Voodoo i Hoodoo

bprulez
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-17, 17:23

Post autor: bprulez »

Witam, jestem nowy na tym forum.
Chciałbym polecić wam świetną, moim zdaniem książkę o voodoo
zawiera masę ciekawych informacji o Loa, rytuałach, wizualizacjach, panowaniem nad żywiołami i cała resztą związaną z tym systemem magicznym.
''Rytuały VooDoo'' - autorstwa Heike Owusu
Gość

Post autor: Gość »

Interesuje mnie jak Twoja religia zapatruje się na podstawowe kwestie życia po śmierci, potencjalnej wieczności, czy dylematy moralne.

Zdaje sobie sprawę, że większość rzeczy pewnie i w internecie znaleźć można, ale jak sam autor tematu rzekł-jest tu po to by pomóc i wyjaśnić, a ja bardziej sobie cenię uwagi praktyka niż teoretyka.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Cóż jako człowiek mający dużą styczność z osobami praktykującymi wuuduu, dziwi mnie to, że poruszasz problem religijny. Wuuduu samo w sobie nie jest z góry określoną religią, a jedynie zbiorem różnych legend, które jak mnie uczono można połączyć z każdym systemem religijnym, co też czyni wuuduu systemem tak uniwersalnym.

Możność połączenia go z każdym systemem wierzeń i dalej czynienie skutecznej magii jest niebywale rzadkie. Czy to wuuduu z dominikany, z haiti czy z Chicago, nie należy zapominać o uniwersalności.

"Widze że znasz podstawy Voodoo i bardzo mnie to cieszy bo uważam że moja religia
coraz bardziej(w polsce) podupada"
Bardzo mi przykro to stwierdzać, ale Wuuduu nigdy w Polsce nie istaniło, przynajmniej w takim stopniu by mieć jakiekolwiek znaczenie. Znam tylko jedną grupę ludzi, co prawda o zasięgu działania ogólnopolskim, którzy są w trwałej linii przekazu pochodzącej z Haiti i praktykują wuuduu.

Pobierałeś nauki od Bokora ( czy caplatas jak kto lubi) - przekazano Ci więc raczej wiedzę z zakresu czegoś co popularnie można nazwać czarna magią. Raczej nie będzie Ci łatwo znaleźć kogoś Twojego pokroju w Polsce.
Ql5
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2007-01-02, 19:37
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Ql5 »

Tak jak mój przedmówca, ja również szukam mistrza, zajmowałem się do tej pory w znikomy stopniu magią chaosu (sigile), trenowałem OOBE i LD.
Tak jak @up jestem amatorem. Prosze o odpowiedź na PM

Pozdrawiam Ql5
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Ql5, Voodoo to bardzo trudna dziedzina, większość ludzi którzy się tym zajmują Ci to powie. Myślę, że powinieneś poćwiczyć z magiami róznego rodzaju. Dojść do pewnego zaawansowania i dopierow wtedy próbować.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

A z tym to się nie zgodzę. Owszem warto spróbować a potem rzucić. Ale nie jest tak, żę czyni ona jakieś straszne spustoszenie!
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

NO to chyba warto sięgnąć do korzeni samego Voodoo. Kult ten powstał na haiti, kubie, jamaice. Jest to zlepek kultur przywiezionych z afryki, wywodzący się z plemiennych legend, jak również przywiezionego z europy chrześcijaństwa, no i oczywiście rdzennej religii. Zakwalifikowanie voodoo do religii nie byłoby błędne. Około 800 % ieszkańców Jamajki wierzy w moc kapłanów voodoo. Kult ten przewiduje istnienie wielkiego ducha, duchów pomniejszych. Jednak duchy te, aby pomagać wymagają ofiar, najczęsciej krwawych.
No i to jest największy problem, przy praktykowaniu voodoo trzeba się liczyć z ofiarami.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Mawerick pisze:800 %
ekhm... 80? ;)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

no fakt, to napisałem troszkę się zazerowałem za dużo. Ale reszta jest ok.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Wiesz zależy jak na to spojżeć. Jeśli chodzi o ducha to okreslenie wyższy ma dwojakie znaczenie.alebo jest wyższy, a więc powinien być dobry, albo wyższy mówiąc o jego mocy. o ostatnie nie wymagałoby aby duch był dobry i mógłby wtedy chcieć ofiar.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

ja bym raczej powiedziała, że taki duch wyższy w ogóle nie rozumuje w naszych kategoriach dobra i zła, i zajęć przyjemnych i nieprzyjemnych, i nie możemy myśleć tak jak taki duch i stosować do określania jego zachowań, intencji i samej ich istoty naszego sposobu rozumowania i logiki, bo to tak, jakbyś próbowała zmusić karalucha do zrobienia doktoratu z astronomii ;)

nie oceniajmy, jedynie patrzmy
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Na pytanie które duchy moga rządać krwawej ofiary odpowiedz jest dwojaka. Albo wszystkie albo zaden. Wszystkie bo krwawa ofiara jak i kazda inna dostarcza duchowi sporej ilosci energii i w tej teorii nie obchodzi go skad taka energia pochodzi. Generalnie rzecz biorac uwazam, ze zaden duch nie RZĄDA, ale moze chciec - nie przeszkadza mu to, nie robi roznicy. Oczywiscie moga byc wyjatki np. jezeli dajmy na to energia z ktorej zostala utworzona egregora nie jest w stanie przyjąć nazwijmy to "złej" energii z ofiary. Mam na mysli boga chrzescijańskiego. Ale to tylko moja teoria ;)
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Ciekawa teoria BloodLust :) O tym nie pomyslalem. Nalezaloby jeszcze jednak przedyskutowac czy przez dzialania kosciola w tym "krwawym okresie" nie utworzyly nowej egregory - ktora taka energie przyjmuje.
Zablokowany

Wróć do „Czarna magia”