OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Nie wiem, nie znam się...ale może możliwe...
ivrystd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2005-03-28, 17:58
Lokalizacja: lublin

Post autor: ivrystd »

wersja "samobójstwa" jest całkiem ciekawa, i prawdopodobna z punktu widzenia laika, a czy mozliwa to nie wiem bo jestem wspomnianym laikiem
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Zadałem takie pytanie na innym forum ( www.ezo.webd.pl , współpracuję z nimi :) )
Spock pisze:Możliwe że to kolejna miejska legenda, ale...

- zaburzenia oddechu i rytmu serca w nieumiejętnie prowadzonym transie ?
- szok wywołany przez niespodziewany impuls (np. hałas za oknem) ?

Takie robocze hipotezy. Może ktoś mądrzejszy rzuci trochę światła ?
Drakhar pisze:teoretycznie jest to możliwe...

ale zazwyczaj po jakimś czasie w końcu udaje się wrócić. A swoją drogą to dziewczyna musiała być bardzo nierozważna, żeby robić coś co wiąże się z takim ryzykiem o jakim mówiła :)

Trochę nie wierzę, żeby nie było żadnego wytłumaczenia medycznego.

Tak to już bywa z zasłyszanymi historiami :)
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Mogła poprostu zapomnieć o świecie fizycznym. Marzenia były tak wciągające, że nie wróciła.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

[Mini FAQ]Metody Osiągnięcia OOBE

Post autor: Fenikt »

Na początek dam kilka metod wymyślonych przeze mnie :) Ah no i zaznaczam, że do każdej metody trzeba najpierw osiągnąc głeboki trans Theta! Nie znam skuteczności tych metod ale każda metoda jest tak samo skuteczna, to tylko już taka drobna pomoc :)

METODA 1.
Kiedy czujesz już, że nie poruszysz żadną częscią ciała, zwizualizuj siebie w pociągu... W ostatnim wagonie, dopracuj każdy szczegół... Pociąg jedzie cholernie szybko, zaczynasz biec w kierunku lokomotywy, widzisz, że coś Cie goni. Ale się nie boisz, bo widzisz, że biegniesz szybciej (UWAGA nie zastanawiaj się co bedzie jak juz dobiegniesz do lokomotywy). Kiedy już będziesz w miare blisko lokomotywy zobacz ze drzwi w nastepnym wagonie są otwarte, wymyśl na szybko jakas sytuacje przez ktora musiales wypasc przez te drzwi - w nicosc. W momencie wyskoczenia, powinienes wyjsc z ciala:)

Za chwilke lece "do szkoły" wiec na razie te jedna Wam zostawiam. Później dokleję reszte mi znanych:) Ah i prosze nic oprocz metod nie pisac w tym temacie :P Inne posty zostana od razu usuniete bez pytania :)
Awatar użytkownika
Evevek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2005-04-23, 14:13
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Evevek »

Jeszcze ie próbowałem stosowac tej metody, ale ponoć skuteczna.

METODA 2.
Opiera się to głównie na wizualizacji. Widzimy średniowieczną wioskę/miasteczko, wizualizujemy je jak najdokładniej, ze wszystkimi szczegółami. Na środku, na jakimś, powiedzmy, placu jest studnia. Tak głęboka, że nie widać dna. Wchodzimy do wiadra, które w niej wisi i spuszczamy się powoli na dół. Spadamy coraz szybciej i szybciej. Pęd powietrza wyciska nam łzy z oczu, jest coraz zimniej. Widzimy porosnięte mchem ściany, czujemy zapach stęchlizny. Spadanie wizualizujemy ja najdłużej, tyle ile mamy na to ochotę. Przy uderzeniu w dno studni powinno nas "wyrzucić" do astralu.

Jak już mówiłem, nie praktykowałem i nie sprawdzałem tej metody.
Poza tym znając mnie na pewno o czymś zapomniałem :grin: .
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Nightwalkers pisze:Skoro zakładała (sugerując się tym co powiedziała jej koleżanka), że może nie powrócić pewnego dnia do ciała wywołała sugestie na „niższe ja” a to odpowiednio zareagowało. Mogła np. kogoś tam zobaczyć i niższe ja (tak ja wtłaczało jej średnie ja) pomyślało, że to już nadszedł ten dzień kiedy nie powróci do ciała i nie umożliwiło powrotu choć świadomie nawet by chciała wrócić.
Tak też postąpiła niewłaściwie sama zsyłając na siebie śmierć. Bo tak to zawsze może pomóc wyższe ja (w każdej sytuacji) ale prawdopodobnie niższe ja zablokowało kontakt do wyższego ja poprzez kompleksy i dlatego tak się to skończyło.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Po prostu "niższe ja" to to, co chodzi po ziemi (czyli nasze ciało i nasze myśli), a to "wyższe ja" to w pewnym sensie coś, co tym "niższym ja" kieruje.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

No pomyśl :) Wyższe "ja" wydaje rozkaz, czy też sugestię, że misja niższego "ja" dobiegła końca i... (domyślasz się, co dalej)
Mekto
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2005-06-12, 10:05
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Mekto »

Cialo astralne da się "zabic" ostrzem metalowym?
A jak np sotkamy kogos kto wpakuje nam w astralu kulke z kalasza to tez liczy się jako "ostrze metalowe" czy chodzi tu wylacznie o bron biala?
I czy mozna się jakos chronic przed takimi obrazeniami?
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Tobie się nic nie stanie, ale np. jak komuś coś zrobisz to jego to tylko odstraszy :) śmierć w astralu nie ma miejsca
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Mam pytanie

Post autor: Caine »

Kto z was byl w swiecie astralnym, bo ja probuje juz miesiac ale jeszcze tam niebylem, jak dokladnie wyglada ten swiat??
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

moze duchy

Post autor: Caine »

W OOBE trzeba unikac takich miejsc jak cmentarze , wg mnie ta dziewczyna mogla byc opetana przez ducha albo demona ...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”