Kabała luriańska

Magia hermetyczna
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Kabała luriańska

Post autor: Maestro »

Poszukuje wszelkich informacji na temat kabaly luriańskiej (w ramach małej pomocy moe powiedzieć że to kabalistyczny mistycyzm Izaaka Lurii).

Poszukuje najbardziej ich wyjaśnienia drzewa życia, jego kosmologii oraz teorię 'sefir' i 'parzufim'. Mam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto zdoła pomóc.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

No na posta to troche bym musial się rozpisac :P polecam zajrzec do ksiazki Sholema "Kabała i jej symbolika" co do sefirot to polecam przeczytac "wahadło Foucoulta (czy jakos tak nigdy nie pamietam pisowni:P)" Umberto Eco, na poczatku kazdego rozdzialu masz opis danej sefiroty. Co do parzufim o ile dobrze pamietam to bylo odnowienie, czy poznanie na nowo oblicza Boga ale moge się mylic :P Milej lektury :D:D:D
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Wiesz gdzie można dorwać to na sieci czy będe musiał latać po księgarniach i płacić masakryczne sumy ?
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Co do wahadla, to jest najnormalniejsza ksiazka ;) dostaniesz w kazdej bibliotece, a co do Kabały i jej symboliki to poszukaj najpierw u siebie, jak nie to się odezwij, dogadamy się tak ze poszukam Ci na Kazimierzu w Krakowie w jakiejs zydowskiej ksiegarni i wysle Ci do domku, z tym ze bedziesz zmuszony zaplacic pierwszy :P
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Hmm... znajde troche czasu to zadzwonie do księgarni skąd biore przedruki i kserówki. Chłopaki zrobią ksero i wyślą najwyżej. A mają prawie wszystko, łącznei z książkami już nei wydawanymi. Dzięki za wskazanie lekturki.
Awatar użytkownika
Neolog
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-18, 09:33

Re: Kabała luriańska

Post autor: Neolog »

Kurcze, z tym ksero to brzmi trochę jakby słowo okultyzm nadal miało swój polot i patos :D

Znalazłem obie pozycje na stronie Lubimy czytać (dość popularnej i bardzo praktycznej)
Wątek bardzo się przyda. Mnie się przydał, bo zauważyłem, że nie ma takiej pozycji w rodzaju Kybalionu Trzech Wtajemniczonych - a szkoda. Szukałem dość merytorycznych książek, bez siódmych wód po kisielu, a tu bęc - są.

Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Hermetyzm”