Upadek Watykanu

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Asef
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-02-27, 15:12
Lokalizacja: Wałcz

Upadek Watykanu

Post autor: Asef »

Pewnego dnia, okazuje się, że cały ten Watykan upada, czyli okazuje się, że to o czym głosili przez tysiąclecia jest nieprawdą i fałszem. Wszelkie zasady kultu chrześcijańskiego okazują się fałszem. A ludzie przekonują się, że żyli w kłamstwie.

Jaka jest wasza reakcja na to, co wg was może się dziać z ludźmi którzy byli w tym kulcie zżyci, co na to inne religie?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Upadek Watykanu

Post autor: Spock »

Mało prawdopodobny scenariusz. Chrześcijaństwo może upaść tylko wtedy, kiedy wyznawcy sami się od niego odwrócą i powiedzą: "mamy was dość, wynoście się".

W takiej sytuacji, bossowie Watykanu wybiorą pieniądze z kont, zaszyją się gdzieś u diabła za piecem i zaczną pracować nad odzyskaniem władzy.

A tymczasem, ponieważ natura nie lubi próżni, w miejsce upadłego chrześcijaństwa, pojawiłaby się inna forma duchowości; Islam? Buddyzm? Materializm dialektyczny? Nie wiadomo - ale byłoby coś w zamian.
Asef
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-02-27, 15:12
Lokalizacja: Wałcz

Re: Upadek Watykanu

Post autor: Asef »

Posłuchajcie tego, Krzysztof co mówi ma rację, na facebooku jest to rozpowszechniane i ludzie mu gratulują odwagi.

http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/celem ... 15856.html
Misiakuleczka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2016-08-16, 16:32

Upadek Watykanu

Post autor: Misiakuleczka »

Mi się śniło że było trzęsienie Ziemi i zawaliły się budynki na Watykanie. Wszyscy przeżyli oprócz Papieża. Ale to tylko sen na szczęście.
Nie wiadomo co lepsze, upadek budynków kościelnych a ludzie żyją wiarą czy budynki stoją ale puste............
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Upadek Watykanu

Post autor: Arek »

Nie wiadomo czy bez papieża będzie lepiej. Te miejsce jakoś by się czymś wypełniło, ale czy będzie lepiej?
Misiakuleczka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2016-08-16, 16:32

Upadek Watykanu

Post autor: Misiakuleczka »

Teraz jakoś nie dawno przy okazji trzęsienia Włoskiego czytałam o Klimuszce i On tam mówił że zaleje woda Włochy a Ja tego nie mogę pojąć jak Pan Bóg mógłby coś takiego zrobić. Przecież tam Ma Kościół siedzibę swoją. W innej przepowiedni pisało że po zalaniu Włoch Licheń będzie siedzibą Papieżów co już całkowicie wydaje się nierealne. Równocześnie okropne jak i śmieszne.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”