Niugen - czy istnieje na prawdę?

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Loucas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 71
Rejestracja: 2008-12-13, 22:53
Lokalizacja: Olsztyn

Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: Loucas »

Przeglądając jeden z portali, natknąłem się na tego typu zdjęcia. Pierwsze co pomyślałem to Niungen, gdy je zobaczyłem. Ponoć naukowcy, zajmujący się mapowaniem dna Morza Grenlandzkiego, sfotografowali stwora podczas wykonywania pracy. Czy to prawda, czy fotomontaż? Zdjęcia wyglądają dość prawdziwie. W każdej legendzie jest ziarno prawdy, więc może Niungen na prawdę zamieszkuje dna mórz i oceanów. Kto wie? Oceńcie sami.

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: Garest »

niewiem jest to mozliwe aczkolwiek ja widzialem na stronie gazety internetowej publikacje zdjec z plazy w ameryce gdzie moze wyzucilo wysuszone cialo syreny ... kobiety z ogonem
cialo wedlug naukowcow bylo jakby zbalsamowane do mumifikacji
mialo cala wode ze skory wyciagnieta a wlosy miala swieze jak by dopiero co umarla
tez się zastanawialem czy to prawda czy podpucha ale w tych czasach niczego niemozemy byc pewni
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: czyzo3 »

Te zdjęcia jak i te o których Garest pisze, z tego co wiem pochodzą z paradokumentu "Mermaids: The New Evidence"

http://www.youtube.com/watch?v=HKSzgMwynDE

:-) Koleżanka mojej matki się na to nabrała, jak puścili na Animal Planet. To tak jak historia z paradokumentem który opowiada jak to znaleziono ciało smoka: "Smoki - Urzeczywistniona Fantazja", leciał na Discovery :-P
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: Pandemonium »

Zdjęcia jak dla mnie przerobione. I to nie najlepiej nawet.
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: Garest »

no niekoniecznie
umiesz się cofnac w czasie i powiedziec ze za czasow dinozaurow nie zyly smoki ????
to wyobraz sobie takiego smoka ktory przeszedl epoke lodowcowa i zostal zamkniety w zmarzlinie ;d jego szczatki mogly by przetrwac do naszych czasow ...
okladka czesto myli
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: IteratorZX81 »

Tja, może jeszcze smoki uciekły w kosmos bo ludzie ich na ziemi nie chcieli i teraz planują powrót? Ogarnij się.

Moim zdaniem puszczanie paradokumentów na kanałach naukowych jak Animal Planet robi więcej szkody niż pożytku, jak ktoś włączy w środku to tak jak z wojną światów Orsona Wellesa, myśli że to prawda i łyka jak młody pelikan. Takie coś powinni puszczać bardzie na kanałach filmowych/sf - tam jest mniejsze prawdopodobieństwo że ktoś się nabierze.
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: czyzo3 »

Garest, ja się nie spieram, czy smoki/syreny, żyły, żyją, czy nie, ja tylko mówię że te zdjęcia wrzucone przez Loucasa i ten filmik o którym mówisz pochodzą z PARADOKUMENTU "Mermaids: The New Evidence" i "Smoki - Urzeczywistniona Fantazja". I te filmy same przez twórców są opisane jako PARADOKUMENT. A paradokument to film fabularny, który ma FORMĘ dokumentu. Ale filmem dokumentalnym NIE JEST. To tak jak takie głupie programy w naszej telewizji jak "Dlaczego Ja", albo "Ukryta Prawda". Wygląda to jakby było dokumentem, ale grają tam prawdziwi aktorzy, stosowane są prawdziwe efekty specjalne i opowiadają historie, które nigdy się nie wydarzyły.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: Arek »

Też widziałem program gdzie dwóch panów, ci co nagrali ten film z syreną się wypowiadało. Ale nie wiem do końca czy to fejk czy nie. Jasne ,,,wszystko idzie zrobić na komputerze to Prawda. Nie wiecie czy ktoś ten filmik wziął pod analizę?
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: czyzo3 »

https://www.youtube.com/watch?v=OVhYo41FOY8

Ten program? W 35 minucie pokazany jest ten filmik ze zdjęć na początku tego tematu...


I po raz kolejny mówię, że to jest "paradokument"...

Na potwierdzenie: http://en.wikipedia.org/wiki/Mermaids:_The_Body_Found

A jak dalej nie wierzycie, to oglądnijcie końcową część napisów (praktycznie na końcu filmu), wyraźnie jest tam napisane, że część materiałów w tym programie jest fikcyjna... I wymieniono, które są rzeczywistymi nagraniami (jak się nie mylę, rzeczywistym nagraniem jest tylko jakiś zapis dźwiękowy sonaru, reszta fake)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Niugen - czy istnieje na prawdę?

Post autor: Arek »

Dzięki, z innych źródeł też wyczytałem jaki to fejk..... Ale liczył się efekt koncowy. Tak dużo linków po programie "Animal p...." chyba jeszcze nie zanotowała. Na FB aż wrzało.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”