Bóg, religia i wszystko co z tym związane

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Na Discovery był w wakacje [ nie wiem czy jeszcze jest ] program gdzie właśnie policja korzystała z usług jasnowidzów.

Ale moja pani od religi i tak by uznała żeby wiele zbrodni zostało popełnionych, winowajcy nie znalezieni itp. niż korzystać z "pomocy szatana". Ostatnio nam gadała że wszelkie zdolności umysłu to przejaw opętania. Wsumie w bibli jest fragment potwierdzający to, ale dla mnie on jest napisany z woli człowieka a nie Ducha Świętego, i poprostu ludzie tłumaczyli się szatanem bo wtedy nie znali dobrze umiejętności umysłu.
Wogóle denerwuje mnie jak wszystko co nieznane i złe tłumaczy się szatanem :/ [ żeby nie było nie jestem satanistą ].
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Raziel pisze:złe tłumaczy się szatanem
wiesdz, ludzie boją się wszystkiego, czego nie znają i nie potrafią logicznie wytłumaczyć. Więc dla Twojej katechetkli pewnie jasnowidztwo będzie równoważne z opętaniem lub conajmniej paktowaniem z diabłem. Ubolewam nad takim obraniczonym myśleniem, jednak się już do tego zdąrzyłem przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

sumienie nie jest kreowane tylko przez doświadczenie, ale głównie przez świadomość. Każdy ma w sobie troszeczkę empatii. A przez to budujemy swoje sumienie, wczuwając się w pozycję drugiego człowieka. Pozatym zgadzam się z Tobą Cogito!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”