Bloody Mary

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Bloody Mary

Post autor: Ignorant »

Ale wymawiać przed lustrem przy zgaszonym świetle "Candy Men" to jakoś się boję...
Ludzie litości... to tylko jakieś głupie historie w których nie ma nawet ziarna prawdy... czego się tu bać? Że ktoś Ci wyjdzie z lustra? To jest po prostu NIEMOŻLIWE. Tak sam jak to że nagle jakiś tam Candy Man się pokaże i Cię rozszarpie swym hakiem...
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Bloody Mary

Post autor: Vampirio »

Nie wiem czemu ale mi się to kojarzy z The Ring.
Vergilius
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-27, 20:15

Re: Bloody Mary

Post autor: Vergilius »

Mi się wydaje ,że w każdej legendzie jest ziarno prawdy , biorąc pod uwage co się stało u Spooky Foxa przez przypadek można narobić sobie lekkiego syfu w domu ,ale zbiorowa wiara w Blood Mary może chyba spowodować stworzenie bytu w jakiś sposób podobnego do Marysi .
Vergilius
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-27, 20:15

Re: Bloody Mary

Post autor: Vergilius »

Mi się wydaje ,że w każdej legendzie jest ziarno prawdy , biorąc pod uwage co się stało u Spooky Foxa przez przypadek można narobić sobie lekkiego syfu w domu ,ale zbiorowa wiara w Blood Mary może chyba spowodować stworzenie bytu w jakiś sposób podobnego do Marysi .
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Bloody Mary

Post autor: Dagmara »

Ignorant, piszesz bzdury może i tak, w prawdzie ja również w to wszystko nie wierzę , ale mojego Liska coś nieźle straszyło po tej całej zabawie i nie było mu do śmiechu :P
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Bloody Mary

Post autor: Sothis »

Jak się komuś wkręci jakiś temat, to potem go straszy, ale z wnętrza własnej głowy ;).
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Bloody Mary

Post autor: Ignorant »

Również oglądałem w dzieciństwie dużo horrorów w tym Candy Man'a, Boogy Man'a, Krwawą Merry itd. jednak nie mam czegoś takiego żebym się bał ich wywołać gdyż wiem że to fikcja :) Nie mniej jednak racją jest iż wyobraźnia potrafi nieźle spłatać figla :P
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Bloody Mary

Post autor: Spooky Fox »

Tu nie chodzi o to, że coś wylezie nam z lustra. Tu pewnie bardziej chodzi o to, że coś przywołamy. Jest to jakiś tam motyw do przyzwania czegośtam :D
Sothis pisze:Jak się komuś wkręci jakiś temat, to potem go straszy, ale z wnętrza własnej głowy ;).
Chciałoby się zacytować Metallicę - "Sad but true"

Wiem z własnego doświadczenia. Uwierzyłbym, jakby mi co zaczęło latać po pokoju, ale wszelkie zjawiska dało się jakoś wytłumaczyć, co oczywiście i tak na początku napędziło mi niemałego stracha :]
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Bloody Mary

Post autor: Słowianka »

Zgadzam się z tym, że kiedy wiele osób w coś wierzy, to może to stać się prawdą. W sensie, że jest sporo bytów w astralu, które tylko czekają na takie okazje.
Spełniamy kilka warunków i otwieramy "przejście" samą wiarą lub strachem lub innymi emocjami, do których larwy i inne byty z astrala lgną jak muchy do gnoju.
Lub nawet sami takie byty tworzymy i umacniamy wiarą wielu.
Przecież to jedna z zasad czarnej magii... Można stworzyć byt astralny np: Nienawiści lub Smutku i obarczyć nimi ofiarę.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Bloody Mary

Post autor: Sothis »

Cóż, mnie bardziej chodziło o siłę sugestii/autosugestii, która kreuje w naszym umyśle obrazy i inne rzeczy, które nie istnieją w świecie intersubiektywnym.
Odwoływanie się do postulowanych ontologii, w tym jakichś tam bytów astralnych jest po prostu nietrafną interpretacją tego zjawiska. Ale to tylko moja opinia. Skromna w dodatku ;).

No i offtop się zrobił :F
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Bloody Mary

Post autor: Słowianka »

Sugestia i autosugestia są podstawowymi prawami magii. Jak wiesz ludzie uwierzą w to, w co chcą wierzyć. Wystarczy im podsunąć tylko materiał we właściwej formie.
Prosty przykład. Ktoś mówi:
-Niewyraźnie się czuję...
Wystarczy mu wtedy zatroskanym głosem powiedzieć:
-Ale ty blady jesteś! I oczy ci się szklą... Jeju... Masz zawroty głowy? Bo wyraźnie się zachwiałeś... etc.

Gwarantuję, że nagle wszystkie te rzeczy nagle staną się prawdziwe. Ofiara zblednie,
poczuje się znacznie gorzej, będzie miała zawroty głowy.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Bloody Mary

Post autor: Sothis »

Nieistotna pisze:
Gwarantuję, że nagle wszystkie te rzeczy nagle staną się prawdziwe. Ofiara zblednie,
poczuje się znacznie gorzej, będzie miała zawroty głowy.
To wszystko zależy od konstytucji psychicznej podmiotu sugestii/autosugestii. Mnie na przykład coś takiego w ogóle nie rusza. Zapewne dlatego, że jestem typem introwertycznym, więc własne wnętrze, reakcje i tym podobne mam opanowane, a co za tym idzie bardzo ciężko mi zasugerować coś, co się tyczy mnie, jeśli nie jest to prawdą ;).
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Bloody Mary

Post autor: Słowianka »

No czaję. Na pewno na część ludzi to nie działa. Szczególnie mających wiedzę na ten temat. Ale zgodzisz się, że będąc np zamyślonym łapiesz się np na społeczny dowód słuszności?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”