Teleportacja

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Rozkłądanie organizmu na najmniejsze cząstki, zaimenianie je na impulsy elektryczne, wysyłanie na drugi koniec swiata, zamienianie znowu na komorki z sklejanie...teoretycznie niemożliwe...przynajmniej teraz. Co do teorii Einsteina...on coś tam klecił o czasie itede...nie jestem jeszcze na takim poziomie. Chodzą mi po głowie pomysly w stylu wsadzenia gostka do jakiejś machiny i rozpedzenie tego tak, że zmieni się jego "jakość" pojmowania czasu, następnie tą maszyną pojedzie se w inne miejsce... dla niego droga trwałaby tyle co normalnie, ale dla nas pare sekund (przy odpowiedniej prędkości tego urządzenia). Hop-siup i teleportacyja...
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

po co na atomy...moze jeszcez na fotony czy co tam jeszcze mniejszego...na komorki wystarczy :)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Jakby to prosto powiedzieć... fotony to... fotony to takie światło jest, a raczej światło jest fotonami ( w korpuskularnym pojmowaniu światła ). Nie wiem w jakiej klasie jesteś... ja to miałem wspomniane na fizyce w III gimnazjum :) tutaj masz wytłuamczenie z Wikipedii (wątpie żebyś zrozumiał :P ) :

Kod: Zaznacz cały

Foton jest to cząstka elementarna nie posiadająca ładunku elektrycznego ani momentu magnetycznego, o masie spoczynkowej równej zero m0 = 0, liczbie spinowej s = 1 (fotony są zatem bozonami). Fotony są nośnikami oddziaływań elektromagnetycznych. W fizyce foton oznacza (φοτος, znaczy światło - gr) kwant fali elektromagnetycznej, np. widzialnego światła. W mechanice kwantowej fala elektromagnetyczna zgodnie z dualizmem falowo - korpuskularnym zachowuje się jak zbiór cząstek (fotonów) lub jak fala (klasyczna optyka). Normalne światło jest dużym zbiorowiskiem fotonów, bardzo czułe instrumenty optycznew astronomii potrafią rejestrowac pojedyńcze fotony. W zależności od energii fotonów przenoszone przez nie promieniowanie ma inną nazwę. I tak mówi się (poczynając od najwyższej energii fotonu) o promieniowaniu gamma, rentgenowskim (promieniowaniu X), ultrafiolecie, promieniowaniu (świetle) widzialnym, promieniowaniu podczerwonym (podczerwieni), mikrofalach, falach radiowych (promieniowaniu radiowym), mikropulsacjach. Jednak z fizycznego punktu widzenia wszystkie te rodzaje promieniowania mają jednakową naturę. W próżni, fotony poruszają się z prędkością światła. Nie trafiając na żadne przeszkody mogą przebyć wiele miliardów lat świetlnych.
Ale organizmu chyba nie można rozłożyć na fotony, nie wiem nie jestem specjalistą

Tak BTW jak już po dotarciu na miejsce ma się jakby 'odbudowywać' nowy organizm, to nie lepiej przesyłać DNA ?
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

vojtek pisze:A mi się wydaje, ze taka machina bedzie dzialac tak:
człowiek wchodzi i rozczepia go na atomy. Komputer zapamiętuje
na co go rozstrzepiło, a w drugiej machinie wyprodukują się nowe
takie same atomy i się całoć poskleja w człowieka i tak będzie
wyglądać teleportacja :lol:
I w teorii teleportacja wyglada własnie mniej więcej w ten sposób. Obawiam się jednak, że "posklejanie człowieka" - zwłaszcza jego pamięci, osobowosc ii tysiecy szczegułów czyniacych go wyjątkowym jest niemozliwe. Przynajmniej narazie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”