Jan Chrzciciel

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Da Vinci nie miał żadnych dowodów na to, że Jezus miał żone itp. Poprostu tworzył teorie spiskowe dla zabawy, a brązowy to wszystko nakręcił. Oczywiście IMO :)
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Da Vinci nie żył w czasach Chrystusa.Pozatym wątpie aby Jan był Mesjaszem, gdyż to on chrzcił w imieniu Chrystusa...
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Sigeru, Jan Chrzciciel chrzcił w imieniu Boga. Nie w imieniu Jezusa... Jan powiedział, że on chrzci ludzi wodą, ale po nim przychodzi taki, który chrzcić będzie ludzi ogniem i Duchem Św.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Jan Chrzciciel

Post autor: Majesttic »

Kamila pisze: Podobno też w pierwotnej wersji obrazu Da Vinci (zapomniałam tytułu) to właśnie Jan błogosławił Jezusowi,co nie spodobało się zleceniodawcą obrazu i obraz został powtórnie namalowany już jago Jezus błogosławiący Jana...Co o tym myślicie?
Obraz to OSTATNIA WIECZERZ, słyszałem coś o tym.

pozatematem
---------------------
Prawdo podobnie na herbie Mysłowic jest Jan Chrzciciel.

http://www.myslowice.pl/fotki/herb.gif
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Na środku herbu Wrocławia jest na 100%. Co do obrazów Da Vinci, to dla mnie są one poprostu jego wersjami nowotestamentowych wydarzeń!
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Majesttic pisze: Podobno też w pierwotnej wersji obrazu Da Vinci (zapomniałam tytułu) to właśnie Jan błogosławił Jezusowi,co nie spodobało się zleceniodawcą obrazu i obraz został powtórnie namalowany już jago Jezus błogosławiący Jana...Co o tym myślicie?


Obraz to OSTATNIA WIECZERZ, słyszałem coś o tym.
To nie OSTATNIA WIECZERZ :) na Ostatniej Wieczerzy knuli na jezusa, obok siedziała Maria Magdalena itp.
Mawerick pisze:wersjami nowotestamentowych wydarzeń!
też tak myśle.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

A ten obraz o którym mowa to "Chrzest w Jordanie". Tak mi się przynajmniej wydaje! Tam Jezus łogosławi klęczacego przy nim Jana!
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Obraz, o którym mowa to "Chrzest Chrystusa" (a tak mi się przynajmniej wydaje ;) )

http://commons.wikimedia.org/wiki/Image ... ci_016.jpg

No i tutaj nie bardzo błogosłąwi tego Jana...
Enyłej tego obrazu Leonardo sam nie malował, robił to razem z nauczycielem gdyż był to jeden z pierwszych obrazów da Vinci. Wątpię więc żeby tak we dwóch zgodnie postanowili malować "herezje"
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

A czemu nie? We dwuch raźniej, pozatym każdy heretyk musiał mieć swojego mistza. Ktoś go do tej herezji musiał namówic, prawda. Ale co do obrazu, to davinci od samego początku przejawiał wielkie talenty do malarstwa i obraz ten z tego co wiem kończył już sam..
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Był jeszcze obraz (nie pamiętam tytułu), na którym była Maria z dzieciątkiem i Elżbieta z Janem. Tam też w pierwotnej wersji Jan Chrzciciel wykonywał gest, który wykazywał jego wyższość nad Jezusem.

Co do śmierci Jana Chrzciciela to słyszałem gdzieś opinię, że jego egzekucja była wynikiem spisku, w którym brali udział zwolennicy Jezusa. Ile w tym prawdy nie wiem, ale takie teorie też się pojawiają.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Majesttic pisze:Obraz to OSTATNIA WIECZERZ, słyszałem coś o tym.
a może DZIEWICA ZE SKAŁ

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ci_027.jpg
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Leśna pisze:
Majesttic pisze:Obraz to OSTATNIA WIECZERZ, słyszałem coś o tym.
a może DZIEWICA ZE SKAŁ

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ci_027.jpg

Przepraszam machnąłem się - [ MÓJ BŁĄD ]
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Dokładnie o ten obraz mi chodziło.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Sigeru pisze:Pozatym wątpie aby Jan był Mesjaszem, gdyż to on chrzcił w imieniu Chrystusa...
Chrzciciel chrzcił zanim jeszcze poznał Jezusa. Sam go z resztą ochrzcił. W tamtym okresie było chyba kilka osób uznawanych za mesjasza. Jezus został uznany przez Rzym, bo akurat zdobył najwiekszą popularność.

Obraz natomiast nie jest dobrym źródłem informacji, ponieważ jest jedynie interpretacją autora.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

teraz powiem coś czego nie jestem pewna, bo gdzieś przeczytałam

mesjasz nie oznacza zbawiciela, tylko tak się dawniej mówiło na potomków dawnych królów, którzy też bardzo często bywali kapłanami... i stąd się wzięło mówienie do Jezusa nauczycielu

i dlatego było wielu mesjaszy
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Leśna pisze:mesjasz nie oznacza zbawiciela, tylko tak się dawniej mówiło na potomków dawnych królów, którzy też bardzo często bywali kapłanami... i stąd się wzięło mówienie do Jezusa nauczycielu
Mesjasz, to posłaniec Boga. Przynajmniej w tłumaczeniu z greki. Nie wiem jak z innymi językami. Więc rzeczywiście mogło ich być więcej.
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

+lesna


mesjasz nie oznacza zbawiciela, tylko tak się dawniej mówiło na potomków dawnych królów, którzy też bardzo często bywali kapłanami... i stąd się wzięło mówienie do Jezusa nauczycielu

i dlatego było wielu mesjaszy
>>>>
mesjasz to ,o ile mi wiadomo ,znaczy Namaszczony .
Dlatego Mesjaszem był król którego namaszczał kapłan.
Mogło ich byc wielu ,tylko ku czemu prowadzili ,ku wolności czy sami zniewalali?
Jan Zanurzyciel /chrzciciel, zanurzał/chrzcił w wodzie ,aby jak sam powiedział -- Objawiony został Zbawiciel , bo Jan też nie wiedział kto nim będzie.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Joela, Oczywiście, że Jan nie wiedział kto jest zbawicielem. Nie był jasnowidzem, jednak Bóg powiedział mu, że po nim przyjdzie ktoś, komu on ma przygotować drogę.
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Mawerick pisze:Joela, Oczywiście, że Jan nie wiedział kto jest zbawicielem. Nie był jasnowidzem, jednak Bóg powiedział mu, że po nim przyjdzie ktoś, komu on ma przygotować drogę.
Czy nie był jasnowidzem , no nie wiem .Przecież napełniony był Duchem świetym ,już w łonie matki.
Był największym zrodzonym z niewiasty a to mówi wiele.
Za nim szedł Wiekszy od niego ,ale by poznać KTO ,TO :shock: musiał zanurzać w wodzie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”