Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Ibi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-12, 00:16

Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Ibi »

Witam ,szukam apokryfu Apokalipsy św. Tomasza...interesują mnie również inne artukuły przepowiednie i wiadomości dotyczące ponownego przyjścia Jezusa Chrystusa. Sam od pewnego czasu interesuje się paruzja ponieważ jak sadze żyjemy w czasach ostatecznych i z tego powodu z samej ciekawości zbieram na ten temat wiadomośći ,z chęcia wymienie się opinią lub wiedzą z podobnymi ludzmi.Pozdrawiam cześć
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Iluzjonista »

Nikt nie zna dnia,ni godziny - prócz Chrystusa.
Poszukaj w google może znajdziesz coś ciekawego.
Równie dobrze możesz trafić na stronkę jakiejś sekty - skoro żyjemy w czasach ostatecznym wiele takowych próbuje "nawracać" zagubioną ludność ...
Powodzenia ;]
Ibi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-12, 00:16

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Ibi »

Przepraszam,przepraszam ale to ogłoszenie/zapytanie jak dobrze i wyjatkowo trafnie zauwazyłeś jest adresowana do osób które tak jak ja sadzą czy też wierzą że czas ponownego przyjścia Jezusa Chrystusa jest bliski,równie dobrze mój drogi można powiedzieć że jest to ta sama postać co Islamski prorok Mahdi,Mitra czy też żydowski mesjasz ...czepiasz się każdego słowa może to nie miejsce dla ciebie poszukaj sobie forum polonistycznego czy psychologicznego,nie mam zamiaru z tobą wdawać się w polemike...ja sam jestem otwarty tak na ateistów jak też i wyznawców innyc religi uważam że wszystie one mają podłoże w jednym Bogu ,równie dobrze można powiedzieć że Bóg i jego zaplecze w postaci aniołów i demonów to nic innego jak dużo starsza pozaziemska cwilizacja która zasiała i pokierowała życiem na ziemi...nie jestem zwolennikiem dosłownego rozumienia Bibli Koranu i innych świetych ksiąg to zrozumiałem że są to w głownej mierze metafory i przypowiesci które jednak maja na celu kierowanie i rozwój ludzkości...jest mnóstwo faktów które dowodzą na istnienie wpływu obcej dużo wiekszej wiedzy która nabyły ludu starożytne...posiadali wiedze astronomiczną równą tą z początku XX wieku wyjasnij mi to prosze skoro jesteś taki "mądry"za nim odpiszesz mi o swoim kolejnym "subiektywnym odczuci" wejdz na takie strony jak... http://ad.doubleclick.net/adi/eonsnetwo ... 1286970760 http://www.ancient-wisdom.co.uk/precession.htm http://www.ridingthebeast.com/numbers/nu144.php czy uwązasz że idealne odwzorowanie za pomocą Egipskich piramid gwiazdozbiru Oriona tak też jak wyliczenie takich stałych jak obwód ksieżyca ,ziemi ich waga to przypadek niewspominajac o powiazaniach matematycznych miedzy ymi danymi...czemy te "ciemne" ludy miały wiedze dotycząca budowy systemu słonecznego? czemu z taka precyzja wybdowali piramidy? skoro dziś nikt by sobie nie potrawił poradzić z takim wyzwanem? naturalnie te budowle to drogowzkaz dla przyszłych pokoleń o tym i o wielu innych rzeczach mógłbym pisać w nieskonczoność polecam naprzykłąd ksiazke Petera Lemusier "Bogowie Początków...ale Ty Kolego uważasz że jestem człowiekiem który jest Mocherowym Beretem?:P Dziekuje za taką ocene to jedynie świadczy o twoim trawnym i bystrym "światopogladzie" "Konstatacją bym tego nie nazwał" ;P wiesz ja się nikomu nienarzucam jedynie chiałem sobie z kimś wymienić pogląd co do wielu zbierznosći w zakresie wiary,hiostori,i obecnej wiedzy ale jak widze trawiłem na kogoś kto uważa że jeżeli ktoś wierzy w Jezusa Chrystusa to automatycznie stawia go w roli religinego oszołoma. Otóż dla mnie Jezus Chrystus to ta sama osoba co Horus a nawet Aztecki Bóg Kukurydzy:P to postać/wcielenie Boga Syna istoty która jest swego rodzaju pośrednikiem miedzy tym a tamtym śwatem wysoko rozwinietego duchana a na istnienie duszy jest mnóstwo dowodów od śmierci klinicznej po ważenie ciała przed i po śmiercią prawda jest taka że są ludzie na tym świecie któzi posiadaja wyjatkowo duza wiedze na ten temat ale milczą ponieważ czekaja na nową ere cz zacnzie się ona w tym "złowieszczym "2012 roku tego naturalnie nie wiem ale wszystko wzazuje że coś w tedy si stanie,i logiczne jest że bedzie to miało powiazanie z mioedzy innymi przesłaniami religinymi "końca świata" nie bedzie a jedynie ludzkosc wejdzie w nowa epoke, nie bedzie apokalipsy ani antychrysta a toria wiecznej walki zła i dobra jest jest również tematem na długie wieczory ...to ludzie sami sobie tworza podziały na tym tle,zrozumiałe jest to że jeżeli istnieje cywilzacja która jest w stanie tworzyć systemy słoneczne czy programować inne kultury to napewno wyrosła z konfliktów zbrojnych a tą rywalizacje przeniosła na inny grunt,również uważam że nam znany kosmos jest jednym z wielu atak włąsciwie to wszstko nie ma końca potrzebna jest jedyni iedza do zgłębiniaolejnych atapów a całość jest jednym welkim fraktalem stale się rozijajacym...to kościół Katolicki odzielił pewne fakty które dla niego były niewygodne ale takie było jego "zadanie" , to temat na długą rozmowe zreszta nie mam zamiaru jak stwierdziłęs spedzac nad tym całych popołudni i wieczorów;P Uwazam że świat w który żyjemyjest zaprogramowany przez Boga i nic nie jest przypadkeim,żyjemu dostajemy się tu z rolą do wypełnienia nieświadomi tego,a matematyka to klucz do zrozumienia świata...takie liczby jak 36 144 1944 2160 5400 to pewnego rodzaju ukryty klucz matematyczny ale nie mam zamiaru o tym dyskutowac z kims kto się uważa za najmądrzejszego na tej stronie.I jeszcze coś...wszystko jest symbolem wedle chocby Masońskiej teori wytłumacz mi naprzyłąd zbierznoć jezykową na przykłądzie słowa krew i ciało...miedzy jezykiem niemeickim a polskim czy angielskim? leib to ciało wspak biel weis to biel a wspak siew, werk to czyn a wspak krew God znaczy gad a wspak dog pies...yes sey no on devil live edc edc.. a przeczytaj sobie Barak Obama wspak?:P A ma bo arab prawda? zło to odwrotnosc dobra jego lustrzane odbicie w sumie te same siły to naturalnie przypadki ale zrozum że tak jezyk jak matematyka mają w sobie ukryte znaczenie...ciemnota i głupota to najwiekszy antychryst a co by niepowiedzieć o Jezuse Chrystuse to był to człowiek wyjatkowy który swoim działaniem "zbudował" obecna cywilizacje,i jeszcze jedno pytanie wyobrażasz sobie świat bez religi? ludzi bez strachu przed piekłem doprowadzili by do jedego wielkiego "burdelu" a religia to jednym słowem świetny mechanizm sterujacy ciemnymi masami...i co jak zakładam czas tych religi powoli się konczy to logiczne i idzie nowe...ale to naturalnie mój światopogląd.

-- 2010-10-13, 18:39 --

dodam jeszcze że niepochodze z Polski i dopiero ucze się Waszego jezyka wiec na zapas o tym informuje żeby mi znowu jakiś korektor nie udzielał kazania na temat moich błędów czy niespójnego wyrażania się.
Ibi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-12, 00:16

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Ibi »

Wiesz co ja się nadal zastanawiam nad tym w jakim celu ty pierwszy do mnie napisałes? ja poprostu chiałem na tym forum znaleść apokryf św.Tomasza i uzasadniłem swoje poszukiwania a ty mnie umoralniasz...nauczycielem jesteś czy co? pisze to co mysle jezeli bym mial dowody na istnienie Boga pozaziemskiej cywilizacji to było by to przełomowe dla całej ludzkosci sprzecasz się ze mną sam nie wiem o co ja jedynie chciałem przytoczyc tu mje rozumowanie co do tego ze prawdopodobnie wszysztkie znaki na ziemi i niebie wzkazuja na to że świat taki jakiego go oficialnie przedstawiamy jest inny....widze że rzeczywiscie jestes ekspertem marnujesz swoj czas tak naprawde na tym forum po co tu poswiecasz swoj cenny czas? dodam jeszcze że gdyby jutro spadł latajacy spodek z nieba albo zdarzył się taki cód jak naprzykład ten z Fatimy któergo świadkami byli tysiace ludzi to i tak by mnostwo ludzie to podwazyło...a jak moze mi wytlumacysz nierozkładjace się ciała świetych czy stygmaty? jest mnóstwo dowódów na istnienie "czegoś" ale czesto nawet ludzie wierzący w nie niewierzą to jest jakis paradoks...daj sobie spokoj i nieodpisuj znajdz sobie kogoś na swoim poziomie bo ja przyznaje że ci niedorastam do pięt.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Darnok »

Spokojnie. To jest forum dyskusyjne, a więc dyskutujemy o swoich przekonaniach. Co do Zeitgeitsa i kultu solarnego, to dawno został on obalony- autorzy tego filmu argumenty po prostu WYMYŚLILI. Jezus nie jest podobny do żadnych przykładów podanych w materiale.
Ze stygmatami to jest tak, że jakoś nigdy żadnego nie udowodniono, a Ojca Pio pochowano w rękawiczkach i nie pozwolono go zbadać...(udowodniono, że krew na czole niektórych stygmatyków to ich krew, ale nikt nie widział jak powstają).
Co do Fatimy, to raczej była to zbiorowa halucynacja, a opisy ludzi, którzy "coś" widzieli przyćmiły ludzi, którzy patrzyli się w słońce i te wszystkie bajery wizualne przypisali wypalającym się siatkówką (lub tych, którzy nic nie widzieli, a przypisano ich do tych świadków cudu).
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Darnok »

Ejmen!
Put da many in da boxaaa!
Lubię takie perełki- urozmaicają forum :)
Zastanawia mnie jedno- przez tysiąclecia ludzie czcili setki, a może i tysiące bogów. Dlaczego na forum przychodzą zawsze fałszywi prorocy jednego?
Bluźnisz bracie, a co lepsze kompromitujesz się datami, które zostały uznane za symboliczne- bo nie wiadomo kiedy Jezus się narodził.
Zamierzasz zarejestrować swój kościół? dawno nikt nie popełnił zbiorowego morderstwa na tle religijnym...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Spock »

O właśnie.
A co, jeżeli jedynym prawdziwym bogiem jest Wirakocza, a reszta to oszuści ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Darnok »

ale musisz mi przyznać rację - zawsze był TEN JEDEN NADRZĘDNY - OJCIEC BOGÓW.
Indianie chyba czcili duchy przyrody- nie wiem, czy posiadali jakiegoś nadrzędnego. Pierwsze religie też odnosiły się do przyrody- słońce, księżyc, wiatr, ogień, pioruny.
Bogowie są naszymi ojcami, ojcami wszelakiej materii, bo Ktoś musiał stworzyć materie.
To jest Twoje zdanie, ale nie wiemy jak jest. Równie dobrze materia mogła powstać z niczego. Nie wiem, czy kiedykolwiek odkryjemy przyczynę powstania wszechświata (chociaż niczego nie przesądzam- nauka jest zadziwiającą sztuką), ale im więcej poznajemy, tym "mniejszy" staje się Bóg.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fluktuacje_kwantowe chociażby taka ciekawostka.
Bogowie są nieśmiertelni, zyja wiecznie (to fakt)
To nie fakt- to Twoja opinia. Stałoby się to faktem, gdybyśmy naukowo udowodnili, że Bóg istnieje- a tego się nie da. Tak samo, jak nie da się udowodnić, że w przestrzeni międzygalaktycznej lata sobie porcelanowy czajnik (chociaż prędzej o takie odkrycie).
Szanuję wiarę ludzi, ale jeżeli nie potrafią odróżnić rzeczywistości od wiary, jeżeli nie potrafią rozdzielić nauki od religii i jeżeli operują takimi słowami jak "fakt, dowody" w temacie religijnym, to nie można ich traktować serio.
Szanuję Twoją wiarę, nie zamierzam blokować takich tematów, ale w polemikę z nauką nawet nie wchodźcie, bo się skompromitujecie :)
Religia to sfera duchowa, a nie fizyczna.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Spock »

Bogowie są nieśmiertelni, zyja wiecznie (to fakt). Jeżeli są nieśmiertelni i zyją wiecznie to nie odczuwają tego co my odczuwamy na codzień tj nie odczuwaja bólu, miłosci, nienawiści, dobra, zła
Nieprawda. Starzy bogowie byli bardzo ludzcy. Znali ból, miłość, zemstę, gniew, radość i wszystko inne, a czasem mogli nawet umrzeć.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Vampirio »

Miała wiele szans. Na co? Żeby zmienić się w pył?
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: amaranth »

Zaraz, ktoś z Użytkowników miesza religię z matematyką, a pisanie postów na Forum z kazaniem jakiegoś przywódcy religijnego.....
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Iluzjonista »

Dajcie spokój - to jakiś bełkot.

bratwiaryiłaski - Twój nick nikogo nie zwiedzie...
Możesz szerzyć sobie te swoje apokaliptyczne wizje gdzie indziej...
BÓG ma już chyba wszystkiego dość.
- Kolejna manipulacji ludźmi.
88 44 22 11 00 , 00:44, 14:42, 8 to 44, 8 to nieskączoność, 44 to nieśmiertelność
- jesteś tak samo wiarygodny,jak ta Twoja "nieskączoność" xD
Mam nadzieje, że cały rodzaj ludzki przemieni się jak najwcześniej w pył, ludzkość miała już wiele szans z których nie skorzystała.
Zauważ,że tez jesteś człowiekiem... ;)
Skąd wiesz,że Bóg chce się nas pozbyć ? Bzdury i herezje ;)
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: amaranth »

bratwiaryiłaski: zapytam Cię wprost: należysz do jakiejś sekty? Nie wiem, czy kogokolwiek na tym Forum przekonasz do swoich poglądów..wątpię...skąd Ty wiesz, czego chce bóg? Skąd te pomysły o gniewie bożym i końcu świata?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Dagmara »

bratwiaryiłaski pisze: Zrozumcie i niech wam się to śni po nocach - bliski jest koniec...
Zrozum i niech ci się to śni po nocach, takie farmazony możesz pisać naiwnym, a rzekomych końców będzie jeszcze od czorta i jeszcze więcej ;]
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paruzja ponowne przyjście Jezusa Chrystusa

Post autor: Vampirio »

Nie wiem jak wy ale ja tam lubię sobie czasami poczytać apokaliptyczne wizje z nutką fanatyzmu.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”