Re: Analiza snów

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Analiza snów

Post autor: Dagmara »

Witaj.
Moim zdaniem sen drugi ma bardziej podłoże typowo nerwicowe z wyraźnymi przejawami.
Szczególniejszej symboliki w zasadzie w ogóle nie ma.
Ogólnie to martwisz się losem zaginionej kobiety, wiele o niej jak widać zbierasz, czytasz informacji, stąd też takie wizje wynikające z intensywnego rozmyślania i pewnego rodzaju angażowania się w ową sprawę.
Tego typu sny mogą Ci się również jak najbardziej powtarzać, ponieważ dość emocjonalnie do sprawy podchodzisz, tym samym będą wydawały się bardzo realistyczne.
Czy są prorocze? Raczej nie sądzę.
Pozdrawiam.
damianek1410
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-05, 23:00

Re: Analiza snów

Post autor: damianek1410 »

No może i masz rację. Ja sobie tłumaczyłem to w taki sposób, że to owinięcie się kołdry, poduszki dookoła mojej głowy to znak, że czegoś się nie widzi, że coś w śledztwie zostało przeoczone.. A to wirowanie dookoła własnej osi, że śledztwo cały czas kręci się w koło i nie ma w nim żadnych postępów.. Nie wiem tylko o co chodzi z tym "głazem na wiatrak".

Może dopadła mnie strzyga? a może to poprostu paraliż senny?


A pierwsza wizja? co myślisz o niej?
Niezarejestrowany

Re: Analiza snów

Post autor: Niezarejestrowany »

Strzygi nie istnieją, jest tylko paraliż senny - masz na to moje słowo weterana.

A "głaz na wiatrak". He he. Będąc w półśnie słyszy się różne głosy wypowiadające bezsensowne zdania, kiedyś spisywałem je skrupulatnie i robiłem z tego wiersze. "Głaz na wiatrak" nic nie znaczy - to szum twojego mózgu.

A poza tym to chyba nie ten dział, w tym dziale analizujemy sny psychoanalitycznie (tak mi się wydaje).
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Analiza snów

Post autor: Sothis »

stribog pisze: w tym dziale analizujemy sny psychoanalitycznie (tak mi się wydaje).
Błąd. W tym dziale nie dominuje jakaś konkretna orientacja badawcza. ;]
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Analiza snów

Post autor: Dagmara »

Sothis pisze: Błąd. W tym dziale nie dominuje jakaś konkretna orientacja badawcza. ;]
To nie znaczy, że ma tu zapanować śmietnik.
Sere, założycielka tematu zaznaczyła na samym początku do czego ma służyć ten temat i lepiej się tego trzymać ;]

Co do pierwszej wizji, to ona również oznacza to, co wcześniej opisałam.
Zbyt emocjonalne podejście, duża chęć pomocy- to znaczy, że bardzo chciałbyś coś w tej sprawie zrobić, ale z drugiej strony czujesz bezradność z wiadomych przyczyn.

A o paraliżach sennych możesz poczytać w jednym obszerniejszym temacie na forum, gdzie użytkownicy wiele razy opisywali swoje przeżycia z tym stanem związane.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Analiza snów

Post autor: Sothis »

dagmara pisze: To nie znaczy, że ma tu zapanować śmietnik.
Oczywiście, że nie. Ale póki co śmietnik się nie robi.
dagmara pisze: Sere, założycielka tematu zaznaczyła na samym początku do czego ma służyć ten temat i lepiej się tego trzymać ;]
Z tego co wiem, nie udziela się ona już w temacie, więc jeśli ktoś posiada wiedzę inną niż psychoanalityczna, a dotyczącą symboliki snów, to przecież nie zamkniemy mu ust, tylko z tegoż powodu. :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Analiza snów

Post autor: Dagmara »

Sothis pisze: więc jeśli ktoś posiada wiedzę inną niż psychoanalityczna, a dotyczącą symboliki snów,
Na początku całkiem inaczej zrozumiałam Twoją wypowiedź, sorki mój błąd ;]
Awatar użytkownika
Priest
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2011-08-13, 13:53

Re: Analiza snów

Post autor: Priest »

A mi ostatniej nocy śnił się Kaczyński tylko nie wiem czy Jarosław czy jego brat sami wiecie dlaczego,stałem na balkonie na przeciw mam budynek gospodarczy no i właśnie na dachu tego budynku Kaczyński stał i skakał ,ot tak dziwny sen :)
Niezarejestrowany

Re: Analiza snów

Post autor: Niezarejestrowany »

To proste do wytłumaczenia - w mediach huczy po samobójstwie Leppera, a Kaczyński i Lepper są mimo wszystko podobni z wyglądu i reprezentują/reprezentowali podobną klasę polityczną. W dodatku możesz, jak co najmniej połowa populacji, marzyć skrycie o takim końcu dla pana Kaczyńskiego.
Pooja
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-23, 23:16

Re: Analiza snów

Post autor: Pooja »

Dzisiaj śniło mi się że jestem demonem w ludzkiej postaci i chodzę po mglistym, ciemnym i gęstym lesie zabijając inne demony - zwierzęta oraz znałam różne sztuki walki.
Później zakolegowałam się z innymi demonami takimi jak ja.
(to tylko fragment snu)

Warn za pisanie tych samych postów w innych tematach. Spooky Fox
Niezarejestrowany

Re: Analiza snów

Post autor: Niezarejestrowany »

hmm, pragniesz (jak każdy) być kimś wyjątkowym, niezwykłym. Jednocześnie szukasz akceptacji, chcesz być częścią jakiejś elitarnej grupy. Prawdopodobnie czytasz dużo mang i/lub oglądasz anime :)
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Analiza snów

Post autor: dzidaa »

A mi się śniło, że miałam olśniewająco białe zęby, ale miały takie jakby zgniłe korzenie i dziąsła mi mocno krwawiły i mi wszystkie zęby zaczęły wypadać...
Niezarejestrowany

Re: Analiza snów

Post autor: Niezarejestrowany »

Sen o wypadających zębach jest jednym z najczęstszych snów i pojawia się we wszystkich kulturach. Statystycznie sen częściej zdarza się kobietom, ponieważ oznacza lęk przed utratą atrakcyjności fizycznej.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Analiza snów

Post autor: Spooky Fox »

Temat przyklejam, żeby uniknąć nieporządku na forum.
Awatar użytkownika
Tesuni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-12-10, 16:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Analiza snów

Post autor: Tesuni »

Witam temat jest troszkę stary ale i tak postanowiłem tu napisać.
Miałem kiedyś sen (jeszcze jak paliłem papierosy) , że idę do biedronki (tak wiem bez komentarza) ale idąc nie widziałem swoich rąk ani nic coś jakbym po prostu sterował kamerą. Nagle widziałem siebie wychodzącego z owego sklepu z biała koszulą. Gdy siebie zobaczyłem z bliska zdjąłem koszule i widziałem swoje serce i płuca. Serce było normalne ale płuca były czarne jak smoła. Po tym śnie rzuciłem papierosy gdyż był on dla mnie strasznym koszmarem.
Jak myślicie co on mógł oznaczać?

Pozdrawiam,
Tesuni.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Analiza snów

Post autor: Dagmara »

Sen jak najbardziej był odzwierciedleniem Twojego nałogu, a nawet mógł być pewnego rodzaju ostrzeżeniem dla Ciebie, abyś jak najszybciej rzucił palenie.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Analiza snów

Post autor: Pandemonium »

^ moim zdaniem działa tutaj tylko i wyłącznie Twoja podświadomość. Każdy palacz zdaję sobie sprawę ze szkodliwości swojego nałogu ,ale zaczyna się nad tym zastanawiać dopiero jak mu się coś przydarzy ,komuś z rodziny ,albo lekarz go nastraszy ; ) Widać u Ciebie strach był wystarczająco duży ,by wygenerował się taki sen.
Awatar użytkownika
Tesuni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-12-10, 16:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Analiza snów

Post autor: Tesuni »

Tak chyba masz racje. Jestem człowiekiem który stara się prowadzić zdrowy tryb życia.
Można powiedzieć mam fiola na punkcie zdrowego życia dlatego staram się uprawiać różne dyscypliny sportowe i prowadzić dobrą dietę. Może mój nałóg był moim przekleństwem i tak jak napisaliście był to ostatni alarm aby to rzucić... Jedno jest pewne nigdy się nie dowiemy czy to był zwykły sen czy 'ostrzeżenie'.

Korzystając z okazji koleżanka poprosiła mnie abym tutaj wkleił jej sen bo jest nim troszkę zakłopotana. Poniżej wklejam co mi kazała napisać.

Śniło mi się,że robiłam sylwestra u siebie w domu z rodzicami,byli ich znajomi i mieli przyjść moi i w śnie pamiętałam że kiedyś zaprosiłam do siebie na tego sylwestra koleżankę dla której mój były chłopak mnie zostawił i że jego też zaprosiłam. W trakcie imprezy sylwestrowej poszłam się kąpać ,kąpałam się w prysznicu i jak skończyłam to wyszłam i nagle stół z jedzeniem stał w łazience i siedzieli przy nim moi znajomi którzy do tej pory są razem,nagle byłam już ubrana i zaczęłam dość dosadnie ich wyganiać,przeklinałam że mają wyjść ode mnie z domu. Wygoniłam ich na dwór i zaczęłam na tym dworze płakać a oni zrobili 2 rundki koło mojej klatki no i się obudziłam. Co to może oznaczać ?

--------------
To tyle dziękuje z góry za odpowiedzi pomoc!

Pozdrawiam,
Tesuni.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Analiza snów

Post autor: Pandemonium »

^ Widać koleżanka podświadomie czuje zawiść do tej znajomej (a może jednak świadomie). Pamiętajmy ,że sny dotyczą naszego życia i naszego aktualnego odczuwania. W snach często odzwierciedla się prawdziwy stan naszego umysłu. Czasami nawet nie musimy sobie zdawać z jego prawdziwości ,bo na jawie wygodnie wierzymy ,że wszystko w naszym życiu jest ok - w snach to jednak nie przejdzie ^^
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Analiza snów

Post autor: Dagmara »

Sądzę, że ten sen jest pewnego rodzaju przypomnieniem emocji, które towarzyszyły Twojej koleżance wtedy, kiedy się dowiedziała, że jej były chłopak związał się z jej znajomą. Najwidoczniej mocno to przeżyła i może tak nie do końca pogodziła się z tym faktem, woda-symbol uczuć, o których całkowicie chciałaby zapomnieć- symbol stania pod prysznicem, oczyszczenie, zmycie brudu przeszłości.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”