Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Dagmara »

Ja nie lubię czegoś takiego czytać, ponieważ w dużej mierze świadczy to o zdecydowanym zacofaniu i ograniczeniu umysłowym niektórych ludzi.
Takie coś poraża niczym nasza polityka, równie w dużym procencie zacofana i ograniczona ;]
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: amaranth »

A ja to nazywam zagubieniem w świecie i efektem prania mózgu przez sekty. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że osoba silna psychicznie, mająca przyjaciół i rodzinę padnie ofiarą " religijnych" manipulantów. Najczęściej są to osoby w kryzysie, czujące się samotne, opuszczone. Wiele osób-ofiar sekt nie ma IQ na pograniczu normy. Ludzie ci mają natomiast bardzo poważne problemy emocjonalne.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Dagmara »

Ojj, ja znam parę takich osób, którym nie brakowało dostatku, kochającej rodziny, przyjaciół, dobrej posady, pieniędzy, a jednak stali się członkami sekty, bo nagle coś im się odwidziało i rodzinę zaczęli traktować niczym największego wroga, doprowadzając tym samym do ruiny i rozpaczy najbliższych.
Niby twardo stąpający po gruncie ludzie, z wykształceniem i wiedzą, a dali się tak omotać i teraz właśnie wierzą w te wszystkie końce świata, mesjaszy nowej ery itd.
Totalna porażka.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: amaranth »

No cóż....czasem pozory mylą. Na zewnątrz wszystko wydaje się ok, a gdy coś drastycznego wydarza się, znajduje się przyczynę takiego, a nie innego zachowania. Można być samotnym i opuszczonym wśród ludzi i to najbliższych, można być szczęśliwą na pozór żoną, bardzo dyskretnie maltretowaną przez kulturalnego, wykształconego męża. O dramatach nie mówi się obcym, sąsiadom, znajomym. Ja bardzo ostrożnie staram się oceniać przyczyny ludzkich decyzji i zachowań.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Dagmara »

Wiele pozorów myli jak najbardziej, ale nie pisałabym o tym gdybym bardzo dobrze nie znała jednej z tychże osób, która praktycznie była z rodziny...
No ale co zrobić, jego wybór był wkraczając do sekty, tylko żal mi tych, których zniszczył psychicznie.

Oki z mojej strony koniec gadaniny bo off zaczyna się mały robić ;]
Awatar użytkownika
Kamwis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-28, 22:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Kamwis »

bratwiaryiłaski- to co mówisz jest co najmniej śmieszne. Bóg nie powie nikomu kiedy nadejdzie Dzień Ostateczny, nie powie kiedy wróci Jezus Chrystus, bo nie mamy tego wiedziec. Nie mamy też się na to przygotowac, bo mamy byc gotowi cały czas...bo nie wiadomo kiedy Pan przyjdzie. Chociaż w Apokalipsie napisane jest: "bo chwila jest bliska" (Prolog) i chwilę wcześniej "co musi stac się niebawem"(Prolog), więc może i niedługo, ale i tak nie wiemy i nie będziemy wiedzieli KIEDY.
Jakieś daty... nawet tego całego gówna nie czytałem co tam napisałeś bo mnie na wymioty bierze, gdyż większych głupot dawno nie widziałem :lol:
Możliwe że szukasz jakiegoś zainteresowania, ale raczej pisząc taki bełkot... ehh nie chce Cie bluzgac :D. Piszesz że nie jesteś osobą wierzącą- to po kiego takie coś piszesz i po co o takich rzeczach myślisz? A to że wymyśliłeś coś takiego prawdopodobnie nie masz nic lepszego do roboty, nie? w wakacje to ja rozumiem, że niektórym się nudzi, ale żeby o takim czymś... wymyślanie takich głupot zaliczyłbym do świętokradztwa, ale może się mylę, nie wiem, uczę się jeszcze.
Podsumowując. bratwiaryiłaski może szuka sensacji, którą my mu ją dostarczyliśmy i się bardziej teraz skupiliśmy na nim i na gadaniu o dnie jakim jest sekta niż na oryginalnym, temacie całej tej dyskusji...
P.S
bratwiaryiłaski- aż musiałem coś napisac chociaż ja siędużo na forum nie udzielam, chociaż jestem tu codziennnie i czytam wszystko, ale po przeczytaniu tych... tego gówna (za przeproszeniem) musiałem napisac :D powiem tylko tyle: ŚMIESZNE. tyle ode mnie.

i jeszcze jedno:
nie myśl sobie że jesteś jakimś prorokiem, bo proroka jako takiego raczej nie będzie, a jeżeli już miałby byc to by się nie bawił na forum i nie powtarzał wimienianych już od dawna dat. :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-22, 08:26 przez Kamwis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Vampirio »

bo nie wiadomo kiedy Pan przyjdzie
Data nie jest podana jednak są wpisane rzeczy poprzedzające koniec świata. Wymieniono kataklizmy, wojny i upadek wszystkich fałszywych religii. Wszystkie wyznania twierdzą, że są jedynymi właściwymi ale tak na prawdę to wszystkie są wymysłem dawnych czasów służącymi do kontrolowani zacofanego społeczeństwa. Poza tym mało który katolik chociaż stronę Biblii przeczytał a dzisiejsze jej wydania są tyle warte co baśnie braci Grim. Mało co zgadza się z dawnymi zapisami najlepszym przykładem jest to że Jezus umarł na krzyżu chociaż w najstarszych Bibliach (po łacinie) jest użyte słowo stallus oznaczające pal lub drzewo i nigdzie nie było tam słowa krucyfiks lu innego oznaczającego skrzyżowane dechy.

-- 2011-07-22, 11:20 --

Jeszcze coś zacytuje. ,,A co, jeżeli jedynym prawdziwym bogiem jest Wirakocza, a reszta to oszuści ?''
Awatar użytkownika
Kamwis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-28, 22:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Kamwis »

Poza tym mało który katolik chociaż stronę Biblii przeczytał a dzisiejsze jej wydania są tyle warte co baśnie braci Grim.
No może nie chodzi tu o wartośc, bo jako taką Biblia wartośc ma, ale wg mnie chodzi tu o szacunek do Biblii. Moim zdaniem im lepiej się nauczy społeczeństwo czym jest Biblia i o czym mówi tym większy będzie do niej szacunek i jej wartośc też wzrośnie, bo będzie inaczej postrzegana przez "zacofane społeczeństwo", które nawet obecnie jest zacofane.

Dodam coś jeszcze:
Wirakocza jedynym prawdziwym Bogiem? Równie dobrze można każdego Boga nazwac jedynym, bo każde społeczeństwo może sobie wymyślic swojego "jedynego" boga i który byłby tym prawdziwym? no nie wiadomo... bo na żadnego boga nie ma silnego dowodu że istnieje, człowiek po prostu musi miec kogoś kto nim będzie rządził, do kogo będzie mógł się zwrócic jak coś mu się nie uda lub jak będzie coś chciał... bóg jest nam po prostu potrzebny.(oczywiście nie każdemu, bo to nie reguła każdego)
Ostatnio zmieniony 2011-07-22, 19:05 przez Kamwis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Vampirio »

bóg jest nam po prostu potrzebny
Tu masz rację. Gdyby ludzie przestali wierzyć, że coś jest ,,po tamtej stronie'' to jedyne co im by zostało to trzeźwe myślenie. Ci co nie umieliby się przystosować skończyliby zapewne na cmentarzu lub w pokoju bez klamek. Ludzie wymyślili sobie boga aby nadać życiu sens i wytłumaczyć zjawiska których nie potrafili ogarnąć. Nie twierdze że nie ma istot niematerialnych ale bóg jako taki według mnie nie istnieje.
Awatar użytkownika
Kamwis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-28, 22:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Kamwis »

Może i Boga nie ma, nie wiem, ja w Niego wierze, mało tego... służę Mu. :wink:
Na Boga nie ma dowodu, ale czy nigdy nie miałeś momentu kiedy potrzebowałeś Boga? (gdy miałeś jakiś problem lub byłeś smutny czy coś Ci się nie udawało). Nigdy nie odczuwałeś takiej jakiejś potrzeby?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Vampirio »

Boga, hm nie. Wystarczy wejrzeć w głębie swojego ducha a bóg nie będzie potrzebny. I tak prędzej czy później próbowałbym go w jakiś sposób wykorzystać.
ja w Niego wierze, mało tego... służę Mu
Skoro nie wiesz który bóg jest prawdziwy i czy w ogóle istnieje to jak mu służysz?
P.S. Bóg celowo piszę małą literą ponieważ nie mam tu na myśli konkretnego boga.
Awatar użytkownika
Kamwis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-28, 22:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Kamwis »

Pytasz jak Mu służę? Hm... chodzi mi tu głównie o to że jestem ministrantem, mimo mojej słabej wiary wiele osób widzi we mnie religijnego człowieka, podobno nadaję się na księdza... :shock: Obecnie jestem lektorem(czytam na mszy), od niedawno awansowano mnie na prezesa ministrantów i we wrześniu ksiądz zapisuje mnie na kurs ceremoniarza, czyli będę ceremoniarzem, a jest to (podobno) najwyższy tytuł w kościele katolickim jaki może zdobyc osoba świecka... więc mówiąc że Mu służę mam właśnie to na myśli- moją służbę przy ołtarzu, mimo mojego niezdecydowania, zniechęcenia... i zadawania coraz to więcej pytań na które nie ma odpowiedzi. Obecnie, na chwilę obecną czuję że mogę życ bez Boga, nie modlę się i wierzę w siebie- może to okaże się moją drogą i kiedyś kiedyś kiedyś możliwe że skończę z Kościołem, a nastąpi to na pewno jeżeli Kościół nie zrobi czegoś w stronę zachęcenia ludzi, bo wg mnie kościół kuleje, widzę w nim wiele niedociągnięc i problemów, np? Np. młodzież zadaje co raz więcej pytań a Kościół unika odpowiedzi na te pytania (może się boi swojego prawdopodobnie nieuniknionego upadku?).
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Vampirio »

Ja jestem ,,katolikiem" :evilbat: (zaskakujące co nie) ostatni raz w kościele byłem na święta a szczerze spowiadałem się... nigdy. Moja wiara jest żadna jednak chodzę na religię co pokazuje mi coraz bardziej bezsensowność K.K. i sprzeczności w naukach tejże instytucji. Mam wiele pytań ale jakoś nie miałem odwagi zapytać katechetki na lekcji np.
- Od kiedy Maryja była murzynką (Czarna Madonna)?
- Dlaczego nie jest nauczana pełna wersja 10 przykazań tylko ta uszczuplona?
- Czy jakby Jezusowi ucięto głowę czy wtedy modliliby się do topora.
Według mnie kościół jest na skraju upadku. Większość parafian (parafianin po starodawnemu - człowiek ciemny zacofany) deklaruje swoją wiarę tylko dlatego, że ich rodzice tak robili, rodzice ich rodziców tak robili itd. Jednak ,,Kościołowi Katolickiemu należy się szacunek za to, że trwają niestrudzenie przez tysiące lat w swoich kłamstwach'' Biblia Szatana Anton Szandor La Vey
Awatar użytkownika
Kamwis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-28, 22:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Kamwis »

Hmm... na skraju upadku to może nie bo jeszcze sobie Kościół trochę "pożyje", bo np taki Rydzyk to zawsze sobie znajdzie grono babci różańcowych, które będą się modliły dzień i noc... nawet bez celu.
Z tą Czarną Madonną to mnie zagiąłeś; D z tym masz racje i nie wiem co na ten temat powiedziec, zajebiaszcze pytanie xD
A to porównanie z toporem też jest dobre, bo pokazuje jak ludnośc-wierzący-parafianie są głupi, zacofani i podatni na manipulacje.:lol:
Jak się zacznie rok szkolny to ja zadam te pytania które tu napisałeś mojemu katechecie, ciekawe co odpowie... xD
,,Kościołowi Katolickiemu należy się szacunek za to, że trwają niestrudzenie przez tysiące lat w swoich kłamstwach''
To pokazuje upartośc kościoła i ciągłą próbę zdobycia władzy nad ludźmi, krajem a nawet narodami, bo może się już przyzwyczaili do takiej władzy, bo przecież w średniowieczu to papież był najważniejszy a jego słowo było prawie święte...
Ostatnio zmieniony 2011-07-22, 21:30 przez Kamwis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Vampirio »

Mógłbym przytoczyć jeszcze wiele nonsensów i pytań. Jeśli chcesz to możesz się odezwać na pm. Dosyć tego off topu bo zeszliśmy do tego jaki ten Kościół jest bezsęsowny.
Asef
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-02-27, 15:12
Lokalizacja: Wałcz

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Asef »

Temat bardzo ciekawy, jak dla mnie. Jednak po zapoznaniu z pewną wiedzą jednej osoby to jestem przekonany, że to nie Jezus ponownie przyjdzie, ale jego brat z Nieba. Zamiast Jezus, użyję słowa Superistota.
Ta postać, która będzie miała dostęp wiedzy z Cywilizacji Nieba w której żyje Dusza Boga.

Dzięki podjętym działaniom Superistoty na ziemi ma zapanować pokój. Jednakże nie uważam, że by nastąpił od tak za pstryknięciem palca. I jak mówią proroctwa Superistota przybędzie tu ze swoją armią z Nieba.

Jak tu pokój może zapanować, w tym świecie?

Jedynym sposobem jest np Wielki Kataklizm, który obejmie całą planetę, a Ci co bedą z Superistotą przeżyją. I Ci co przeżyją będą wraz z Superistotą tworzyć Nową Cywilizację, na ziemi, dzięki wiedzy Superistoty, powstanie nowe środowisko, inna świadomość. Inaczej bedą zaspakajane potrzeby, inaczej będzie się patrzyło na świat niż obecnie. Agresja, przemoc zostanie zniwelowana.

Ciekawy na necie jest podany wywiad na temat "jego przyjścia", ale napisane jest tam, że się On ujawni światu koło 2020roku. Uważam, że już się ujawnił, lecz ludzie go nie rozpoznają. Niestety tyle jest obecnie ludzi robiących wodę z mózgu, sekt, oszukiwaczy, że naprawdę ciężko rozpoznać. Są nawet o tym proroctwa, że nawet Ci wybrani zostaną zwiedzeni. Nawet jak się ujawni to i tak ludzie bedą Go nazywali, że jest jakimś Guru, że tworzy sektę, nawet gdyby był prawdziwy. Ludzie by mu przeszkadzali w misji. Oczywiście nie wszyscy, bo byli i by tacy którzy by uwierzyli i współpracowali. Jak pisałem wyżej Ci współpracujący razem z Superistotą przeżyliby ten Wielki Kataklizm, i by stworzyli Nową Cywilizację. Ale do tego by trzeba było ciężkiej pracy, nie tylko na plony i na jedzenie po kataklizmie, ale i też na swój rozwój emocjonalny, swoje postrzeganie świata - ocena i myśli, swoje własne wnętrze. To byłaby pewnie ta zmiana świadomości.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Vampirio »

Jednak po zapoznaniu z pewną wiedzą jednej osoby
Co to za osoba? Natanek czy co?
Uważam, że już się ujawnił, lecz ludzie go nie rozpoznają. Niestety tyle jest obecnie ludzi robiących wodę z mózgu, sekt, oszukiwaczy, że naprawdę ciężko rozpoznać.
To co napisałeś wygląda mi na bełkot takowej sekty.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Darnok »

Temat bardzo ciekawy, jak dla mnie. Jednak po zapoznaniu z pewną wiedzą jednej osoby to jestem przekonany, że to nie Jezus ponownie przyjdzie, ale jego brat z Nieba. Zamiast Jezus, użyję słowa Superistota.
To ma być argument?
I jak mówią proroctwa
Jakie proroctwa? jak proroctwa mówią o armii, to są fajne, ale jak te same proroctwa mówią o Jezusie, to źle dla proroctw?
Jak tu pokój może zapanować, w tym świecie?
Prosto- Cywilizacja zachodnia, w której szanuje się prawa i wolności każdej istoty zdominuje inne (dominacja kulturalna, siłowa- na jedno wychodzi). Przestępczość pozostanie, jednak będzie maleć.
Jedynym sposobem jest np Wielki Kataklizm
To spowoduje masowe gwałty kradzieże i morderstwa. Zniszczenie cywilizacji i powrót praw dżungli.
Ciekawy na necie jest podany wywiad na temat "jego przyjścia"
I z kim był ten wywiad- z Jezusem? czy może wierzysz osobie, która ma dokładnie taki sam zasób wiedzy o Bogu, co Ty (czyli żaden), ale potrafi Ci wmówić, że jest inaczej dzięki grubym księgom, charyzmie i dziwnym ubraniom ?
Niestety tyle jest obecnie ludzi robiących wodę z mózgu, sekt, oszukiwaczy, że naprawdę ciężko rozpoznać.
Też się zgadzam- superistoty, perpetum mobile jakiegoś wielkiego wynalazcy, który to by już w kosmos latał gdyby nie ci źli naukowcy- ciemnogród powinien być odsiewany od prawdziwej wiedzy.
Go nazywali, że jest jakimś Guru, że tworzy sektę, nawet gdyby był prawdziwy.
Czekaj, czekaj- czyżby ta "Superistota" chciała patentować dwa patyki na kółku jako maszynę oddająca więcej energii niż pobiera? do tego zmierzasz?
Ludzie by mu przeszkadzali w misji.
I tym kimś na pewno jestem ja- nawet nie wiesz, jak często mówią mi to wyznawcy sekt- że nie wierząc, że ich guru jest bogiem popełniam wielki grzech.
Oczywiście nie wszyscy, bo byli i by tacy którzy by uwierzyli i współpracowali.
Nawet wiem jak pomagają- straszą bezpodstawnie sądami takie fora jak paranormalium, bo mamy czelność pokazywać kłam i absurd niektórych ludzi. Na szczęście prawo jest po stronie prawdy, więc usuwanie takich treści to była czysta kurtuazja Ivelliosa.
ak pisałem wyżej Ci współpracujący razem z Superistotą przeżyliby ten Wielki Kataklizm, i by stworzyli Nową Cywilizację
Gdyby przeżyli tylko ludzie wierzący, że dwa patyki, kółka tworzą free energy, to ta cywilizacja potrzebowałaby następnych dwóch tysięcy lat, by odkryć internet na nowo.
ale i też na swój rozwój emocjonalny, swoje postrzeganie świata - ocena i myśli, swoje własne wnętrze. To byłaby pewnie ta zmiana świadomości.
Ja uważam swoją świadomość za bardzo rozwiniętą- nieograniczoną żadnymi przesądami. Nie zamierzam jej zmieniać na mentalność rodem z czasów, kiedy chłopi nie mogli opuszczać swoich wsi.
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: agnieszkaplus3 »

:one: Raczej to problem dawnej nauki zamienionej w różne paranoje religijne.
W historii Horus to wielka postać a jego największe osiągnięcie to zjednoczenie Słońca z K siężycem i to on tak narozrabiał jest twórca 13 znaku i całej tej bajki o czasach antychrysta. Zgodnie z tym obecnie żyjemy w czasach antychrysta lub jak kto woli, pod rządami antychrysta tyle tylko że w tym wszystkim chodzi jedynie o kalendarz. Ale nawiedzonych oczekujących nadejścia kogokolwiek jest miliony. Życzę miłego i cierpliwego oczekiwania albo jak kto woli zamiast marnować czas niech skoczy sobie na piwo. :one:
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Doctore »

Tak naprawdę nikt nie zna dnia i godziny, ani Aniołowie, ani Syn, tylko Ojciec. A tak w ogóle to są w samym Piśmie (nie mówię o apokryfach) co będzie zapowiedzią czasów ostatecznych. Np. wielkie wojny oraz kataklizmy jakich wcześniej nie było. Ja śmiem twierdzić, że to wszystko dzieje się na naszych oczach...

A Świat jest coraz bardziej zepsuty i będzie się psuł dalej aż to wszystko sięgnie pewnej granicy i wtedy się skończy...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”