LD - pytania i odpowiedzi

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

po 3 dniach nie spania zachodza nieodwracalne szkody w mozgu zwiekszajace się coraz szybciej z kazda godzina :)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Fenikt jak zwykle mój doradca naukowy w sferze organicznej :twisted:
Tauruz

Post autor: Tauruz »

ciekawe założenie eksperymentalne. Czytałem, że jedna z grup dość zaawansowana w LD przeprowadzała tego rodzaju ekspertymenty. Pomimo ich dużej praktyki spotkania były bardzo nieregularne i nie bezpośrednie. Piramidę odradzam jak i inne miejsca mocy jak obszar działania różnorakich godform (egregorów). Najlepiej stworzyć rodzaj astralnej świątyni praktykujących LD (jak wiadomo z LD łatwo wejść w astral). Martwi mnie tylko wasza beztroska odnośnie podróży astralnych (bez zabezpieczeń nie polecam). Miałem tylko 2 pełne wejścia w astral, które mogę uznać za nie iluzoryczne. Pozostałe moje LD to były wędrówki po mojej nieświadomości. Proponuje stworzenie astralnej świątyni dla grupy eksperymentalnej. Chętnie się przyłączę do was. Mam własną świątynie astralną zbudowaną na planie piramidy Cheopsa jako tzw. bezpieczne miejsce. Jeśli ktoś jest wyznawcą egipskich bogów ( używa tej platformy mitologicznej) może eksplorować ich przestrzeń a piramidy doń należą . Jeśli nie zna może być zaatakowany np. przez egrgory - pożeraczy ( pół ludzie - pół krokodyle >niższa forma bóstw strażników). Polecam lekturę Księgi Amduat oraz Księgi Bram (teksty piramid). Mam w planie ich streszczenie na nowo powsającej stronce Olorina Mayara. Udanych snów :lol:
Nephesh

Post autor: Nephesh »

;) chcialbym tylko poprosić kogokolwiek kto jeszcze ma zamiar tutaj coś napisać, aby najpierw przeczytał tego posta ciut wyżej, odnośnie tego, że nieaktualny eksperyment.
Mamba

Post autor: Mamba »

Neph a może tylko rozłożyło się to wszystko w czasie? byc może będą jeszcze chętni :)
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Przede wszystkim eksperyment został przeniesiony do innego topicu ;) a po drugie przynajmniej ja narazie rezygnuję, bo jak dotąd nikt mi nawet nie dał znać, że przerobił pierwsze ćwiczenie ;) a teraz za bardzo nie mam czasu na podawanie ćwiczeń etc. przez czas nieokreślony (acz długi ;) ).
Tauruz

Post autor: Tauruz »

Nephesh, do którego topicu? fajny awatar Nephesh - długi miecz wskazuje na muso jikiden eyshin ryu :lol: W sumie tylko radzę co do praktyki. Co jesli ktoś ma własną metodę wejścia np. jak Titania?
Nephesh

Post autor: Nephesh »

;) avatar wzięty stąd i tylko dlatego, że mi się podobał hehs ;) a co do metody wg. mnie przede wszystkim warto wzmocnić cialo astralne bardzo tzn. potem już tylko kwestia relaksu i woli ;)
Tauruz

Post autor: Tauruz »

ciekawe,że nikt nie wspomniał o metodzie czujnego relaksu jako skutecznej technice wchodzenia w LD jak i OBE :lol:
Silverado
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2006-05-30, 17:48
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Silverado »

@Fenikt (wierze ze tym nie naraze się wspanialemu Adminowi :D )
z tego co czytalem, i slyszalem, jest mezczyzna ktory cierpi na zupelna bezsennosc- nie spi juz od kilku lat, probowal się na poczatku leczyc u neurologow, psychologow, etc. az się PRZYZWYCZAIL (nie pytajcie jak to mozliwe-sam nie wiem :] ) i jedyne co ma obecnie, to raz dziennie medytuje przez kilka godzin, co daje mu imitacje snu,acha zeby nuie bylo niedmowien, prowadzi aktywny tryb zycia !
(wspolczoc tylko....)

pozdrwiam
Maeveen

Post autor: Maeveen »

hmm, no cóż... Permanentny brak snu powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu, co hipotetycznie mogłoby doprowadzić do uszkodzenia ośrodków w mózgu odpowiedzialnych za np. poczucie zmęczenia , a do tego, z cała pewnością człowiek ten cierpi na jakieś schorzenie psychiczne, co prowadzi również do zaburzenia funkcjonowania organizmu i odczuwanych potrzeb.
Ale naprawdę mnie to zaciekawiło, więc jak zaliczę wszystkie egzaminy to z pewnością coś na ten temat poczytam i się podzielę zdobytymi informacjami na forum ;)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Skorp
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-09, 12:09
Lokalizacja: KaToWiCe

LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Skorp »

W tym temacie umieszczajcie wszelkie pytania dotyczące LD


Więc sprawa wygląda tak... Zdarzyło mi się już parę razy skapnąć się
podczas snu że to mi się właśnie śni, no ale jak to bywa (w moim przypadku)
od razu się budziłem. Poczytałem trochę o technikach utrzymywania
świadomego śnienia ale efekt był taki:
Śni mi się że jestem na jakimś lotnisku gdzie nic niema sensu i nagle się skapłem
że to mi się śni, ucieszony tym faktem byłem przez może 2 sekundy bo od razu
odczułem że zaraz się obudzę (jak zawsze), dlatego zacząłem skupiać uwagę na
wszystkim na czym się dało, próbowałem być spokojny i wszystko było OK,
świat w moim śnie się uregulował z powrotem ale ni stąd ni z owąd nagle mnie wessało
i się obudziłem :/
Nie mam już pojęcia co mam zrobić żeby mieć normalne LD.

Jak możecie to opiszcie swoje techniki utrzymywania w LD,
bądź swoje poglądy na ten temat.

Poprawił Ivellios
Ostatnio zmieniony 2007-05-19, 01:39 przez Skorp, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Kiedy szukałem informacji o LD natknąłem się na pewną stronę, którą tutaj zamieszczam.Jest to strona z poradnikiem "Kursu Świadomego Śnienia".Wszystko jest na niej ładnie opisane cały kurs od podstaw, aż do końca.Mam nadzieję że Ci w jakiś sposób pomogłem, życzę powodzenia ;)

Strona: http://www.toja.com/lucidity/praktyka/

Poprawił Ivellios
Lukas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2006-04-30, 18:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lukas »

mi kiedyś pomagało wspominanie przed snem co dzisiaj zrobiłem, gdzie byłem itd to pomaga ćwiczyć pamięć, jeszcze do tego dziennik snów jest ponoć dobry, ja tam próbowałem sny zapamiętać i mnie potrzeba jakieś czynności by się skapnąć że jest się we śnie, zresztą poczytaj jakieś kursy

Poprawił Ivellios
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

dziennik snów pomaga raczej zapamiętywać sny, niż utrzymywać ld, ale ostatecznie na każdego inaczej może działać
Awatar użytkownika
Skorp
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-09, 12:09
Lokalizacja: KaToWiCe

Post autor: Skorp »

dzieki za odpowiedzi, przeczytałem pare poradników. bede się starał wkoncu cos z tym zrobic
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

ja miałam raz ld, i od początku wiedziałam że to sen. Żeby być tam dłużej, trzeba jakby o tym zapomnieć, tzn. Zacząć żyć tym snem! nie wiem jak z wami, ale w moim przypadku działa :D
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

KocicaXX pisze:ja miałam raz ld, i od początku wiedziałam że to sen
czyli miałaś WILDa?
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

zapanuj nad snem, a zapanujesz nad swoim umysłem ;)

sam nie tyle, że pamiętam co się działo we śnie, nie tyle że moge sobie się zatrzymać w akcji i wybrać inny mój cel do eksplorowania, ale także manipulować postaciami i wydarzeniami, poprzez wyobrażanie sobie co się dalej wydarzy. nie raz śnie na jawie, kiedy to oddycham spokojnie leżąc w rozluźnieniu mięśni i powoli zamykam oczy (ale nie do końca, tak, że widze to na co patrzyłem - to mnie utrzymuje pomiędzy snem a rzeczywistością), zaczynam sobie na luzie rozmyślać o jakiś zdarzeniach, które są realne tylko w mojej wyobraźni i zaczyna się sen. takie delikatne przejście ze świata do snu. raz mi się zdarzyło nawet tak śnić, wstać na siku, i po tym wrócić i śnić dalej. sekret w tym tkwi, by dalej myśleć o tym co się w śnie dzieje i jednocześnie jak najmniej zajmować się tym, co się robi. to trudne zadanie, ale dochodzi się do wprawy po kilku próbach. jeśli chodzi o zwykły sen podczas jak to się mówi, głębokiego snu, a nie taki na jawie, moge robić w nim wszystko co mi się podoba, a nie to co każe mi robić podświadomość. moge sobie nawet odciąć małego :lol: i wyrzucic, bo juz mi się to zdarzylo. ostatnio pracuje nad zmianą pogody oraz czarowaniem, znaczy że np. wymyślisz sobie, iż w pustej ręce masz przedmiot, patrzysz po chwili na nią, a ten przedmiot tam się pojawia.

sny są piękne, tylko trzeba mieć czas by nad nimi pracować, po mniej więcej roku, można mieć niezłą władze nad snem.
p.s. niestety zdarzają się też sny, których nie kontroluje.
p.s.2. jak ktoś kiedyś z was będzie na jakimś dachu, czy wysokości, niech spróbuje skoczyć na dół, na główke. ja się przy tym obudziłem natychmiastowo ;)
p.s.3. by wyjśc ze snu, należy szybko kręcić w nim głową w lewo i w prawo - to na wypadek jakby jakiś koszmar się pojawił. pa pa :-)
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

DragonFire pisze:by wyjśc ze snu, należy szybko kręcić w nim głową w lewo i w prawo
to jest bardzo powszechna metoda UTRZYMYWANIA snu :)tylko zmienia się sceneria, natomiast sama ta czynność pomaga nie dopuścić do obudzenia
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”