Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Arsen156
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-24, 16:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: Arsen156 »

Długo przeglądam forum i postanowiłem coś tu napisać.. :grin:

Mianowicie.. mam w posiadaniu dziwny i stary(tak mi się wydaje) krzyżyk... taki do noszenia na łańcuszku, albo rzemyku... Wszystko byłoby okej gdybym wiedział co reprezentują i znaczą symbole, które na nim widnieją.. Trochę przeglądałem internet... i pierwsze co mi się rzuciło to kształt - wygląda jak krzyż ankh... Tyle że jest na nim oko które nijak nie przypomina oka horusa :cry: Także nie wiem co o nim myśleć.. Zaś nawiedzona koleżanka stwierdziła, że to krzyż "iluminatów" O.o

Także przesyłam Wam zdjęcia do oceny, może ktoś będzie coś wiecej wiedział.

Pozdrawiam :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... 41138.jpg/
Awatar użytkownika
Kitty
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2012-04-05, 17:22
Lokalizacja: Białystok.

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: Kitty »

Wydaję mi się, że to zwykły symbol Trójcy Świętej.
Arsen156
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-24, 16:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: Arsen156 »

Symbol trójcy świętej? nie bardzo... Poza tym sam kształt krzyża przypomina krzyż ankh , Tylko te symbole są nie jasne:( Nie wiem.. nikt nie potrafi tego wytłumaczyć.. Poza tym mam wrażenie że emanuje on jakąś energią, ale ciężko mi określić czy jest to energia pozytywna czy negatywna
Z Krzyżami w rodzinie mieliśmy już styczność, aktualnie jeden duży krucyfiks ponad 300 letni leży zakopany głęboko w ziemi na łące, po tym jak zaczęło się wszystko po kolei sypać w rodzinie, śmierć babci, ojca, potem dziadka itp. Jestem sceptycznie nastawiony do klątw czy voodoo itp.. Ale... Babcia od dawna powtarzała, że ten krzyż może nosić w sobie klątwę :? I że za dawnych czasów każdy z rodziny walczył o jego posiadanie... Ów krucyfiks posiadała babcia przez wiele lat i nie działo się zupełnie nic, do czasu... aż nie przewieźliśmy go do siebie.
Dlatego pytam teraz o ten mały Krzyżyk, który jest dla mnie wielką niewiadomą...
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: Pandemonium »

^ Obrazek

Tak. To jest ankh. Tak. To jest oko horusa. Dlaczego jest to razem ? Cholera go wie :P Ludzie często noszą to bo myślą, że to chroniące ich talizmany (nienormalni idioci). Zazwyczaj jak się już ma ankh to się ma i oko horusa. Ktoś może wpadł na pomysł by to połączyć i voila ^_^ Po za tym krzyż nie wydaję się stary, tylko tandetny.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: Dagmara »

W tym krzyżu nie ma nic dziwnego, jest to po prostu krzyż ankh z okiem horusa, symbole egipskie, które często są ze sobą łączone.
Patrząc na krzyż to podejrzewam, że może być to srebro oksydowane.
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: asto »

ostatnio widzialem ten znak przy kosciele był przy takim artykule "jakich znakow mamy się wystrzegac" (nie pamietam nazwy tego krzyza)
jesli jestes katolikiem proponuje się tego pozbyc, m.in. wsrod tych znakow był znak szatana, anarchii itp
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: Słowianka »

Asto? Ty tak poważnie? ;> Bo wiesz.... Katolicy, w szczególności ci z kościoła Rzymsko-Katolickiego mają zdrowo upośledzone postrzeganie świata...
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: asto »

dawno nie bylem bardziej powazny niz teraz.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: Pandemonium »

Proszę nie prześladować upośledzonych katolików i wywoływać kłótni. Tacy już są - jak betą. Żalipapą. 8)
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: Słowianka »

Racja, chciałam się tylko upewnić.
Zaznaczam, że dla owego kościoła, grzechem jest przebywanie na forum, takim jak to. Proponuję razem z krzyżykiem wyrzucić również hasło i login. Nie musicie mi wierzyć. Zapytajcie swojego księdza.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: Spooky Fox »

asto pisze:ostatnio widzialem ten znak przy kosciele był przy takim artykule "jakich znakow mamy się wystrzegac" (nie pamietam nazwy tego krzyza)
jesli jestes katolikiem proponuje się tego pozbyc, m.in. wsrod tych znakow był znak szatana, anarchii itp
Pragnę również nadmienić, że w owym psychopatycznym artykule są również znaki, które przez DŁUUUGI czas były używane przez kościół katolicki. Więc jest to hipokryzja w czystej postaci.
Nieistotna pisze:Asto? Ty tak poważnie? ;> Bo wiesz.... Katolicy, w szczególności ci z kościoła Rzymsko-Katolickiego mają zdrowo upośledzone postrzeganie świata...
Wiele ludzi wierzących ma upośledzone postrzeganie świata. A katolicy i muzułmanie najbardziej. Więc trzeba zawsze brać poprawkę na to co piszą i mówią.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: IteratorZX81 »

Nie wiem czy już to było wspominane bo nie za bardzo mam czas czytać, ale mi to wygląda na egipski symbol wiecznego życia Ankh.
voice
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-12-16, 13:47

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Post autor: voice »

Ankh PODOBNO był również używany przez pierwszych chrześcijan w Egipcie jako symbol życia po śmierci. Czytałem o tym parę lat temu ale już nie pamiętam w jakiej książce. Z kolei oko można postrzegać dwojako:
1. Symbol Boga/Trójcy Świętej
2. Znak Lucyfera
Tak więc jak sam widzisz różnie można rozpatrywać tę symbolikę
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”