Zdjęcie z Cmentarza!!

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Domyslilbym się ze to nie duchy -_-

A co do duchow to masz na mysli :

A) Drobinki wody na obiektywie lub skroplone na kurzu i unoszace się w powietrzu

CZY

B) "Dymek" który spowodowany jest tym, że w nocy jest zimno, a oddech czlowieka cieply co powoduje skroplenie się pary wodniej i powstanie "dymka"?
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Dobra to wyzej i mniejsze, bo zblizeniu i dozie wybujalej wyobrazni przypomina mi czaszke jakiegos zwierzecia (psa), ale zolnierza to juz nie za bardzo
Nie zmienia to faktu, ze jest to naturalne zjawisko (ten caly dymek) i wiele ludzi bierze to za cos paranormalniego, a takie nie jest... gdyby to było robione w dzien upalny, a nie w nocy i to szczegolnie gdy troche padalo i ogolnie bylo zimno. Przy odpowiednich warunkach mozna zrobic calonocna sesje "z duchami" i zawsze znajdziesz coś co "troche przypomina..." coś
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Cóż zgadzam się że jeden z "dymków" przypomina głowe psa ale może być to tylko zwykły przypadek..a jeśli chodzi o ten drógi "dymek" to poprostu tak działa twoja wyobraźnia mi naprzykład on przypomina ośmiornice.No, a pozatym to jest cmętarz wojenny jak sam napisałeś, więc wątpie aby tam pochowali psa...
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Zawsze można wziąc pod uwagę, że to duch psa połączył się z duchem swego pana. No to koniec wyobraźni. Dla mnie wygląda to jak zwykły brud na obiektywie albo ewentualnie "dymek", o którym pisał _Nameless_
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Jak widzisz tutaj jest podobna fotka, które też przedstawia zjawe więc jak sam widzisz nie tylko wy zrobiliście takie zdjęcie to zdarza się wielu osobą i większość odrazu stwierdza że to zjawa lub coś w tym rodzaju.
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Masz rację. Swoją drogą mógłbyś wytłumaczyć czym są te bardzo regularne koła w lewej części zdjecia? Zainteresowała mnie ich regularność i wyrazistość, która może sugerować zabrudzenie obiektywu.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Myślałem, że chodzi ci o te orby obok. To mógł być przypadek że takie coś powstało. Nawet twarzy nie widać :/. Wszyscy mogą sobie coś dopisać do tego zdjęcia.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 947

Post autor: Ivellios »

Obrazek

Jak podniosłem kontrast, to się tych orbów trochę namnożyło ;)

To na bank para i wilgoć bądź kurz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

No to duchy
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Darnok i tu się nie moge z tobą zgodzić, gdyż duchy to dróga forma tego zjawiska i mają dokładniejsze kontury, jednym słowem są wyrażniejsze.Więc jeśli mamy zakładać że to nie są jakieś "dymki" lub coś w tym rodzaju to może być to zjawa-pierwsze stadium ducha, które nie ma dokładnych kontur i wyglada jak właśnie mgiełka bądź dymek uformowany w słabo wyraźny obraz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Śmieje się gdy widze te wszystkie programy o zjawach w Club'ie. Też tam coś mamroczą o stadium zjawy. Zjawa to też duch. To, że nie pokazał się cały nie znaczy, że jest inny od bardziej szczegółowego.
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Zjawe nazywamy też duchem ale nie dokońca, gdyż jak napisałem w poprzednim poście, zjawa jest właśnie czymś w rodzaju lekko uformowanego "dymku" o niewyraźnej formie, a duch jest już bardziej uformowany i mozemy dostrzec wyraźniej jakie ma kontury...więc tak czy inaczej wychodzi na to samo bo zjawa zalicza się do duchów...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

A więc wytłumacz mi sensownie dlaczego dzielisz je(i nie tylko ty)na zjawy pierwszego, setnego itp stopnia? to wg. Mnie bez sensu. Skoro wiesz, że to duch, to po co go dzielić na mniej czy więcej wyraźne kontury? jeszcze rozumiem aktywność np. Poltergeist, ale kontury to już bezsens(oczywiście IMO).
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Może masz racje zjawa to nie jest pierwsza forma ducha(o tym mówiono kiedyś w pewnym programie przeznaczonym zjawą i duchą).Ale jak sam widzisz zjawa wyglada dość nietypowo dlatego właśnie urzywamy tego określenia, a duch wygląda bardziej specyficznie.

ps.Darnok dajmy już sobie luzu bo Ty masz inne poglady i ja mam inne.I sądze że ty nie zmienisz mojego poglądu a ja nie zmienię twojego.
black dog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2006-06-13, 15:44
Lokalizacja: katowice

Post autor: black dog »

słyszałem że robiąc zdjęcie na cmętarzu-jest bardzo durze prwadopodobieństwo trafienia na ducha.
Awatar użytkownika
AsaF
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 197
Rejestracja: 2006-01-25, 20:14
Lokalizacja: Grabina

Post autor: AsaF »

tak samo mozna powiedzieć, że w zamku spotkasz króla, bo się poprostu tak przyjęło
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”