Tarotowe Pogaduchy

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Spooky Fox »

W tym temacie dyskutujemy o różnych aspektach tarota.

Temat założony, ponieważ w jednym z tematów kilka forumowiczek nie chciało robić offtopa. Tak więc piszcie tutaj do woli o praktycznie wszystkim, co dotyczy tarota, a co Was zastanawia. Jeżeli macie jakieś pytania, zadawajcie je tutaj.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Drevni Kocur pisze:Stawiałam sobie wróżby głównie w czasach liceum. Ostatnia wróżba była chyba tuż przed ogromnym złamaniu serca, kiedy to wróżyłam kilka razy i wychodził mi cały czas powrót kogoś z przeszłości tej osoby... Potem chyba się na karty obraziłam ;)
I ta osoba faktycznie wróciła? Trochę osobiste pytanie zadałam, ale to dlatego ponieważ z tego co mi wiadomo to tarotowi nie powinno się zadawać kilka razy tego samego pytania, ponieważ karty jak to niektórzy wróżbici mówią lubią być ''złośliwe'' i jak się ciągle drąży jedno i to samo to odpowiedz ich jest przekłamana. Bardziej fachowa nazwa to- przewróżenie.
Zawsze powinna być jakaś przerwa przynajmniej miesięczna od zadania kartom tego samego pytania.
Sama kiedyś się na to nacięłam, ale ogólnie to dla siebie kart nie stawiam, wolę poprosić o rozkład tarota kogoś innego.

Vampirio co do Twojego pytania to dla początkujących zdecydowanie poleciłabym tarota Rider-Waite, jest naprawdę świetny, łatwy, przejrzysty, o niebo lepszy od Marsylskiego. Dla bardziej doświadczonej osoby, to powiem tak niech wybiera talię jaka mu się najbardziej podoba, i która do siebie przyciąga :D
Jedne z trudniejszych według mnie talii to są wszelkiego rodzaju gotyckie, fantastyczne, bajkowe, erotyczne, ale takie karty to już bardziej są właśnie kupowane w celach kolekcjonerskich niż wróżbiarskich.
Raz koleżanka pokazała mi na innym portalu talię gdzie były w zasadzie same kreski, jakby dziecko ołówkiem rysowało, za cholerę nie wyobrażam sobie wróżenia z takich kart, albo z takich -
http://picasaweb.google.com/10725890183 ... 5bMMimpj5A

Dla zainteresowanych podaje link do strony, gdzie można sobie obejrzeć przeróżne talie kart w całej swej okazałości ;]
Jest to jedna z moich ulubionych stronek http://www.albideuter.de/html/magier.html
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Vampirio »

Z pewnością przejrzę jak tylko będę miał normalny net. Hm... a znasz jakieś proste i przyjemne podręczniki do tarota, nawet w wersji elektronicznej.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Dagmara pisze:
Drevni Kocur pisze:Stawiałam sobie wróżby głównie w czasach liceum. Ostatnia wróżba była chyba tuż przed ogromnym złamaniu serca, kiedy to wróżyłam kilka razy i wychodził mi cały czas powrót kogoś z przeszłości tej osoby... Potem chyba się na karty obraziłam ;)
I ta osoba faktycznie wróciła? Trochę osobiste pytanie zadałam, ale to dlatego ponieważ z tego co mi wiadomo to tarotowi nie powinno się zadawać kilka razy tego samego pytania, ponieważ karty jak to niektórzy wróżbici mówią lubią być ''złośliwe'' i jak się ciągle drąży jedno i to samo to odpowiedz ich jest przekłamana. Bardziej fachowa nazwa to- przewróżenie.
Zawsze powinna być jakaś przerwa przynajmniej miesięczna od zadania kartom tego samego pytania.
Sama kiedyś się na to nacięłam, ale ogólnie to dla siebie kart nie stawiam, wolę poprosić o rozkład tarota kogoś innego.
Miałam na myśli rozkładanie kilka razy w sensie przysłości z pewną osobą. Pytania były różne i nie codziennie. Jakoś może po tygodniu, ostatnia wróżba była po dwóch miesiącach. I od ostatniej wróżby tydzień nie minął i się pojawił wywróżony "Rydwan"... ;)

Pojawił się w rzeczywistości oczywiście. Wrózby były różne, raz wychodziło przepowiedzenie tragedii, ale delikatnej. Ostatnim razem wyszła karta śmierci i rydwan i... Cóż niestety się sprawdziło.

Choć minęło już sporo lat, z 5 chyba, to myślę, że dobrze, że karty mnie ostrzegły i tak wyszło. Przynajmniej jakiś złudnych nadziei nie miałam. A i bez tego rydwana i karty śmierci nie miałabym dziś takiego życia jakie mam. :)

Jednym słowem: może dla owej osoby nie wywróżyło na lepsze, ale dla mnie na pewno. :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Vampirio z podręczników to bym Tobie poleciła Vademecum Tarota Barbara Antonowicz-Wlazińska albo Vademecum Tarocisty Hajo Banhaf.
Juliet Sharman- Burke- Tarot Osobisty poradnik- bardzo fajna, prosta w zrozumieniu książka w sam raz dla początkujących.
Oraz Książki Jana Witolda Suliga :)


Drevni Kocur, aha już rozumiem, cóż tak jak pisałam wcześniej ja sama sobie kart nie stawiam, przynajmniej staram się nie stawiać, ponieważ jak to robiłam to zazwyczaj same głupoty mi wychodziły ;)
Ostatnio jednak skusiłam się na wyciągnięcie karty dnia, miała być na poniedziałek, a wszystko się sprawdziło we wtorek, także moje karty często chyba ''lubią'' robić mi psikusa ;)
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Hmmm... a jak to jest z Taliami?
Ostatnio Nieistotna pokazywała mi takie z grafikami np. Victorii Frances i innych fantasy rysowników, że tak to nazwę... I sama nie wiem... Czy takie karty nie są np. tylko reklamą?
Czy da się z tego wróżyć?
A może grafika na kartach wystarczy, żeby była czytelna i przemawiała do wróżbity i nie ma znaczenia jak jest narysowana przedstawiona?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Vampirio »

Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Tak, tą talię RW i książkę miałam właśnie na myśli
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Vampirio »

No to zacnie wystarczy zamówić i być szczęśliwym, że wyjdzie taniej niż się spodziewałem.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Oczywiście :)
Nie wszystkie talie kart są tak drogie jak się wydaje, ja jedną swoją talię wyrwałam w promocji za 10 zł, a normalnie jest za 30-40 zł. Na allegro można naprawdę nowe karty i książki wyrwać za fajną cenę jak zresztą widać.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Ej, a o z moja talią? ;p

Znalazłam Talię Elfów, Talie celtyckich elfów...
Tematycznie fajnie.

Chciałabym aby to było coś, co cieszy oko, bom wzrokowiec i wybredniak ;)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Talia elfów jest przepiękna :D i widzę, że masz podobnie jak ja z wybrednością co do kart i również wzrokowcem jestem :P
Jednak pomimo swej prostoty to tarot RW muszę przyznać od jakiegoś czasu zaczął mi się nawet podobać i się zastanawiam nad jego kupnem.

Golden Tarot też jest piękny http://3.bp.blogspot.com/_PJgTgAKp-VU/S ... rot_fc.jpg
Ostatnio zmieniony 2012-05-05, 21:10 przez Dagmara, łącznie zmieniany 1 raz.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

I to się nazywa dylemat... Celtyckie czy zwykłe...
Jeszcze kusiłyby jakieś z nieco nowocześniejszą grafiką komputerową...

Ojć. Nie pali się, ale dylematy się namnażają.
A nie chcę mieć kilku talii. Wolę się zżyć z jedną. :)

Ładną, piękną, cudną, co mi oczka będą błyszczeć... :D
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Słowianka »

Chce ktoś bym mu powróżyła? ^^
Potrzeba mi praktyki.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Drevini w takim razie dla Ciebie może być Boski Tarot http://alfaton.pl/boskitarotksikakartyc ... p-655.html

Przepiękna nowoczesna grafika :)

Nieistotna, w dziale z prośbą o wróżbę masz tam jedną, na którą jeszcze nie odpowiedziałam, także jak chcesz to możesz spróbować :P
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Hmmm a jest możliwość zobaczenia wszystkich grafik?

Nowoczesne miałam na myśli w sensie lepszą grafikę, albo typu takiego jak mam np. w avatarze... Dlatego jest też ciężko mi coś trafić.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Niestety wszystkie grafiki ciężko jest znaleźć, ja ogólnie widziałam Boskiego Tarota i naprawdę ma bardzo wyrazistą grafikę.

Obrazek
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Vampirio »

Niezwykłe grafiki, ciekawe po ile taki chodzi.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Słowianka »

c.a 100 pln
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Dokładnie to te karty kosztują ok. 100 zł je mam w planie kupić również, ale to dopiero na czerwiec, lipiec.

O Nieistotna wyprzedziłaś mnie :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Tarot”