Wprowadzenie do magi Hermetyzmu

Magia hermetyczna
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Chodzi nie tylko o magie, magia czesto laczy się z filozofia jak chaos, wicca itp. Chodzi tez o sposoby, nie da się porownac magii chaosu do magii swiec, jest to zupelnie cos innego. Jak to mowia "dla kazdego cos milego" :P Jeden woli sleczec nad swieczkami i kadzidelkami, a jeden woli ukladac inwokacje do nieznanych bogow. Dlatego wlasnie dzial magia jest podzielony, bo magia jest jedna a sciezek do niej jest wiele.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Co niezmienia faktu że jest to jedno i to samo a reszta jest symboliką ażeby się lepiej skoncentrować i przyciągnąć to co nam odpowiada mi się jednak wydaje że jest to pruba ujęcia w pewne ramy czegoś nie pojętego. Czy nie dzieje się tak samo z religią?
Doktryny dogmaty prubąją opisać boga a jak człowiek może opisac nie opisane i nie opisywalne to samo jest z magią masz ścieżkę zgoda ale ścieżka to tylko droga przez las nie daje ci poznania całego lasu.
Ostatnio zmieniony 2007-12-12, 20:11 przez Solmyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

To sproboj ogarnac czysta magie, do zobaczenia za 1000 lat :D:D
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

myśle że aż tyle życia nie będzie mi dane no wkońcu apokalipsa to na nią czekam :twisted:
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Solmyr pisze:myśle że aż tyle życia nie będzie mi dane no wkońcu apokalipsa to na nią czekam Twisted Evil
jak to się mowi... nie ten swiat, to inny... :P
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Człowiek uczy się przez całe życie i nawet dale jeśli wierzyć w reinkarnacje ale czasami się zdaża że nie słyszelismy jakieś informacji czy zagadnienia a znamy odpowiedz skąd się to bierze wiedza przotków czy nasza własna także czy tym czy zajmujemy się teraz niejest echem dziejów.
Ostatnio zmieniony 2007-12-12, 20:12 przez Solmyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Slavonic Pride
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2005-07-04, 15:01
Lokalizacja: Różnie bywa

Post autor: Slavonic Pride »

Ma ktos jakies doswiadczenia z magia hermetyczna?
Co sadzicie o tym...(cholera.. rodzaju?...)rodzaju magii?
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Ta... Slavonic Pride, i nastala taka niezreczna cisza... :roll:
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Nie wiem, nigdy mi się nie chcialo czytac o tym :P moze kiedys, ale poki co przeczytalem tylko wstepinak i juz wiem ze to nie dla mnie :P

co to jest wstepinak??
Ostatnio zmieniony 2007-12-12, 20:13 przez Fenikt, łącznie zmieniany 1 raz.
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Ja to samo... :neutral:
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Magia hermetyczna w odróżnieniu od innych wymaga bardzo długiego przygotowania. Jeżeli oprzeć by się tylko na systemie udostępnionym przez wujka Crowleya, to trzeba poświęcić na to istne lata nauki i ćwiczeń.

Bardzo dużo czasu trzeba poświęcić na naukę wymowy barbarzyńskich imion, na ćwiczenie swojej astralnej poświaty, świetlistego ciała, wkuwanie na pamięć formuł i symboli, pentagramów, rytów... to nieustająca i ciężka praca. Jednak moge od razu powiedzieć że warto.

Największy problem w Polsce to brak odpowiednich źródeł - no nie licząc klasycznego już Crowleya. Jedynie kontaktując się z kimś kto zna się na tym dobrze można się nauczyć co nieco na temat tego systemu.

System hermetyczny wydaje mi się najbardziej zaawansowanym systemem, systemem wysokim, niosącym ze sobą ogromne możliwości, ale oczekujący też odpowiednich wyrzeczeń. Wszystko ma swoją cenę. Opiera się w dużej mierze na liczbach, a w trakcie nauki uczymy się logicznego, matematycznego myślenia. Kiedyś gdy usiądziecie i stwierdzicie że wszystko co was otacza da się opisać w liczbach, wtedy można stwierdzić, że jesteście gotowi do praktyki.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

To mi przypomina film "pi" :P no i soundtrack.... "two... everything can be explain by the numbers" czy jakos tak :P
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Oj wierz mi. po lekturze kabalistycznych dzieł sam czujesz się jak jedna zagubiona cyferka która szuka miejscaw szerokim i długim pasie cyferek, by wpasować się w nei i w harmonii móc wpływać i zmieniać otaczajacy cię kod. No może troche przesadziłem ale takie moje odczucia były.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Dlatego tez wlasnie obawiam się zaglebienia w mistycyzm zydowski... mimo ze mnie cholernie pociaga... ale boje się ze do tego nie dojrzalem.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Mnie pociąga sakralność tego systemu. Żadne z systemów magicznych nei jest tak dopracowany, nie ma tylu regul, takiego rygoru. A tylko w takiej dyscyplinie da się zmotywować i pójść dalej, bo osiągnąć w końcu swój cel.

Rytuał kabalistyczny wznosi maga na najwyższy poziom. Gdy w transie mój duch opuszcza tąsferę ziemską, te Malkuth, by wznioeść się do Kether i skosztować najwyższej mocy... wtedy wiem że żyje i że moja magia działa.

Jedno jest tylko w kabale pewne - samemu z książkami nie da rady. Trzeba mieć kogoś kto Cię poprowadzi przz to wszystko. Ja miałem szczęście i kogoś takiego znalazłem.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Wlasnie, ja teoretycnie poznalem, ale kontakt się urwal... gdybys kogos znal w Krakowie, mozesz wierzyc ze powswiece się na tyle na ile bede mogl, zeby nie zawalic zupelnie szkoly i zycia prywatnego :P
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

W Krakowie takie problemy ? Kraków jest bardzo magicznym miejscem. Szczerze mówiąc znałem dużo ludzi z krakowa siedzących głównie w tematach nekromancji i kabalistów. Znam też kilku druidów z katowic :p bo czasami do nich na zlot się wybierałem.

Pokręć się po księgarniach ezoterycznych. Tam czasami ciekawych ludzi można spotkać. Ja np. poznałem wiele osob zajmujących się magią w bibliotece narodowej :) (to dopiero skarbnica wiedzy okultystycznej !! )
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Hehe spoko :) o ile się nie myle taka ksiegarnia jest na malym rynku :) zobaczymy ;]
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Hermetyzm”