Czym jest życie?

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 949

Czym jest życie?

Post autor: Ivellios »

Czym dla ciebie jest życie :?:
Daisy

Post autor: Daisy »

Czymś o co trzeba dbać, szanować i zdawać sobie sprawę, że jest tylko jedno...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 949

Post autor: Ivellios »

Czymś, co trzeba dobrze i godnie przeżyć
Gość

Post autor: Gość »

czymś za kare , ale jak mawiał poeta "kto nie zazna za zycia goryczy ni razu , tan nie zazna słodyczy w niebie " chyba tylko to trzyma mnie przy tym "zyciu"..no ale jak juz zyje to chociaz moge dbac o swoje ciało itp.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 949

Post autor: Ivellios »

Snem, który trwa i trwa i zdaje się nie mieć końca
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Życie = egzystencja = to, co zdążymy zrobić z tego co chcemy i to co z niego weĽmiemy z tego co chcemy wziąść zanim się skończy.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 949

Post autor: Ivellios »

Czasem mi się zdaje, że życie to kara za grzechy... za grzechy poprzedniego wcielenia
Skye

Post autor: Skye »

Życie to coś tak męczącego że już mam naprawde dosyć :?
Skye

Post autor: Skye »

mam troche inne poglądy na temat piekła...
Gość

Post autor: Gość »

...cóz...najpierw praca, póĽniej przyjemnośći ...takie prawo natury
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

MOże nawet mamy niebo na ziemi, ale jako że ludzie mają wolną rękę zrobiło się z niego właśnie to... Jeśli już czymś musi być, to napewno piekłem, ale piekłem nie jest, bo istnieje dobro tutaj. Ale pamiętajmy, żę niebo i piekło to (tak przynajmniej ja uważam) wymysł - żyjemy Tutaj, i jakby każdy dbał chociaż o jego własne sprawy tutaj i robił wszystko dobrze tutaj, to żadne niebo mu nie będzie potrzebne tam, bo będzie miał je TUTAJ.
Gość

Post autor: Gość »

ale TUTAJ jest również: choroby, trzesienia ziemi, tsunami, wybuchyb wulkanów, efekt cieplarniany, dziure ozonową, uran, .....pozatym robienie wszystkiego dobrze przez jedną osobe nie oznacza szczęscia drugiej . np. gdyby terroryści kazdą swoją robote wykonywali perfect, to czy "niewierni" zyli by w niebie?....gdyby każdy Niemiecki żołnież w '44 wszystko robił dobrze to czy teraz bym to pisał?.........to nie jest takie proste, nie da się wszystkiego pogodzić tak aby wszystkim było dobrze

Grzybu123 ty jesteś z Sycowa? heh jaki ten świat mały, ja z Ostrzeszowa ....ale to tak nawiasem tylko ;)
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

O tak, jestem z Sycowa, fakt Ostrzeszów nie daleko...

Ale właśnie poruszyłeś ważną kwestię - definicja słowa "dobro" - no cóż, jak to mawiam pamiętaj o innych, ale nie zapomnij o sobie.

Czy moża być w stosunku do każdego dobry? Myślę, że gdyby ludzie nie wymagali dowodów dobra i sami nie byli Ľli (czyli niemożliwe :( ) to tak może być. Tylko dwie dobre osoby mogą być przyjaciółmi, bo inaczej jest już biznes ....

To jest kwestia na długie przemyślenia, jak coś zapraszam do dyskusji w bardziej przyziemnych klimatach - przy piwku do Sycowa.
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Życie jest darem, który albo możemy wykorzystać albo nie...

Uświadamiając sobie jak jest krótkie zdałam sobie sprawę, że chcę przeżyc je jak najlepiej, tak zeby niczego nie żałować a na starość móc powiedzieć- Przeżyłam je w pełni, tak jak chciałam!

Dlatego też nie rozumiem ludzi dla których liczy się tylko kaiera, praca i pieniądze... Gardzę ludzmi którzy nie widzą nic poza tym, a przecież w tym wszystkim chodzi o coś więcej?......

Życie to matka natura i świat w nas...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”