Lipa z t± miło¶ci±...

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Lipa z tą miłością...

Post autor: assamite »

Nie no powiem szczerze ze chciałbym poznać opinie każdego z was (jeśli ktokolwiek przeczyta ten topic:P), czym jest miłość.
Biorąc pod uwage ze jestem osobą bardzo wrażliwą i wcale się przed tym jakoś nie bronie czasem mnie nachodzą różne przygłupawe myśli tak się zastanawiam czym jest miłość (hłe hłe hłe tak naprawde po kilku nieudanych związkach:P), po czym poznać osobe za którą warto oddać życie bo tak powiem wam że według mnie z tą miłością to troche lipa...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Może po tym, że jesteś gotów to zrobić, gdyby było trzeba ? Albo że im więcej wie się o sobie nawzajem, tym bardziej się lubi ?
Pojęcia nie mam.
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

No zes wymyslil teraz pytanie :D czym jest milosc :D.... Poznasz jej smak dopiero jak znajdziesz osobe ktora da ci ciepla, spokoju, szczescia i radosci a ty bedziesz wstanie te uczucia odwzajemnic :D wtedy bedzie milosc :D.... :D
Mamba

Post autor: Mamba »

Wg mnie jedynie miłość do matki, dziecka jest prawdziwą miłością, miłość platoniczna potrafi być prawdziwa; cała reszta to chemia i to tak w 90% a reszta to coś co nazywamy miłością - bez tego wcześniej nie byłoby całej reszty później o której pisze Pit :D
Być może wszyscy po trochu mają rację :roll:
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

W tym momencie nasuwa mi się tylko cytat z listu do Koryntian:

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.
Raido_ordo_Dei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-27, 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raido_ordo_Dei »

Milosc to hormony + przekonania na poziomie tozsamosci. W ogole nie rozumiem jak mozna mowic, ze milosc cos sama robi. Czy ona ma lapki, nozki, ze niby przychodzi do kogos? Milosc się tworzy, swiadomie lub nieswiadomie.

P.S. Jesli jestes romantykiem i bedziesz chcial wypalic, ze to ulotne uczucie, czy inne pierdy, prosze - powiedz to do siebie tylko glosem wewnetrznym i idz spac - lepiej wykorzystasz ten czas.

Aloha
Mamba

Post autor: Mamba »

cytat Bestji mówi o prawdziwej miłości i oby każdemu się taka zdarzyła :D
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Że miłość o chemia ? Pewnie tak, ale co za różnica ? Zwłaszcza dla zakochanych ?
Przynajmniej mnie by to na pewno nie obchodziło :wink:
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

Miłość nie moze byc tylko chemią :) Inaczej nie bylaby to Miłość tylko jakas reguła
Mamba

Post autor: Mamba »

Spock :D zaskakujesz mnie :shock: nie wiem co powiedzieć... :oops: myslisz, że to bez znaczenia? więc co się wobec tego liczy?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Ludzie się liczą Zuzanno - nie wiesz ? :wink:

Assam - nie uwierzysz, ale Miłość (przez duże "M") można modelować matematycznie. Można wyliczyć jak potoczy się nasz związek. To naprawdę nic trudnego, ale... Nie na tym to przecież polega gdy spotykamy Ją lub Jego.

Nieważne że jesteśmy tylko formą istnienia białek, a nasze myśli to tylko przepływ elektronów. Nieważne że kiedyś się rozpadniemy i przestaniemy istnieć. Nieważna jest fizyka. Liczy się tylko to jak się czujemy tu i teraz.
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

Booosheee... :) zamknij kto ten post :P
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Po co zamykać ? Niech się każdy wypowie co mu na sercu leży :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”