gyrokineza (grawitokineza)

Tematy o hipnozie, autohipnozie i szeroko pojętej psionice (czyli postrzeganiu pozazmysłowym i psychokinezie).
Hitmanx
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2008-11-09, 10:47
Lokalizacja: Mędrzechów

gyrokineza (grawitokineza)

Post autor: Hitmanx »

grawitokineza- Kontrola nad grawitacją

Niby jest możliwe zmniejszenie grawitacji w wybranym miejscu. Ostatnio bardzo mnie to zainteresowało i co z tym idzie chciałbym spróbować.

Czy ktoś miał z tym styczność, a jak tak to czy zna jakieś ćwiczenia....

Wiem że wyśmiewałem się z tego że ktoś np. naćpał się i umiał psychokinezę, ale mam nadzieję że wy mimo to coś doradzicie.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: gyrokineza (grawitokineza)

Post autor: Spock »

Wiem że wyśmiewałem się z tego że ktoś np. naćpał się i umiał psychokinezę, ale mam nadzieję że wy mimo to coś doradzicie.
Owszem, podobno kokaina i amfetamina wspomagają takie procesy w mózgu, chcesz to spróbuj.
Kokaina i amfetamina to stymulanty. Przez bardzo długi czas nie czuje się zmęczenia ani głodu, myśli się szybciej i jaśniej. Raczej nie wywołują halucynacji, ale za to niesamowicie wyniszczają organizm.
Zdolności parapsychicznych dzięki nim nie uzyskasz.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: gyrokineza (grawitokineza)

Post autor: Spock »

Takie - czyli jakie dokładnie ?

Ogólnie kokaina i amfa powodują, że w mózgu pływa więcej neuroprzekaźników, niż neurony są w stanie wyłapać. To tak jakby wołać powstań! powstań! powstań! coraz szybciej i głośniej. Całe ciało w stanie podwyższonej gotowości. Oczywiście organizm jest elastyczny i potrafi się zaadaptować, ale w dłuższej perspektywie, moc obliczeniowa mózgu zacznie się dławić, a rezerwy sił się wyczerpią. Im silniejszy stymulant (kokaina i amfetamina są bardzo silne), tym większy zjazd cię dopadnie.

A teraz powiedz, w jaki sposób procesy fizjologiczne zamieniane są na siłę i pracę potrzebne do wywołania ruchu ciała o masie m (oczywiście bez użycia rąk)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: gyrokineza (grawitokineza)

Post autor: Spock »

Potencjał elektryczny na powierzchni głowy to około 100 mikrovoltów u zdrowego człowieka. Siła elektrodynamiczna jaką (teoretycznie) można by tu uzyskać jest rzędu miliardowych ułamków Niutona. Aby przesunąć gramowy obiekt o milimetr, musiałbyś dysponowac napięciem rzędu co najmniej kilkudziesięciu woltów. Żaden trening ani narkotyk tego nie spowoduje.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: gyrokineza (grawitokineza)

Post autor: Spock »

Pozostaje kwestia skali. Owe 100 uV wystarcza aby poruszyć pojedyńcze atomy. Ale to i tak za mało by powstał jakiś zauważalny i kontrolowany przepływ. Nie można przenosić fizyki cząstek do makroświata. Inaczej otrzymasz bezużyteczne wyniki.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Hipnoza, psionika (PSI)”