staje się demonem

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Corvin pisze:To swojego rodzaju wyróżnienie
nie masz pojęcia o czym mówisz. Wyróznienie? Wyróżnienie to możesz dostać jak masz średnią powyżej 4,75. To co on przeżywa, nawet jeśli to jego wybór, to samobójstwo za życia. Stawanie się demonem. Nawet nie to, bo demonem stać się od tak nie można, ale osówanie się w cień nie jest normalne dla naszych dusz. Przekona się o tym zaraz po śmierci, ale będize już za późno. Radzęsię jeszcze raz zastanowić czy rzeczywiście podjąłeś świadomą decyzję. A jeśli nie jesteś pewny do końca to nie rób tego co robisz, uwierz, to wcale nie jest przyjemne. Przeżywałem kiedyś coś takiego. Da się z tego wyjść.
obiluk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2007-02-19, 17:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: obiluk »

stanie się Demonem w dosłownym słowa tego znaczeniu jest nie możliwe. Można mieć takie odczucia, objawy, nie znane są nasze granice mózgu, nie znane też są wyroki demonów, nie spotkałem się z przypadkiem stania się demonem, nawet opętanie nie jest swojego rodzaju mieszkaniem dla demona a raczej przekazem jakie od lat nam przekazują.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Zgadzam się z obiluk, który podjął to co ja tylko napomniałem.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Re:

Post autor: Eva unit 01 »

Poeta2008 pisze:Nie potrafisz dostrzec Dobra i zła ?
Nie potrafisz dostrzec, że wobec absolutu nie istnieje coś takiego, jak dobro i zło?

Dobro i zło to podział stworzony przez ludzi dla ludzi, aby mogli egzystować w tak złożonym społeczeństwie, to nasze zabezpieczenie działające w obie strony.
Co więcej, podział ten jest bardzo powierzchowny, ponieważ uczynki oceniamy tylko według ich najbardziej widocznych skutków, a tak naprawdę jest ich nieskończoność, więc każdy z każdym uczynkiem wiąże się tyle samo dobra co zła.


I jeżeli już macie mówić o dobru i złu, to raczcie rozgraniczyć zło i ciemność, bo to nie to samo.

ps: Poeto, na twoim miejscu wziąłbym trochę dystansu co do biblii, ponieważ jak sam napisałeś, ludzie są omylni, a biblia była pisana właśnie przez tych omylnych ludzi. To że jest starym dziełem nie znaczy, że wszystko w niej zawarte jest prawdą.
Feanor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2008-06-25, 23:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: staje się demonem

Post autor: Feanor »

Poeta2008 pisze:W naszym świecie nie omylna jest tylko Biblia . Biblia Jest bowiem Słowem Bożym .
Sam nie jestem chrześcijaninem i nie chce ranić Twoich wierzeń religijnych, ale moim zdaniem Biblia mimo wszytko jest omylna.
Jak już wspomniała Eva unit 01 Biblię pisali tylko ludzie. Jest ona tylko zbiorem ksiąg, które pisali najróżniejsze osoby (z tego co pamiętam nie tylko katolicy). A poza tym wszystkie księgi/teksty pisane znajdujące się Biblii zostały wybrane przez Kościół (wiele tekstów, które powinny się w niej znajdować zostało pominiętych ze względu na ich kontrowersyjną - podważającą naukę Kościoła - treść).

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "dobro i zło". Dobro i zło każdy człowiek odbiera inaczej i dla każdego jest ono czym innym. Nie ma jego jednoznacznej definicji.

A co do stawania się demonem... Uważam to za nie możliwe. Jak ktoś wcześniej stwierdził w tym temacie, zaszła w Tobie wewnętrzna zmiana...
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Re: staje się demonem

Post autor: Eva unit 01 »

Powinieneś nauczyć się patrzyć także z innych punktów widzenia. Apostołowie byli ludźmi którzy mają wolną wolę, więc biblia jest tylko ich interpretacją przekazu od twojego boga.

Judasz też był blisko Jezusa a zdradził.

To co mówisz, to lanie wody, powtarzasz w kółko to samo, a twoje argumenty są bezwartościowe dla osób innego wyznania. Nadawałbyś się an księdza, mógłbyś układać ładne kazania.

Poza tym, czy dobro jest naprawde dobrem? Zasadą dualizmu jest to, że pierwiastek istniejąc powołuje do życia swoje przeciwienstwo. Więc powtórzę jeszcze raz, czy dobro jest naprawde dobre, skoro istniejąc powołuja do życia zło?
Ale to tylko dywagacje opierające na się wierze w dualizm, którego osobiście nie uznaję.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: staje się demonem

Post autor: cleric »

Poeta bez urazy, ale jakbym miala kryzys wiary i Ciebie posluchala to bym uciekla. szablonowe hasła, zero własnej opinii. jak ksiądz w kościolku. 'wierzyc w bozie, bo jak nie to szatan zje twą dusze". I ta specyficzna koszmarna składnia. Facet, jesli Ty się tak mądrzysz w realu, to wspołczuje znajomym.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: staje się demonem

Post autor: cleric »

jesli mam kryzys wiary to logiczne jest ze się nie bede modlic, bo nie czuje potrzeby. potrzebuje czegos co mnie podbuduje a nie wydumanych pustych zdan o milosierdziu bla bla bla
Feanor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2008-06-25, 23:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: staje się demonem

Post autor: Feanor »

Poeta2008 pisze:Biblia jest nie omylna . Biblia jest słowem Bożym . W niej bowiem zawarty jest sens życia . W niej bowiem zawarta jest nauka ucząca pokoju , prawdy , miłości i jedności . Biblia jest Jedyną Księgą na świecie którą można nazwać CHLEBEM .

Załujmy więc za nasze grzechy poniewarz grzesząc nararzamy się na nie obecność w Niebie . Bóg jednak jest pełny miłosierdzia i zawsze przebacza jeśli prosimy go o przebaczenie .

Tylko Jezus Chrystus Mający ludzkie ciało pokonał diabła . Kocha nas i właśnie dlatego Umarł za nas i Otworzył nam drogę do Nieba .
diabeł jest pierwszym kłamcą ale też jest stworzeniem .
Tak się zastanawiam, Poeta2008 piszesz ciągle te (jak napisał/a cleric) puste zdania i utarte slogany...
To co zacytowałem to słowa, które można usłyszeć na (prawie) każdym kazaniu... Ja nie rozumiem, po co Ty to piszesz... Napisałbyś to co naprawdę myślisz (chyba, że te teksty (i uwielbienie dla wszystkiego co związane z Kościołem oraz jego nauką) ktoś Ci tak bardzo do mózgu wpoił, że sam nie potrafisz nic konkretnego napisać... Bo jak słyszę to kościelne "Bóg jest miłosierny", "Żałujmy za nasze grzechy" i np. "Biblia jest chlebem, jedyną prawdą" to coraz bardziej się zastanawiam, dlaczego na świecie jest tylu katolików)...
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: staje się demonem

Post autor: cleric »

nie ma sensu dyskusja z Toba Poeta, bo nie umiesz dyskutowac. sypiesz zdaniami zywcem wyjetymi z katolickiej gazetki niedzielnej, nie ma tu nic od Ciebie.
Feanor- jestem kobieta ;]
Zablokowany

Wróć do „Demonologia i demonolatria”