Magia żywiołów

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
wilkuu700
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-12-27, 21:46

Re: Magia żywiołów

Post autor: wilkuu700 »

To mój poprawiony paradygmat :)




Wiatr jest dla mnie czymś cudownym jest dla nas czymś co jest potrzebne na co dzień bez czego nie możemy żyć ale może także zabić wiatr jest jednym z najpotężniejszych sił na tej planecie. Miejscami tego elementu są góry, ja sam też bardzo lubię siedzieć gdzieś wysoko nad ziemią. Wiatr może być przyjemny a także zabójczy, czyli jest on nie przewidywalny. Jest on szybki. Wiatr jest to potężna moc, można go kontrolować , lecz najpierw trzeba nawiązać z nim kontakt. Wiatr reprezentują sylfy a opiekunem jest Paralda. Wiatr jest dla mnie mocą którą da się kontrolować ale żeby to zrobić potrzeba czasu, wiatr to nie jest zwierze które da się wytresować. Jak dla mnie to uważam żeby móc kontrolować wiatr trzeba zdobyć jego zaufanie.
Wieżę że w jakimś stopniu opanuję kiedyś sztukę magi wiatru. Główne cechy do opanowania: cierpliwość, inteligencja, marzycielstwo, uczuciowość, myślenie wielokierunkowe, wybrałem ten żywioł ponieważ wiele cech mamy wspólnych. Wieże także, że władanie powietrzem to magia a ja wieżę w magię, wieżę że ona istniała i wieżę że istnieje do dziś. Dla mnie powietrze jest mocą która może poruszyć wszystkim na ziemi. Ma ono kształt nie określony powietrze może mieć wszelaki kształt. Ja zawsze wyobrażam sobie wiatr jako biała fala unosząca jakiś przedmiot, lub jako mgłę gdzieś na polu. Lubie chłodny powiew wiatru z rana. Słyszałem i czytałem gdzieś że ptaki to symbol wiatru(powietrza) tak się składa że ja bardzo lubię orły. Więc bardzo pasuje do mnie żywioł wiatru. Jeśli już bym się w jakimś stopniu nauczył magi wiatru nigdy nie używał bym jej do ataku tylko jedynie do obrony, a tylko w ostateczności. Wieżę także w elementale które w jakiś sposób można przywołać. Wiatrem można rozpętać chaos a także pomagać. Wiatr jest również bardzo pomocny w niewielkich sprawach można za jego pomocą zgasić ogień, lub jeśli się bardzo dobrze panuję nad nim prawdopodobnie można nim podnosić różne przedmioty. Dzięki kontrolowanemu powietrzu można robić fale na wodzie. Według mnie wiatr to w jakimś stopniu pewna istota ja w to wierze, myśle także że w jakimś stopniu ona myśli, a także ma duszę, myślę także że ona potrzebuje zaufania maga.
Awatar użytkownika
baranito100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-22, 23:10

Re: Magia żywiołów

Post autor: baranito100 »

Witam, powróciłem po kolejne odpowiedzi na pytania.
Mógłby ktoś podpowiedzieć jakieś ćwiczenia bardziej zaawansowane od tych początkowych, związane z magią wody?
I ćwiczenia dla początkującego, jeśli chodzi o magię ziemi, postanowiłem poznać w chodzisz minimalnym stopniu ten właśnie żywioł.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Magia żywiołów

Post autor: NightRaven »

Cóż, ćwiczenie które Ci podałem nie jest jakimś "początkowym etapem". Jest podstawą w magii żywiołów, ale powinieneś je wykonywać cały czas, żeby pogłębiać swoją wieź z żywiołem i jako wstępną medytację do innych ćwiczeń. A jeśli chodzi o te inne ćwiczenia. Zależy przede wszystkim od tego co dokładnie chcesz za ich pomocą osiągnąć, jakie umiejętności opanować. To tak na marginesie, bo ja sam zbyt wielu takowych ćwiczeń nie znam, ale myślę, że jeśli chodzi o wodę mogę Ci podać jedno dość znane.
Weź sobie miskę wody, najlepiej dużą. Połóż na powierzchni jakiś lekki pływający obiekt, może to być kawałek korka (mały!). Poczekaj aż ruch wody i obiektu spowodowany umieszczeniem go na powierzchni ustanie, w tym czasie rozpocznij medytację tym wcześniejszym ćwiczeniem. Zjednocz się z wodą w tej misce. A potem spróbuj ją namówić, żeby poruszyła korek tak jak Ty tego zapragniesz. Możesz sam dostarczyć jej do tego energii, jeśli umiesz nią manipulować, a ona tylko jej użyje. Próbuj. Eksperymentuj. Nie zrażaj się porażkami.
Jeśli zaś chodzi o magię ziemii, to żadne ćwiczenie w tym stylu nie przychodzi mi do głowy, ale oczywiście podstawą będzie więź z żywiołem. Usiądź na jakiejś leśnej polance i medytuj nad tym żywiołem. Zjednocz się z nim.
Sniper666
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-01, 18:03

Re: Magia żywiołów

Post autor: Sniper666 »

Witam! Widzę że już ktoś prosił o ćwiczenia z magi ziemi ;/ chciałem prosić o to samo ponieważ jestem nowicjuszem właśnie tworze swój paradygmat ale proszę o jakieś ćwiczenia, podpowiedzi o jakieś naprowadzenie mnie do nauczenie się opanować żywioł ziemi.Proszę o coś więcej niż o odpowiedź typu idź zwiąż się z tym żywiołem to mam zamiar zrobić ale nie teraz bo jestem chory :(.
Ostatnio zmieniony 2011-02-01, 18:13 przez Sniper666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baranito100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-22, 23:10

Re: Magia żywiołów

Post autor: baranito100 »

NightRaven; dobre i to, ale jednak prosiłbym o jakieś konkretne ćwiczenia, jeśli ktoś wie jak można doskonalić magię ziemi to proszę o odpowiedź.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Magia żywiołów

Post autor: NightRaven »

Magii żywiołów zasadniczo nie praktykuję, więc nie znam bardziej wyspecjalizowanych technik pomocniczych, jedynie ogaranim w jaki sposób ona działa, dlatego też mogłem Ci pomóc przy podstawach. Teraz przydałby się ktoś kto się tą dziedziną rzeczywiście zajmuje, żeby Ci jakieś ćwiczenia polecić.
Mówię, zależy to głównie od tego co dokładnie chcesz doskonalić, więc dobrze by było gdybyś to określił nieco bardziej precyzyjnie.
Awatar użytkownika
baranito100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-22, 23:10

Re: Magia żywiołów

Post autor: baranito100 »

Otóż NightRaven, chciałbym nauczyć się używać magii czynnie, to znaczy nie do odprawiania rytuałów, czy ruszania korkiem po wodzie, lub proszenia o coś duchów żywiołów.
Moim celem jest opanować magię to tego stopnia abym mógł w sposób dla mnie widoczny, i być może też dla innych (wiem jak to działa nie każdy może zobaczyć magię), manipulować siłami żywiołów, nie chodzi mi o coś wielkiego, jak np:stworzenie wielkiej fali za pomocą magii wody, ale nawet o niewielkie kreowanie rzeczywistości według mojej woli, takie jak np: stworzenie słupa wody o nie wielkich wymiarach lub zdolność do kierowania kroplami.

Jeśli jest ktoś kto osiągnoł takie wyniki to chętnie zaczerpnę kilku rad, proszę tylko o jakiś kontakt ^^
Krzysiolis16
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-05-16, 19:57

Re: Magia żywiołów

Post autor: Krzysiolis16 »

Cześć. Jestem tutaj nowy i chciałbym dowiedzieć się więcej o magii żywiołów. Przeczytałem wszystkie posty, w tym temacie i wiem co należy zrobić. Nie jestem człowiekiem który chce się nauczyć tego tak sobie. Nie powiem jakie mam powody, ponieważ to moja osobista sprawa. Wracając, jako mój żywioł wybrałem ogień. Jestem z nim najbardziej utożsamiony. Właśnie pracuje nad moim paradygmatem. Powiem narazie, że nie uznaje tylko ognia, ale także inne żywioły, gdyż mają na siebie wpływ. Nie długo opisze mój paradygmat, wtedy będę chciał prosić o informacje na temat ćwiczeń z ogniem.
Awatar użytkownika
Basted
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 2011-05-09, 22:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Magia żywiołów

Post autor: Basted »

Witam. Ja również jestem tu nowy lecz magią ziemi zajmuję się już jakiś czas, ale tak bardziej na wyczucie. Nie stosowałem wybranych ćwiczeń, lecz starałem się zjednać z ziemią. Niestety mam mały problem z tym, bo niestety mieszkam w Sosnowcu i to że wyjadę za miasto nie znaczy że będę mógł pochodzić i pomedytować w lesie tylko wszędzie mam miasta. Trudno mi czasami "odnaleźć" ziemię. Ja mam pytanie do NightRaven; czy znasz jakieś ćwiczenia na magię ziemi lub ewentualnie powietrza?
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Magia żywiołów

Post autor: NightRaven »

Wystarczy, że znajdziesz kawałek niezabudowanej przestrzeni. Park byłby też bardzo dobry. Z ziemią jest najłatwiej, wystarczy usiąść i się wyciszyć. Ona tam zawsze jest. Zawsze możesz złapać z nią kontakt, zainicjować wymianę energii itp.
Jeśli chodzi o powietrze... Przede wszystkim wiatr. Jak tylko widzisz wiatr wiejący za oknem, wyjdź na zewnątrz. Poczuj ten wiatr, poczuj jego energię. Niech wieje poprzez Ciebie. Masz wiać razem z nim. Po pewnym czasie przyzwyczaisz się do tej energii i sam będziesz wiedział co robić.
Ogólnie, niezależnie czy to jest ziemia, woda, powietrze, czy ogień, niezależnie czy postrzegasz go jako istotę czy jako symbol, z żywiołem trzeba się zaprzyjaźnić, przebywać z nim, wymieniać energię.
grzany
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-15, 13:34

Re: Magia żywiołów

Post autor: grzany »

pomocy próbuje zostać magiem żywiołów i nie udaje mi się nic pomocy :(
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Magia żywiołów

Post autor: Vampirio »

Na początek wybierz sobie jeden żywioł na którym się skupisz. Najlepiej żebyś czuł z nim jakiś kontakt. Zaczynaj od podstawowych rzeczy np. psiballe, wiatraczek, medytacja. Później przejdź do właściwej magii żywiołów na początek pobieranie energii z wybranego żywiołu. Nie będę się wiele rozpisywał NightRawen już się o tym naprodukował w jednym temacie.
P.S. Może zaczniesz od ognia skoro jesteś grzany :P
Awatar użytkownika
Centerr
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-06-21, 12:48

Re: Magia żywiołów

Post autor: Centerr »

Mógłby mi ktoś podać jakieś ćwiczenia na początek dla magii ognia?
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Magia żywiołów

Post autor: NightRaven »

Proponuję, żebyś przeczytał cały ten temat, wszystkie poprzednie strony, a dowiesz się dużo mięcej niż mógłbyś wynieść z kilku technik pomocniczych. Jak dobrze zrozumiesz, to co tam nawypisywałem, to będziesz w stanie sam sobie ułożyć ćwiczenia.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Magia żywiołów

Post autor: Dagmara »

Ezop pisze: Czy aby medytować nad żywiołem wody muszę zanurzyć w nim jakąś część mojego ciała czy wystarczy że np. będę siedział na brzegu strumyka?
Ezop
Wystarczy, że będziesz siedział na brzegu strumienia, rzeki, czy też na plaży nad morzem, nie musisz wchodzić do wody.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Magia żywiołów

Post autor: Vampirio »

Tak jak pisał wcześniej któryś z forumowiczów o np. zrobieniu fal za pomocą magii wody <- czy jest to możliwe??
Zapewne tak, chyba, że setki osób ma zbiorową paranoję.
Czy magiem może zostać każdy kto wieży w jego paradygmat?
Każdy powinien mieć swój paradygmat ponieważ nie ma dwuch ludzi o takim samym światopoglądzie.
Czy przy jakichkolwiek działaniach magicznych lepiej jest mieć przy sobie paradygmat?
Paradygmat zawsze masz przy sobie bo to są zasady, światopogląd. Jak zwał tak zwał.
I czy woda do której medytuje musi występować naturalnie (strumyk, morze, rzeka itp.) czy może to być np. woda z kranu albo butelki w misce?
Lepsz są do tego celu zbiorniki naturalne jednak woda z wanny też ujdzie.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Magia żywiołów

Post autor: Dagmara »

Sama wiara jest ważna, ale to niestety nie wszystko ponieważ nie każdy wierzący stanie się magiem, nie każdy wierzący w wygraną pieniężną będzie wygranym.
By stać się kimś więcej nie wystarczy sama wiara, ale i także działania, odpowiednie predyspozycje i przyswajanie wiedzy.
Bo co z tego, że wierzysz, a masz mętlik w głowie, chcesz wszystko na już i owa wiedza oraz praktyka przychodzi z oporem.
Tak więc pomimo chęci i wiary nie każdy może być tym kim chce.

Przedstawię Ci to na prostym przykładzie tarota;
Karty jak karty, jedni widzą zwykłe obrazki inni coś więcej. Jedni mimo wiary praktykują, studiują przeróżne talie, a i tak nic im nie wychodzi, jedynie sam mętlik po wyłożeniu kart, natomiast drudzy nie potrzebują praktyk, większego zagłębiania się i nie mają z interpretacją symboli większego problemu.
To samo się tyczy innych praktyk, magicznych, czy ezoterycznych, po prostu nie każdy kto wierzy został do owej dziedziny ''stworzony''.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”