LD - pytania i odpowiedzi

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

jesli miala swiadomosc, ze sni, to to moglby byc chociazby polsen :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Symbol kluczem do LD?

Post autor: Ivellios »

Istnieje wiele metod , dzięki którym możemy doświadczyć ld. Przedstawię tutaj metodę związaną z symbolem ( pewnie już ją znacie ? - ale przyda się tym którzy jej nie znają] Jednak zanim zaczniesz kontrolowanie snów radziłbym mieć opanowanie zapamiętywanie snów. Nie będę tutaj zbędnie opisywał – wszystko prosto i wyraźnie...

Zaczynamy: - Wprowadź się w trans
- Możesz to dokonać na wiele sposobów np. tak jak do oobe
- Powiedz mentalnie : „Będę miał/a świadomy sen i zapamiętam każdy jego szczegół”
- Stwórz symbol który będzie symbolizował świadomy sen [oczywiście przez wizualizacje]
- Nadaj energię symbolowi [wyobraź sobie w jakiś sposób że Twoja energia wędruje do symbolu i ten symbol odbiera tą energię ]
- Rozkoszuj się ld ; ) To tak krótko ale może to komuś pomoże...
Awatar użytkownika
arucard
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-10, 21:03
Lokalizacja: gdynia

LD - pierwszy raz - problem

Post autor: arucard »

Otóż, z tego co wyczytałem na internecie na temat wejścia w stan LD to trzeba być super wyluzowanym, zrelaksowanym i przede wszystkim nie myśleć o problemach i zero deprechy... Ja się tak zastanawiam, ponieważ jestem człowiekiem, który prawie cały czas żyje w depresji, za dużo się martwi o wszystko dookoła i trudno, bardzo trudno mi jest osiągnąć całkowity stan relaksu i wyluzowania, z koncentracją też kiepsko. Czy byłby jakiś sposób mimo tego aby osiągnąć upragnione przeze mnie LD? Bardzo tego chce ale mam z tym problemy. Słyszałem że ponoć można by przyjąć trochę środka psychoaktywnego DXM, ale o tym za dużo też nie wiem. Tak więc chciałbym prosić o pomoc: jak uzyskać LD w moim przypadku??? Z góry wielkie dzięki za pomoc ;]
tybysh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2006-11-02, 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tybysh »

arucard, rob testy rzeczywistosci codziennie co 2minuty to po paru dniach bedziesz mial LD ale musisz naprawde baaardzo czesto robic RC.
Jaśmin
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-03, 19:01
Lokalizacja: ŁÓDZ

Świadomy sen + wywieranie energii na swoje ciało

Post autor: Jaśmin »

Witam Wszystkich forumowiczow )).

Na wstepie pragne powiedziec ze jestem dosc zaawansowanym zawodnikiem jesli chodzi o LD
,jednakze jest cos czego nie rozumiem ? Nauczylem się czegos nowego wykonywac w świadomym śnie i chcialbym aby moze ktos z was powiedzial mi co to moze byc ? czy ma to jakas nazwe ? swoj wymiar ? stan ?
Jakis czas temu przypadkowo w świadomym śnie bedac na ulicy kolo swojego domu wywarlem na swoje cialo taki nacisk jakbym energia jakas w nia cisnal bardzo się na sobie na swoim ciele skupilem i co się stalo ?? Ta energie jakby ktora naladowalem cale cialo uniosla mnie sama, samoitnie do gory !! i zaczalem leciec w powietrzu raczej blisko nad ziemia ... ale to się roznilo od stanu kiedy w LD lecialem zwyczajnie roznilo się to tym ze czulem wspanialy chlodny przecudny wiatr !!! i nagle lecac jakies 30 sekund ..... znalazlem się momentalnie w przecudnym bajkowym miejscu !! najpierw otoczyly mnie jakby takie wielgachne brazowe skaly ktore musiaem ominac lecac ! a kiedy je ominalem znalazlem się w krainie gdzie widzialem z gory lecac piekne konie biegnace po sozczystej zielonej trawie oraz przecudne rzeki woda slonce to bylo jak w bajce Zakonczylo się to tym ze się poplakalem bo nie potrafilem zniesc tego piekna i się obudzilem!.
I teraz pytanie co to moze byc ? jak to nazwac ? jakis wymiar ?
Pragne powiedziec ze po tym zdarzeniu kiedy mam LD zawsze wywieram nacisk na swoje cialo ta energie i mnie przenosi w bajkowe krainy !!! ostatnio widzialem przepiekne drzewa ponownie rzeka slonce cudne zolte slonce oraz ten wiatr kiedy lecialem czulem go ! .
JESLI KTOS WIE CO TO MOZE BYC BARDZO PROSZE O PILNA ODPOWIEDZ
POZDRAWIAM
JAśMIN )).
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Jaśmin, jest temat na pytania i odpowiedzi dotyczące LD i to w nim proszę zadawać pytania.

Scalam.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Jaśmin, mnie się takie coś czasem wyrwie. nie w ten sposób dokładnie, ale jednak.
trudno powiedzieć, ale czasem sny/jawa bywają bardziej rzeczywiste od realu (czasie, kiedy jesteś obudzony i czytasz to co ci nasmyrałem ;p). u mnie to psychodeliczne takie bywają. ale... i tu mi pewnie większość zrobi killera, to co czułeś w sobie to nic innego, jak energia kosmosu/dobra, to co łączy wszystkie pozytywne istoty... sam nazwałbym miłość płynącą od tzw. Boga (energii, która nas wszystkich łączy, dzięki czemu nasz świat nie jest taki szary) do ciebie. to chyba znak, że możesz rozpocząć się rozwijać duchowo. od teraz pójdzie ci lepiej, niż w czasie, kiedy byś tego nie odczuwał, pokonałeś ograniczenia. więc myśle, że warto to kontynuować. ktoś z innego wymiaru mówi ci, że warto. warto, bo każdy by chciał się z naszego świata przenieść do miejsca, gdzie wszystko się wyraźniej odczuwa.
(ja jak się w oobe skupiłem na sobie to miałem teleport wszędzie gdzie chciałem... więc tylko o skupienie chodzi). tak czy inaczej, gratuluje przejścia na wyższy poziom rozwoju ;)

p.s. jak mnie nie rozumiesz w tym co napisałem, to nie szkodzi... - dzisiaj słaby dzień na pisanie. :-P
p.s.2. w 100% nadajesz się na obywatela tego forum :D
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

LD - eksperyment

Post autor: Shaolin0 »

Chcę wykonać dzisiaj eksperyment, a właściwie jutro :) Dlatego, że nie potrafię wejść w LD trzymajcie za mnie kciuki :) A mianowicie :

Przed snem druga osoba wsadzi coś do pudełka, które będzie na szafce. Gdy będe miał LD otworze te pudełko i sprawdze co w nim jest schowane. Gdy się obudze otworze pudełko i zobacze co naprawdę jest w nim, jeśli się zgadza to co widziałem w śnie : eksperyment zakończony pomyślnie. Prosza, ażeby wasze komentarze nie zakłóciły mi pozytywnego myślenia :)

Co o tym myślicie ?
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

tak samo jest z kartami: tasujesz (czy jakoś tak) karty, jedną (nie patrząc na nią kładziesz na górze (tak żeby było ją widać i idziesz spać. w OOBE patrzysz na kartę. jak wstaniesz to sprawdzasz czy karty się zgadzają.

PS. nie LD (świadomy sen) tylko OOBE (doświadczenie poza ciałem)
tak poza tym to powodzenia ;)
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

Post autor: Shaolin0 »

Wiem, że w OOBE taki eksperyment wyszedł by na 100%, ale chciałbym spróbować z LD.:) I raczej ja jako pierwszy nie wpadłem na ten pomysł :PŻyczcie dużo szczęscia, a z właszcza, żebym podczas LD przypomnial sobie o tym, że mam zajrzeć co jest w pudełku :mrgreen:
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

ale co ma do tego LD? w ld będziesz kontrolował swój sen, ale to w oobe mógłbyś wyjść z ciała i sprawdzić, wszystko co w LD to tylko sen..
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

Assassinio pisze:wszystko co w LD to tylko sen..
dokładnie

Chyba że chcesz przez LD wejść do OOBE... to ma szanse powodzenia :P
Pozdrawiam
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

dobra wyjasnijmy to dokladnie:

OOBE-w oobe mozesz sprawdzic co jest w tym pudelku gdyz bedziesz przebywac w swiecie fizycznym

LD-tutaj nie ma szans na sprawdzenie co jest w pudelku a nawet gdybys cos w nim zobaczyla to sa to minimalne szanse na trafienie gdyz wszytsko dzieje się w twojej glowie
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

moja koleżanka wykorzystywała tą metodę z kartami, i miała sen, w którym widziała na ulicy (!) tą właśnie talię kart... no i uświadomiła sobie że to sen (więc miała LD), "podpłynęła do talii i zobaczyła kartę... nie pamiętam jaką

Jak się obudziła to zobaczyła... TĄ SAMĄ KARTĘ!!!

także Timon, to jest możliwe :P
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

ekhm... nie kocica, nie jest, wiesz dlaczego? dlatego ze
1- zapewne nie mówiła prawdy
2- gdy się obudzila sprawdzila karte, niekoniecznie taka sama była we śnie tylko tak jej akurat "wpadlo do głowy" rozumiesz.. taka, nadinterpretacja stworzona przez umysł
3- nie jest to możliwe, co już zresztą pisalem od poczatku, ale musialem dać jakieś 3 :)

pff...

pozatym jak to sobie wyobrażasz? to rozumiem że moge we śnie podejrzeć tajne akta FBI a potem bede wiedział co tam było naprawde tak? lol no weź sobie nie żartuj, to tak jakbyś próbowała np śledziem ściąć duże, mocne drzewo...
Ostatnio zmieniony 2007-04-11, 21:05 przez Assassinio, łącznie zmieniany 1 raz.
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

MOŻNA! OŚĆMI! :lol:
Assassinio pisze:pff...
pff... dokładnie 8)
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

Kocica to tak jakby w czasie marzenia (wiem ze to nie sen ale tez wszystko sam sobie tworzysz w glowie) zobaczyc co jest w pudelku a po otworzeniu oczu miec pewnosc co tam się znajduje

wybacz ale taka jest prawda :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”