Telekineza

Tematy o hipnozie, autohipnozie i szeroko pojętej psionice (czyli postrzeganiu pozazmysłowym i psychokinezie).
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Wg mnie telekineza zalicza się do parapsychologii ogolnie rzecz biorac, ew. do pracy z energia ale na pewno nie do magii. Magia to cos czym czlowiek zaczyna zyc, cos co zaczyna odczuwac kazda swoja czastka, magia to nie zabawka, ktora jak odpowiednio uzyjesz da ci piatke z polskiego na koniec, magia to wielka sila z nieograniczonym potencjalem, ktory jesli jest odpowiednio uzywany moze czynic cuda o ktorym się fizjolog... yy ten... nomo... noo... filozofom oczywiscie ;) nie snilo. Ale magia jest jak poezja wlasciwie magia jest poezja a jak to w poezji bywa sama siebie nie potrafi oddac...
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Magia:
potrzeba-> sila woli+emocje-> wiedza-> wplywanie na astral-> astral wplywa na swiat fizyczny = nasza potrzeba zostaje spelniona-> swiat fizyczny zostal zmieniony w celu splnienia nasze potrzeby bo wplynelismy nasza wola i wiedza na astra, ktory z kolei wlpynal na swiat fizyczny

Telekineza:
zdolnosc umyslu, pozwaajaca wplynac na swiat fizyczny (np.przedmioty)
wola (chec danego dzialania)-> przedmiot-> koncentracja-> dzialanie-> efekt (w zalozeniu i po wielu probach...)

Roznica:
magia: odbywa się na 2 plaszczyznach - fizczna i astralna (a dokladniej wola<emocje> - astral - swiat fizyczny)
telekineza: swiat materjalny (a dokladniej umysl - swiat fizyczny)

drobna roznica, ale wg. mnie wystarczajaca, zeby nie zaliczac telekinezy do magii i przeniesc do dzialu parapsychologia....
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Moim skromnym zdaniem to znaczna różnica tym bardziej że telekinezy fizycy nie podważają a istniania magi juz tak :P
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Każdy ma prawo do swojego zdania moimo że jest sprzeczne z racjonalnymi poglądami innych czy to nie czyni naszego świata bardziej bogatego w warjiatów i oszołomów :P
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Swietnie powiedziane Solmyr:D
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

ludzie zajmujacy się magia z reguly powinni miec otwarty umysl, ale niestety posluguja się tymi samymi schematami, jak ci, ktorzy magie zwalczaja... ubieranie magii w formulki ogranicza ja, splyca i zamyka danego czlowieka w kleszcze, ktore z jednej storny daja zludne poczucie nezpieczenstwa, a z drugiej - zabijaja to, co piekne. acz w magii "dla kazdego cos milego". ja kazdy moze traktowac, jak chce.

ja sadze jak Chris, ze telekineza to magia. magia jest jak wszechrzecz. wzsystko mozna do niej zaliczyc. wg mnie. zanim powstaly pojecia parapsychologii, wszystko obecnie don zaliczane byly uwazane za magie. wiele rzeczy, ktore nauka juz potrafi wyjasnic, dawniej byly magia. ale czy to, ze ktos napisal o tym kilka madrych ksiazek, oznacza, ze przestaje to byc magia? to, ze poruszamy wlasnymi konczynami tez jest magia, ale magia, ktora juz mamy.
___

zawsze chcialam nauczyc się telekinezy:) musze pocwiczyc sposob z aura:) kostka by mnie zanudzila, ale moze proba poruszania czyms na stole? :)
Candyman
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2005-10-19, 19:19

Post autor: Candyman »

Wszyskich mozliwosci naszych mózgów jeszcze nie poznalismy. A jak wiadomo mózg kształtuje się w zaleznosci od tego jak go używamy... Jesli telekineza jest jedną z tych jeszcze nie odkrytych funkcji to mozliwe byloby używanie jej jak "3 ręki" . Dziecięcy mózg jest najbardziej podatny na zmiany więc jesli dziecko zaczęłoby ćwiczyc osiągneloby znacznie większe wyniki niż osoba dorosła.

To są jedynie moje przypuszczenia...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Hipnoza, psionika (PSI)”