Gothic

Co czytamy, czego słuchamy i co oglądamy najchętniej
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Gothic

Post autor: Lavyrania »

Jeżeli chodzi o muzykę jestem cholernie wrażliwa :). I zazwyczaj mój nastrój dostosowuje się do słuchanej muzyki. No tylko czasami jest na odwrót :D
Dlatego też jeżeli chodzi o ezoterykę to najlepiej mi się czyta/rozmawia/rozmyśla itede o niej przy gothicu. Np przy Tristani. Nie wiem czemu :roll: . Kocham ten gatunek muzyki zarówno jak i metal :) i jak dla mnie muzyka jest w pewnym sensie magią, ale by to zrozumieć trzeba by się wgłębić w moją chorą psychikę, a tego nie polecam :mrgreen:

Ktoś jeszcze lubi gothic? Może poleciłby jakieś zespoły? :lol:

Osobiście polecam:
:arrow: Tristanie
:arrow: Lilith
:arrow: Moenie
:arrow: Verrine
:arrow: Lacune Coil
:arrow: Whitin Temptation
:arrow: Calighari
:arrow: After Forever
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

No ja tez lubie pomyslec przy muzyce ale chyba jestem jednyny taki na forum co nieslucha gotyku czy podobnych mu gatunkow, natomiast ja slucham rapu. Jednak, ze gdy prubuje się skupic i skoncentrowac na czyms ta muzyka odpada. Na starym forum dostalem liste utworów z filmu omen ktore mi się podobaly, musialem formata zrobic i juz ich niemam i listy tez niemam po forum się zmienilo mialby ktos liste moze??
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 949

Post autor: Ivellios »

p1tbull pisze:No ja tez lubie pomyslec przy muzyce ale chyba jestem jednyny taki na forum co nieslucha gotyku czy podobnych mu gatunkow, natomiast ja slucham rapu. Jednak, ze gdy prubuje się skupic i skoncentrowac na czyms ta muzyka odpada. Na starym forum dostalem liste utworów z filmu omen ktore mi się podobaly, musialem formata zrobic i juz ich niemam i listy tez niemam po forum się zmienilo mialby ktos liste moze??
Ze starego forum zrobię archiwum...

A jeśli o gothic chodzi to ty nie jesteś jedyny, który tego typu muzy nie słucha ;)
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

uff.. a myslalem z e to ja jestem jedyny inny, ale jak widze się pomylilem trudno jestem tylko czlowiekiem. To dobrze ze te archiwum bedzie bo naprawde mi się te utwory podobaly. :D
FeiDei

Post autor: FeiDei »

*** jak gothic to rtaczej tylko NIGHWISH i piosenki typu nemo

FeiDei, nie dodawaj do każdego postu "*ćam awruk*". to niczemu nie służy
Spock
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

p1tbull pisze:Na starym forum dostalem liste utworów z filmu omen ktore mi się podobaly, musialem formata zrobic i juz ich niemam i listy tez niemam po forum się zmienilo mialby ktos liste moze??
Google kłania się :)
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

Spock pisze:
p1tbull pisze:Na starym forum dostalem liste utworów z filmu omen ktore mi się podobaly, musialem formata zrobic i juz ich niemam i listy tez niemam po forum się zmienilo mialby ktos liste moze??
Google kłania się :)
Ivellios naszczeście archiwum starego forum zrobil i mam :D
Justyna177

Post autor: Justyna177 »

ja tez słucham gothic ale zadko zlezy od nastroju lubie NIGHWISH, lilith mam moze 2 piosenki a tak to słucham Metalu, rocku, nu metalu, punk-rocku itp
Adiakanus

Post autor: Adiakanus »

Ja na początku słuchałem bardzo dużo gotyku prawie tylko i to, ale teraz słucham już bardziej metal (black/death głównie). Im mocniejszy tym lepiej :).....
Ale owszem słucham czasami gotyckie zespoły np nightwish wspomniany wyżej :)
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Khem... chciałam tylko wspomnieć, że Nightwish to bardziej power metal, niż gotyk :D Tak, wiem czepiam się :P
Lilith

Post autor: Lilith »

Ja z gotyku słucham XII Stoleti - taki czeski zespół, jest naprawdę super. a poza tym to
wolę metal - Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Marylin Manson. Za to uwielbiam gotyckie klimaty pozamuzyczne - książki, filmy o wampirach, starych zamczyskach itp, lubię też gotyckie ciuchy.
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Ja gotyku tak praktycznie zaczunam słuchac :D, bo uważałam "jak mozna słuchac takiego dziadostwa ?" :D:D:D myliłam się gotyk jest fajny, super się przy nim czyta książki :D ale fantasy o smokach to się super czyta przy Credkach :D:D:D:D
Aphista

Post autor: Aphista »

Heheh.
A Cinema Strange znają? Jeśli nie znają, to niech poszperają w okolicy (niech będzie sieć, no, jakoś to przeboleję :D) i zapoznają się z tą grupą. Jestem pewna, że takie klimaty się spodobają.

* oficjalnie
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

FeiDei pisze:*** jak gothic to rtaczej tylko NIGHWISH i piosenki typu nemo

FeiDei, nie dodawaj do każdego postu "*ćam awruk*". to niczemu nie służy
Spock
Ale owszem słucham czasami gotyckie zespoły np nightwish wspomniany wyżej Smile
ach ten mhroczny i gothycki najtłisz, wzor calej muzyki gothyckiej :D

poza tym mam pytanie co tak nagle wszystkich wzielo na mhrok, gothyk i chca byc tru ivil darknez goth?
Lilith

Post autor: Lilith »

Zależy czy masz na myśli pozerów, którzy są thru mhrooczni tylko z wyglądu , czy normalnych ludzi, którzy po prostu lubią taką muzykę i gotyckie klimaty...Jeżeli chodzi o tych pierwszych, to ja też nie wiem, jeżeli o tych drugich, to po prostu są gothami i nic nikomu do tego.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

chodzi mi o ludzi ktozy sa tru ivil mhrok gothyk zuo i w ogole. Dobra, wiem, ze jestem zuy i niedobry, ale cos wyjasnie. Nie mowie, ze wszyscy ktorzy sluchaja gotyku tacy sa. Ale nie da się ukryc, ze 3/4 z nich takich jest, bo chce brac na sile udzial w Spektaklu. Stworzyc wokolo siebie mroczna atmosfere tajemniczosci... Tylko po co?
Co do tematu: dobrego gotyku chetnie poslucham, niestety dawno nie trafilem na nic co by zwrocilo na dluzej moja uwage.
Lilith pisze:Zależy czy masz na myśli pozerów, którzy są thru mhrooczni tylko z wyglądu , czy normalnych ludzi, którzy po prostu lubią taką muzykę i gotyckie klimaty...Jeżeli chodzi o tych pierwszych, to ja też nie wiem, jeżeli o tych drugich, to po prostu są gothami i nic nikomu do tego.
jeszcze jedno... nie wiem czy chcialbym aby nazwano mnie mrocznym nawet w "pozytywnym" tego slowa znaczeniu. Mroczny z wygladu tymbardziej.
Co do gotow: piszesz, ze nic nikomu do tego. Osobiscie jestem przeciwny szufladkowaniu jakiemukolwiek, rowniez subkulturowemu. Po co się na sile szufladkowac? Jesli zeczywiscie zgadzasz się z ich ideologia (zgadzasz się z cala? watpie. Nie zgadzajac się nawet z najmniejszym kawalkiem juz nie jestes wyznawczynia tej ideologii tylko tworzysz nowa) Twoja wola. Ale to, ze sluchasz takiej muzyki i ubierasz się "gotycko" nie powinien szufladkowac Cie jako gotki.

Osobiscie zastanawiam się po co ludzie solidaryzuja się z jakakolwiek subkultura. Po co na sile wkraczac do Spektaklu? Nie lepiej probowac się z niego wyrwac? Rozumiem, ze obecnie norma spoleczna jest byc w jakiejs grupie. Ale czy nie lepiej tworzyc normy zamiast ulegac juz istniejacych? Tyczy się to WSZYSTKICH subkultur.
Lilith

Post autor: Lilith »

Dorregaray pisze:Po co się na sile szufladkowac? Jesli zeczywiscie zgadzasz się z ich ideologia (zgadzasz się z cala? watpie. Nie zgadzajac się nawet z najmniejszym kawalkiem juz nie jestes wyznawczynia tej ideologii tylko tworzysz nowa) Twoja wola. Ale to, ze sluchasz takiej muzyki i ubierasz się "gotycko" nie powinien szufladkowac Cie jako gotki.
Po co się szufladkować? Ludzie całe życie szukają swojego miejsca na ziemi, szukają samych siebie, chcą się jakos określić i stąd subkultury...

Jeżeli chodzi o ideologię...Nie ma przecież jakiegos kodeksu, przez termin "ideologia gotycka" każdy może rozumiec coś innego. Ogólnie w gotyku chodzi o to, że słucha się takiej muzy, ubiera po "gotycku", i po prostu lubi się gotycki klimat w ksiązkach, filmach, poezji...Do tego często dochodzi zaintersowanie wampiryzmem, magią, może jescze romantyczne usposobienie (ale romantyczne nie w senise harlequiny itp, raczej coś bliżej romantyzmu jako epoki) . To są rzeczy, które charakteryzują gotów, ale reszta to już indywidualna sprawa każdej osoby, w końcu każdy jest inny...są goci katolicy, są ateiści, są sataniści...są spokojni, sa nerwowi, są artyści i są naukowcy..Nie można więc powiedzieć, że jeżeli nie zgadzam się z jednym kawałkiem, to nie mogę być gotką. A czy nią jestem? Nie określam się tak, ale gdybym już musiała to zrobić, mogłabym się tak nazwać i nie mogłabym sobie zarzucić, że jestem pozerką w tej sprawie.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Lilith pisze:Ludzie całe życie szukają swojego miejsca na ziemi, szukają samych siebie, chcą się jakos określić i stąd subkultury...
tak i to się nazwya Spektakl. Normy spoleczne. Wszyscy w grupie, nie myslec, nie wychylac się... ale czy o to chodzi?
Lilith pisze:Jeżeli chodzi o ideologię...Nie ma przecież jakiegos kodeksu, przez termin "ideologia gotycka" każdy może rozumiec coś innego. Ogólnie w gotyku chodzi o to, że słucha się takiej muzy, ubiera po "gotycku", i po prostu lubi się gotycki klimat w ksiązkach, filmach, poezji...Do tego często dochodzi zaintersowanie wampiryzmem, magią, może jescze romantyczne usposobienie (ale romantyczne nie w senise harlequiny itp, raczej coś bliżej romantyzmu jako epoki) . To są rzeczy, które charakteryzują gotów, ale reszta to już indywidualna sprawa każdej osoby, w końcu każdy jest inny...są goci katolicy, są ateiści, są sataniści...są spokojni, sa nerwowi, są artyści i są naukowcy..Nie można więc powiedzieć, że jeżeli nie zgadzam się z jednym kawałkiem, to nie mogę być gotką. A czy nią jestem? Nie określam się tak, ale gdybym już musiała to zrobić, mogłabym się tak nazwać i nie mogłabym sobie zarzucić, że jestem pozerką w tej sprawie.
z ideologia się zgadza, albo nie ;-) nie mozna czesciowo się zgodzic ;-) , wtedy jest juz inna ideologia
Lilith

Post autor: Lilith »

Dorregaray pisze:tak i to się nazwya Spektakl. Normy spoleczne. Wszyscy w grupie, nie myslec, nie wychylac się... ale czy o to chodzi?
W moim przypadku bycie gotką niekoniecznie oznacza bycie w stadzie...powiem tylko, że osobiście nie znam żadnego gota, ani osoby słuchającej takiej muzyki, więc u mnie jest odwrotnie, jeżeli słucham metalu i gotyku, ubieram się na czarno to jestem inna niż otaczający mnie ludzie...Tylko nie wiem, czy to dobrze, czy źle...Ma to swoje dobre strony, bo czuję, że jestem sobą, ale z drugiej strony czuję się trochę wyobcowana, jednak zmieniać się nie zamierzam.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Jestes inna, niz otaczajacy Cie ludzie i czujesz się wyobcowana, ale jednoczesnie solidaryzujesz się z innymi ludzmi (nie ma ich w Twoim srodowisku) ;-) to tez jest forma Spektaklu :-)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Książki, muzyka i filmy”