NOL nad Rybnikiem (woj. Śląskie)

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
istotanikczemna
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-04, 22:18

NOL nad Rybnikiem (woj. Śląskie)

Post autor: istotanikczemna »

Witam, chcę wam przedstawić zjawisko, które już parę razy zaobserwowałam późnym wieczorem, nocą na niebie w Rybniku.
Zawsze pojawia się to gdzieś w okolicach godziny 20:30 a 22:00. Raz bliżej "mojego miejsca obserwacji" (czyli tam, gdzie akurat stoję. Najczęściej na balkonie u mnie w domu), a raz dalej. Raz leci ze wschodu na zachód, raz z północy na południe, raz z południa na zachód... Nie ma jakiejś określonej reguły. A czasem po prostu się pojawi znikąd, zawiśnie w powietrzu i za chwilę znika. Nie wiadomo jak i nie wiadomo gdzie, po prostu znika. Tak samo jak się pojawia.
Jest to świecąca na czerwono kula. Momentami przygasa, żeby potem zacząć świecić parę razy mocniej. Sunie bardzo szybko po niebie bez żadnego (nawet najcichszego!) dźwięku. Raz sunie, a raz przystaje - jak już mówiłam.
Niestety nie potrafię określić wysokości, ale wiem, że jest to za nisko na helikopter lub samolot, a za wysoko na chiński lampion. Poza tym, czy chińskie lampiony stoją w miejscu i pojawiają się znikąd?

Nie mam zielonego pojęcia co to może być. Wiecie Wy może? Nie posiadam również żadnego zdjęcia lub filmu, bo zawsze wtedy mam przy sobie tylko telefon ze słabym aparatem, a gdy już wygrzebię tę nieszczęsną lustrzankę/kamerę to coś znika. Ale mam w planach czatować na to i udokumentować to.
Jeszcze jedno pytanie: jest ktoś może tutaj z Rybnika (lub okolic: Rydułtowy, Radlin itp.)? Bo jestem ciekawa czy ktoś inny to zaobserwował..
Awatar użytkownika
Van_Helsing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-13, 21:14

Re: NOL nad Rybnikiem (woj. Śląskie)

Post autor: Van_Helsing »

Ja mieszkam ok. 17km od Rybnika i też widziałem podobne obiekty. Najczęściej po kilka (kilkanaście) sztuk, rzadziej pojedyncze obiekty, ale nigdy nie zauważyłem by zatrzymywały się w powietrzu albo wykonywały jakieś inne manewry. Po prostu sunęły sobie po niebie, dlatego tłumaczyłem to sobie wyżej wymienionymi lampionami.
Ostatnio zmieniony 2011-09-11, 03:19 przez Van_Helsing, łącznie zmieniany 1 raz.
istotanikczemna
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-04, 22:18

Re: NOL nad Rybnikiem (woj. Śląskie)

Post autor: istotanikczemna »

Aa, to ja zwykle widziałam tylko pojedyncze sztuki. Całych "gromad" nie miałam okazji zobaczyć... Jak na razie nie udało mi się tego zjawiska sfilmować, bo robi się coraz chłodniej i coraz rzadziej wychodzę wieczorem na dwór. Ale na pewno, gdy znów to zaobserwuję udokumentuję to jakoś..
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”