Magia rytualna/ceremonialna

Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

No z pewnością jest w tym też pewien sposób na rozwiniecie swoich umiejętności. Kolejny niewielki szczebel w drabinie rozwoju. Wytworzenie czegoś własnymi rękami.
Sabaeth
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2009-07-02, 18:59

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: Sabaeth »

Nie mam doświadczeń w rytuałach zbiorowych. Dla mnie oprócz całego aspektu psychicznego najważniejsza jest symbolika. Uważam, że jest ona nośnikiem zarówno indywidualnego światopoglądu, jak i podstawowym narzędziem porozumienia z siłami wyższymi.
czujowski
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2009-07-01, 02:31

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: czujowski »

Według mnie każdy powinien mieć choć jeden przedmiot który kojarzy mu się z mistycyzmem który podczas wykonywania rytułału pomoże mu "dostroić" swój umysł
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: Kryptozoolog »

czujowski pisze:Według mnie każdy powinien mieć choć jeden przedmiot który kojarzy mu się z mistycyzmem który podczas wykonywania rytułału pomoże mu "dostroić" swój umysł
A czym to by miało być?
Jakiś specjalny kryształ lub amulet względem jego znaku zodiaku, imienia, przypadkowy? Czy może te wisiorki od fałszywych wróżek, które posiadają podobno wiele energii?
czujowski
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2009-07-01, 02:31

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: czujowski »

dla mnie jest to cos na styl rozdzki z mojego opiekunczego drzewa z paroma runami ochronnymi
Quantian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2011-05-24, 22:23

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: Quantian »

Mimo ze poprzedni post jest bardzo stary nie bede rozpoczynal nowego watku skoro kiedys ktos juz zaczal takowy na temat rytualow.

Moim pierwszym doswaidczeniem z "magia" (nazywajcie to jak chcecie, osobiscie nie lubie tego slowa bo tak naprawde znaczy wszystko i nic) byl rytual odprawiany w noc walpurgii majacy na celu powodzenie dobrobyt itp... Bylo to jakies -nascie lat temu. Rytual ten odprawiany byl przez mojego kolege. Osobiscie uczestniczylkem w nim 2 razy. Potem nasze drogi się rozeszly inna szkola itp. Nieistotne.

Z przebiegu rytualu pamietam tyle ze:
-odbywal się w zamknietym pokoju
-na srodku stal stolik a na nim rekwizyty ktorych nie pamietam
-stolik jak i my stalismy w kregu usypamym z soli
-poza okregiem gdzies na szafkach byly porozstawiane zapalone swiece

Kolega wypowiedzial jakis tekst po czym obracajac się na wschod zachod itd wypowiadal znow jakies teksty. W momencie gdy skonczyl wszystkie swiece umieszczone w pomieszczeniu zgasly a on stwierdzil ze rytual zakonczyl się pomyslnie.

Za drugim razem dokladnie rok pozniej sytuacja się powtorzyla. Nie bylo w tym nic mrocznego i zwiazanego ze strachem. Byl srodek dnia.

Jesli ktos zna szczegoly tego rytualu to prosze o pomoc.
Jesli nie to bardzo prosze nie komentowac tego posta w sposob wierze/nie wierze ze tak bylo bo to dla mnie nie istotne. Sam jestem sceptykiem i wierze tylo w to co doswiadcze.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: NightRaven »

Znowu lekko odkopuję temat, ale tak to jest jak się wchodzi na forum co dwa tygodnie.
Rytuał wygląda mi na coś z Wicca, szczególnie jego cel i to, że odprawiany był w noc Walpurgii (Tu widzę sprzeczność - piszesz, że w noc Walpurgii, a potem, że środek dnia. Rozumiem, że chodziło Ci o dzień po lub przed nocą Walpurgii). W internecie jest sporo opisów wiccańskich rytuałów, poszukaj.
Mam natomiast pytanie trochę innej natury. Mówisz, że odbywało się to w zamkniętym pomieszczeniu. Było to w domu tegoż kolegi, czy gdzie indziej? Pytam, ponieważ mam problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do większych rytuałów.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: Vampirio »

Ja nie mam tego kłopotu bo zawsze mogę iść do lasu lub na łąkę. Z tego co czytałem wynika, że może to być pokój który powinien być wygodny i najlepiej aby nikt inny tam nie przebywał.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: NightRaven »

Tak, tak, tylko problem jest z wytrzaśnięciem pokoju, w którym nikogo nie będzie, a jednocześnie na tyle dużego aby pomieścić sporych rozmiarów krąg.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: Vampirio »

W kręgu powinien zmieścić się ołtarz i mag. Nie musi być on aż tak duży więc. (normalnie napisałem jak mistrz Joda) :P
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: NightRaven »

To zależy do systemu. Czasami w kręgu musi się zmieścić pentagram, a w jego wewnętrznym pięciokącie ołtarz i mag. Wtedy krąg jest naprawdę spory.
Niemniej jednak nie mam w domu miejsca nawet na krąg , w którym mógłbym się swobodnie poruszać, plus kwestia innych domowników. Tak więc szukam innego miejsca.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: Vampirio »

Z pewnością znasz jakieś zaciszne, nie odwiedzane miejsce w twojej okolicy. Lasy są świetne, niestety gorzej w takim przypadku jest zimą.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: NightRaven »

Lasy nie są świetne, bo po pierwsze, na trawie porządnego kręgu (a co dopiero urozmaiconego całą masą symboli) nie zrobisz, a po drugie zazwyczaj w lesie co rusz to drzewo, natomiast na polankach co rusz to człowiek.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Magia rytualna/ceremonialna

Post autor: Vampirio »

W mojej okolicy na km. kwadratowy przypada może 10 osób więc żeby spotkać kogoś w lecie musiałbym się sporo natrudzić.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Inne”