Najnormalniejsza talia kart

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem
Skóra 66

Najnormalniejsza talia kart

Post autor: Skóra 66 »

Witam serdecznie, znacie jakieś systemy wróżenia ze zwykłej talii kart? Jeśli tak to dajcie znać
i napiszcie także czy jest to równie efektowne jak np. Tarot(oczywiście jeśli się w to mocno wierzy :P ). :roll:
Maeveen

Post autor: Maeveen »

To się chyba zwie "karty klasyczne" :wink: Ponoć jest tak efektowna, jak każda inna technika wróżenia, ale niestety nic Ci o niej dokładnie nie powiem, bo wróżeniem się zbytni nie zajmuję :)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Eh...jak zwał tak zwał. W każdym bądź razie czekam na więcej informacji.
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Szczerze powiedziawszy, to nie znam skutecznosci tarota. wiem, ze to moze i glupie, ale - boje się go. tak juz jest i koniec. co nie zmienia faktu, ze wroze od czasu do czasu z run, lub wlasnie normalnych kart. co do skutecznosci - to sa na prawde (jak dla mnie) w zupelnosci satysfakcjonujace. ale nie mam zadnego linka do ukladow i tlumaczenia. wybacz... nie bede tego wszystkigo przepisywala jet tego za duzo jak na moje kurze mozliwosci...
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Wcale nie jesteś głupia. Tarot to potężne i stare narzędzie które potrafi wyrządzić krzywdę. Ja osobiście nie używam go do wróżenia, a jedynie jako narzędzie magiczne które czasami mnie wspomaga w różnych rytach i podróżach astralnych bądź mentalnych.
Awatar użytkownika
Mentor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2005-08-28, 18:25
Lokalizacja: Z Kłodzka

dwa latwe

Post autor: Mentor »

zeszlismy trochu z teamtu.
kto ma jakis linki, albo moze tutaj, na forum, opisze jakis system wróżenia z kart klasycznych?
pamietajmy jednka, że każdy system wróżenia z tych kart, powinno się choć odrobinę zmienić, czynią nasze wróżby, bardziej osobistymi(mam na mysli, nie osobista wrobe, dla kazdej osoby[chociaz to tez,w pewnym stopniu], ale to ze nasze karty staja się bardziej "nasze" i sa nam bardziej ufne, a ich skutecznośc jest jeszcze wieksza.


znalazlem dwa rodzaje wrozenia z kart.

sa zamieszczone ponizej.
zalaczam w tym posci
adrian 666
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-10, 11:38
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: adrian 666 »

dla mnie najlepszy układ to taki "cyganka prawdę Ci powie" czyli 4 rzędy poziome po 8 kart układane z lewej do prawej (chyba tak) a interpretoeane z prawej do lewej
jak ktoś jest zainteresowany to moge podać znaczenia kart i i koligacji
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Najnormalniejsza talia kart

Post autor: Drevni Kocur »

Ja miałam bardzo fajnego tarota w takim zielonym pudełku ze słońcem i księzycem i tam w środku była książeczka z różnymi układami. najczęściej korzystałam z takiego troche jakby serca.
I się nie zawiodłam jak dotąd ;)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Najnormalniejsza talia kart

Post autor: Dagmara »

No wreszcie się doczekałam na naszym forum osoby, która też stawia karty i będzie można sobie nie raz porozmawiać :D
Piszesz w czasie przeszłym, że posiadałaś tarota, a obecnie masz jakąś talię z której korzystasz, czy już całkowicie zaprzestałaś się tym zajmować?
Ten rozkład serca, hm...to może być ''podkowa'', często występuje on właśnie w różnych podręcznikach.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Najnormalniejsza talia kart

Post autor: Drevni Kocur »

Jak mego Tarota od Teściowej odzyskam (pudełko z kartami oraz wiele książek zostało po wyprowadzce, a że jakoś porzuciłam Tarota nieco to i się nie upominałam...) to będę mogła więcej napisać. Mam nadzieję, że uda się w tym tygodniu.

Stawiałam sobie wróżby głównie w czasach liceum. Ostatnia wróżba była chyba tuż przed ogromnym złamaniu serca, kiedy to wróżyłam kilka razy i wychodził mi cały czas powrót kogoś z przeszłości tej osoby... Potem chyba się na karty obraziłam ;)

Mam nadzieję, że nie offtopujemy, jak coś to zapromonuj Dagmaro kącik, gdzie będziemy mogły pisać :)

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Najnormalniejsza talia kart

Post autor: Vampirio »

A może byłybyście w stanie polecić jakieś talie z uwzględnieniem zaawansowania, trudności z korzystania i innych czynników?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Najnormalniejsza talia kart

Post autor: Spooky Fox »

Tu możecie pisać bez problemu. A jak nie tutaj, to możecie założyć w tym dziale jakiś nowy temat.

Gadajcie do woli :]
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Najnormalniejsza talia kart

Post autor: Dagmara »

A więc zapraszam do nowego tematu osoby zainteresowane tarotem, aby tego wątku nie zaśmiecać :D

http://www.paranormalium.pl//tarotowe-p ... t8727.html
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Tarot”