Mucha = Belzebub?

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Pandemonium »

Dzieci indygo to pseudonaukowy bełkot, także żaden poważny lekarz nie mógł czegoś takiego stwierdzić ;) Jak widać bioenergoterapeuta nie jest zbytnim profesjonalistą.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Słowianka »

Nie jest lekarzem... Czepiasz się by się czepiać? A może chcesz kontakt? To sobie pogadacie.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Pandemonium »

Po prostu odsyłam (choćby) do wikipedii ;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Spooky Fox »

Nieistotna pisze:MG to mistrzyni gry. Chodzi o erpegi (takie małe zielone ludziki).
Zaintrygowałaś mnie :luzak:

Grałaś? Grasz? Jak coś, to mamy forumową sesję Warhammera, która jeszcze nie ruszyła, ale graczy jak najbardziej potrzeba :D

To po pierwsze, tak offtopując strasznie.

Po drugie - nie przejmuj się niektórymi wypowiedziami. Nie mówię, że Karoolczak jest złhy, strashny i w ogóle, bo znając życie, gdyby nie on, to ktoś inny wypowiedziałby się w taki sposób, który nie jest zbyt delikatny, fakt.

Takie nasze nastawienie jest spowodowane ogromem neokidów, trolli, spamerów i wszelakiej maści całej reszty niedorobionych "dziecióf", którym rodzice zdecydowanie za wcześnie podłączyli internet. Można powiedzieć, że jest to taka w sumie próba - jeżeli atakujący zacznie się rzucać jak wesz na grzebieniu, będzie to znaczyło, że nie jest na tyle rozwinięty umysłowo, żeby z nim o czymkolwiek rozmawiać. Natomiast, tak jak w tym przypadku, atakujący stara się jednak dyskutować nie używając przy tym słów głupi, idiota, debil, spierdalaj czy podobnych, to warto z nim dyskutować. Więc dyskutujmy.

Primo - doświadczenia z pogranicza jawy i snu można wytłumaczyć w jak najbardziej racjonalny sposób. Zwłaszcza przy koszmarach sennych. Chodzi o to, że jest taki czas przed przebudzeniem, kiedy zdajemy sobie ze wszystkiego sprawę, widzimy wszystko co nas otacza, jednak mózg reaguje jeszcze tak, jakby spał, przez co wydaje nam się, że to co widzimy jest realne, a tak naprawdę to przedłużenie snu.

Coś jak swędzenie w czasie snu na przykład. Jeżeli jest nad wyraz intensywne, zaczyna nam się śnić, że coś nas oblazło i gryzie, przez co swędzenie staje się tak irytujące, że się budzimy, mając wrażenie, że coś nas oblazło, a to tylko swędzenie.

Co do poczucia, że ktoś jest w domu - może to być spowodowane na przykład przystosowaniem się do tego, że zawsze ktoś był w nocy w domu. Jeżeli nagle ten ktoś z dnia na dzień znika, bo zaczyna na przykład pracować w nocy, to takie rzeczy mogą się zdarzać. Tak samo jak koszmary u dzieci czy ugryzienia owadów.

Statystycznie każdy człowiek, gdziekolwiek się nie znajdzie, będzie najwyżej metr od jakiegoś pająka. A ugryzienie owego może nie jest bolesne, ale na pewno jest widoczne.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Słowianka »

Spooky Fox pisze:Zaintrygowałaś mnie
Dzięki, to miłe niebywale, biorę to za komplement. ^^
Spooky Fox pisze:Grałaś? Grasz? Jak coś, to mamy forumową sesję Warhammera, która jeszcze nie ruszyła, ale graczy jak najbardziej potrzeba
Grałam, gram i chętnie się przyłączę, jeśli tylko obowiązki mi pozwolą.
Prowadzę i gram w: Wampira Maskaradę i Mroczne Wieki, Wilkołaka Apokalipsę, Warhammera, D&D, Zew Chtulhu, L5K, Neuroshimę i DL.

Masz rację. Powinno tak być jak robicie. Po prostu patrzę na siebie jak na kogoś kto wyrósł w trochę innym świecie i nie dopuszczam do siebie, że inni tego nie widzą. Rocznik 81... Patrzyłam jak rozwija się internet ;p
Dzięki za otuchę.

Dzięki za wyjaśnienie. Jeśli sprawa nie będzie miała dalszego ciągu to myślę że racjonalne wyjaśnienie tego wszystkiego jest jak najbardziej takie jakie podałeś.
Pewnie sama bym to tak wytłumaczyła gdyby nie fakt, że pojawiło się to wszystko na raz.
Chyba jednak dałam się ponieść wodzy wyobraźni.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Karoolczak »

To ja mam pomysl... Nieistotna nie bedzie dramatyzowala, a ty nie bedziesz odkopywala tematow sprzed 5 miesiecy ok ? ;)
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Słowianka »

Karoolczak na admina! :bumbum: ;p
Awatar użytkownika
Araas
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2012-08-22, 12:54
Lokalizacja: Tczew
Komentarze: 1

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Araas »

'' Nieistotna '' z tego co mi wiadomo to każdego na forum ośmieszasz , usiłujesz kogoś ośmieszyć w delikatny sposób a teraz sama szukasz pomocy ? ;p.

DOTYCZĄCE MUCHY W SNIE :

widzieć: ktoś cię obrazi i zmąci twój spokój

natrętna mucha: nagłe uczucie, które może zakończyć się nawet ślubem

widzieć wiele much: wokół ciebie znajdują się nieprzyjaźni ludzie

chodząca mucha: jesteś drobnostkowy i złośliwy

fruwające muchy: jesteś wykończony sytuacją w domu, powinieneś postąpić radykalnie

jeśli wpadnie nam do ust: będziesz mieć do czynienia z bezczelnym typem

łapać muchę: musisz zmienić swoją drogę

widzieć muchy na lepie: zapowiedź wielu sukcesów, osiągniętych bez większego wysiłku

zabijać: usuniesz przeciwnika

być atakowanym przez muchy: smutek.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Słowianka »

Araas pisze:' Nieistotna '' z tego co mi wiadomo to każdego na forum ośmieszasz , usiłujesz kogoś ośmieszyć w delikatny sposób a teraz sama szukasz pomocy ? ;p.
Whatever...

Dzięki za podpowiedzi. W sumie, mogło to być spowodowane stresem i ciężką, jak dla dziecka sytuacją.

Jednak, jak już pisałam, karty tarota i wahadełko dały już odpowiedź na to pytanie. Wszystko zostało wyjaśnione. Również fakt, obecności muchy w snach.

Chyba napisałam to w innym temacie. Więc teraz już jest we właściwym.

Choć nie mogę napisać, o co konkretnie chodziło.
Powiem tylko, że to nie demon ale duch tragicznie zmarłej osoby. Po oczyszczeniu mieszkania wszystko się w miarę uspokoiło. Jak na razie. ;p
Awatar użytkownika
Araas
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2012-08-22, 12:54
Lokalizacja: Tczew
Komentarze: 1

Re: Mucha = Belzebub?

Post autor: Araas »

Powiem tak , Cieżko jest wywnioskować z tego co ludzie piszą o swoich problemach jeżeli są to skomplikowane rzeczy . Z zresztą ludzie nigdy nie zrozumią wielu rzeczy .. ale gdy cos czujesz ze jest nie tak to należy własnie sprowadzić osobe czystszą niż '' przecietny człowiek '' mianowicie ksiądz i żeby '' oczyscił '' dom . Wiele takich przypadków ma miejsce dlatego ze nie zrobiono mszy za te osobe w kościele . i wtedy dzieja się takie różne rzeczy : P . Ale skoro mówisz ze już pomogło to się cieszymy ;d . Ja do dziś mam problem z pewna dusza w moim mieszaniu ciagle czuje ze coś jest .. czasami mi się coś przestawia na biurku itp . usiłuje o tym nie myślec i nie zwracac na to uwagi bo umysł robi figle ;d . Ale to akurat jest coś dziwnego . Mam wrażenie ze to przezemnie ponieważ wywoływalem duchy kiedys . i mialem pewna sytuacje pod domkiem z dziewczyna i prawdopodomnie była to zmora nocna ;p . Jeżeli ktoś zechce wysłuchac tej opowieści to może na PW dać znać to chętnie wam opowiem ;p . Mam tez zdj '' przypadkowe '' i slabo widoczne ale gdy się przyjżeć to widac te zmore ;p . Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”