Sposoby magazynowania energii

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Sposoby magazynowania energii

Post autor: Mawerick »

Temat jest oczywisty. Chciałbym się dowiedzieć, w czym wg Was najlepiej przetrzymywać, czy gromadzić energię. Co jest skuteczne, a co przesadzone.
Rozpocznę ja. Dla mnie najlepszym przedmiotem magazynowania energii jest mój kryształ. O tyle ciekawy, że są w nim aż trzy odmiany kwarcu: Kwarc dymny, kwarc biały i ametyst. Wszystko w jednym kamieniu (nie wiem jak do tego mogło dojść, ale znalazłem go i potem mineraolog powiedział mi co to jest).
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

jest rzeczą od dawna wiadomą, że kamienie a szczególnie kryształy gromadzą w sobie energię i podczas np. medytacji przekazują ją jej właścicielowi :) zapomniałeś dodać, że mimo iż są swoistym magazynem są również bardzo "chłonne" tj. zbierają wszystkie złe energie, brudy dlatego też w pewnym momencie tracą jakby częśc swojej naturalnej energii tak więc trzeba je od czasu do czasu oczyścić i naładować :)

pozdrawiam
Zuzia
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Cuż Zuziu, co racja to racja. NIe wspomniałem o tym ze względu na to, że miał być to początek dłuższej dysputy. Jak się okazało nie była dość długa, żeby rozwinąć temat całkowicie.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

niektórzy uważają to za głupotę, ale ja wierzę w moc kamieni

nie wiem, czy ma to coś wspólnego z energią, ale noszę kwarc różowy - czytałam gdzieś że pomaga w chorobach układu pokarmowego

odtóż mam straszne problemy z żołądkiem albo czymś w tym stylu od mniej więcej 6 miechów - tak się pomału wybieram do lekarza, ale że konowałów nie lubię, to mi to kiepsko idzie ;)

dawniej potrafiłam płakać z bólu - teraz mi lepiej, ból nie ustał, ale jest słabszy i pojawia się rzadziej

ktoś może powiedzieć, że to autosogestia, ale dla mnie najważniejsze jest, że to działa
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Leśna pisze:najważniejsze jest, że to działa
dokładnie, w sumie liczą się efekty!!
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

a hematyt pomaga na krwawienie, o ile się nie mylę

zgadzam się, są śliczne
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

hematyt...hmmm....no rzeczywiście ładny, no i prawda, ze pomaga na ukrwienie. MImo to dla mnie ładniejszy jest moj ametyst. Fioletowy kryształ. Jest doskonaly do magazynowania energii i chroni przed klątwami( strzeżonego Pan Bóg strzeże).
Mastanar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-23, 22:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mastanar »

sbtfvtd
Ostatnio zmieniony 2006-11-10, 23:40 przez Mastanar, łącznie zmieniany 1 raz.
longerman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 98
Rejestracja: 2005-07-02, 14:59
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: longerman »

Inferno15 pisze:nadmiar energii splywa oczywiscie za kazdym razem energii jest coraz wiecej staje się coraz bardziej skoncentrowana (upakowana) przez co silniejsza pamietajcie aby nie powiekszac danego "zbiornika" dla mnie takim punktem odniesienia jest serce bo latwo sobie wyobrazic jak energia rozchodzi się po calym ciele tak jak krew.
Hmmm ciekawe. A od jakiego czasu tak robisz ??
Generalnie nie znając budowy i funkcjii czegoś można to łatwo uszkodzić. Pamiętaj o tym.
Zrobiłeś sobie magazyn z czakry (czegoś w rodzaju portu wymiany), ciekaw jestem co dalej :lol:

Heh hematyt (hmmm chyba chematyt ??), ametyst, kwarc, może jeszcze uran - ten to ma potencjał energetyczny :lol:
Gdyby coś nie posiadało jakiejś energii nie miało by siły istnieć, więc wszystko jakoś promieniuje.

Magazyn ??
Byle co weźmiesz, dostosujesz do potrzeb i masz.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

longerman pisze:więc wszystko jakoś promieniuje.
chodzi tylko o to, zeby takim promieniowaniem nie zrobiło krzywdy, a pomagało..Mastanar, proponuje ametyst :D nie dlatego, że sam go urzywam, ale dlatego, żę jest poprostu bardzo dobry!
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Skoro przynosi pozytywne efekty, to bardzo dobrze. To jest najważniejsze.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Efektowny i efektywny. Bardzo przydatny przy tworzeniu tarcz. Ale jak wspomniałeś bardzo trudny do stworzenia, szczególnie dla początkujących.
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

Temat jest oczywisty. Chciałbym się dowiedzieć, w czym wg Was najlepiej przetrzymywać, czy gromadzić energię. Co jest skuteczne, a co przesadzone.

Inferno15
jezeli chodzi o mnie to od zawsze magazynowalem enrergie w samym sobie (dziwne???) otoz niekoniecznie mozecie sami sprawdzic podczas cwiczen z aura. wyobrazcie sobie ze wasza aura rosnie nabiera roznych odcieni uslyszcie ja poczujcie potem obierzcie sobie jeden stalu pkt w waszym ciele i tam zawsze po takim cwiczeniu wyobrazcie sobie jak nadmiar energii splywa oczywiscie za kazdym razem energii jest coraz wiecej staje się coraz bardziej skoncentrowana (upakowana) przez co silniejsza pamietajcie aby nie powiekszac danego "zbiornika" dla mnie takim punktem odniesienia jest serce bo latwo sobie wyobrazic jak energia rozchodzi się po calym ciele tak jak krew.

Longerman
Zrobiłeś sobie magazyn z czakry (czegoś w rodzaju portu wymiany), ciekaw jestem co dalej


Inferno15
fakt ale czakry to osrodki energii nie porty wymiany Robie tak od pol roku i rezultaty przeszly wszelkie oczekiwania nawet wsrod wspoltowarzyszy. Nie neguj czegos jezeli nie wiesz jak to dziala.


Witam :)
pozwoliłam sobie zebrać wasze wypowiedzi i przyznam się,że zaczęłam się zastanawiać :roll:
gromadzenie energii? jak to sobie wyobrażacie? na zapas?
o ile mi wiadomo energia nie jest czymś co można zamknąć w pudełku i w razie potrzeby wyjąć, dołożyć bo zabrakło :D
kamienie a szczególnie kryształy "zaprogramowane" magazynują w sobie energię co do magazynowania energii przez człowieka "na zapas" - nie słyszałam :?
Nie wiem czy źle coś zrozumiałam, ale wydaje mi się, że poprzez wizualizacje można stworzyć np. "prysznic energetyczny" stałe miejsce z którego możemy czerpać energię, zaprogramowane na jej pobór, ale żeby to miało coś wspólnego z czakrami i aurą ? nie rozumiem jak?


pozdrawiam
Zuzia :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Zuzia pisze:ale żeby to miało coś wspólnego z czakrami i aurą ? nie rozumiem jak?
wg kolegów jest możliwe stworzenie magazynu energetycznego w swoich czakrach.. Zadanie karkołomne dość. Ale teoretycznie możliwe, tylko stale trzeba się kontrolować, żeby z tej energii nie korzystać (moim zdaniem awykonalne).
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

Mawerick pisze:wg kolegów jest możliwe stworzenie magazynu energetycznego w swoich czakrach..
ciekawa teoria i jak się ona ma do przenergetyzowania czakr? wg mnie nie ma możliwości magazynowania robienia "zapasów"

pozdrawiam
Zuzia
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”