Pentagram - gwiazda pięcioramienna

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Ibi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-12, 00:16

Pentagram - gwiazda pięcioramienna

Post autor: Ibi »

cześć mam takie spostrzeżenie...tyle mówi się o pentagramie ...wrysować w gwiazde piecioramienną można człowieka na dole są nogi na środku tułów i na górze głowa...a gdyby tą gwiazde podzielić na trzy częsci...dolne dwa ramiona gwiazdy zaznaczć na czerwono co daje nam tą sfere człowieka która jest "nieczysta" ,środek na biało co daje nam tułów...i górną na niebiesko jako głowa....odwaracjąć to mamy czerwone rogi...białą twarz i niebieskie usta....i te liczby 666 i 999 ja sam uważam że Bóg i Szatan to jedno i to samo jedynie ludzie rozdzielają oba pojęcia dobra i zła ale przecierz jedno bez drugiego nie mogło by istnieć bo doszło by do jakiegos paradoksu...z dobra w końcu zrodziłą by się jakaś gorsza cząstka i na odwrót...mam wiele takich uwag i z chęcią popisałbym sobie z kimś kto podobnie mysli...albo sprawa reinkarnacji...i postaci Boga...Boga w trzech postaciach...Ojca ,Syna i Ducha Świetego....pierwsza to ta "czerwona" część gwiazdy która srogo karze,zabiją po to aby wychować ludzi i przygotować na drugi etap czyli Ere Jezusa Chrystusa...tj. część białą która przypomina ...arke....i trzecia czyli era niebieska Ducha Świetego która mogła by być kolejnym etapem w rozwoju duchowym...
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: pentargam gwiazda piecioramienna

Post autor: cleric »

dlaczego uważasz ze Bóg i Szatan to to samo? Skoro Bóg jest w 3 osobach - wszystkie 3 znamy, to gdzie tam chcesz wcisnąć Szatana? :]
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: pentargam gwiazda piecioramienna

Post autor: Ruskof »

Bo szatan zapewne te kryteria tez spelnia,tylko teraz czemu uwazasz to ta sama postac?
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: pentargam gwiazda piecioramienna

Post autor: FaKtoMaaN »

to jakby Gołota walczył przed lustrem sam ze sobą:D
Ibi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-12, 00:16

Re: pentargam gwiazda piecioramienna

Post autor: Ibi »

heh sory ale wydaje mi się że istnienie dwóch przeciwstawnych stron na czele z Szatanem i Bogiem to wybuchowa mieszanka...Szatana tworzą ludzie i to jemu przypisują całe zło które sami tworzą. I pytanie do Was...kim tak naprawde jest Bóg?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: pentargam gwiazda piecioramienna

Post autor: Ruskof »

Ibi pisze:I pytanie do Was...kim tak naprawde jest Bóg?
Male sprecyzowanie - Kim tak naprawde wg was jest Bog :)
Bog wg mnie jest stworzycielem wszechswiata,ale to tylko moje przemyslenia,bo w innych tematach juz pisalem ze tak naprawde nie wiemy czym lub kim jest bog,gdzie jest (w chrzescijanstwie mowi się ze jest wszechobecny).Jednak w Boga wierze bo wg mnie logiczne jest ze ktos się przyczynil do poczatku swiata i zycia w nim,jednak tak filozofujac dochodzimy do zadania sobie pytania kto stworzyl Boga...
Ibi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-12, 00:16

Re: pentargam gwiazda piecioramienna

Post autor: Ibi »

A według mnie ....Bóg powstał w drodze ewolucji...gdzieś w kosmosie...być możliwe że to pierwsza duszą ,osoba która stałą się nieśmiertelna i pociągła za sobą inne istoty....może życie powstało tak jak twierdzi Darwin ale dalej w drodze ewolucji umysł odzielił się od ciała i to włąsnie jest niebo....może nasz świat jest którymś z kolej które Bóg zasiał ...może to własnie wedrówka duszy czy reinkarnacja to sposób na podróżowanie przez cały kosmos i tworzenie rozwinietych cywilizacji....może Jezus Chrystus nie tyle odkupił ludzkie grzechy co zapoczątkował jakis proces...i jeżeli isnieje ufo to może to są tak naprawde ludzie z przyszłosci któzi potrawią podróżować w czasie bądź to inna starsza rasa ludzka...ale to moje gdybanie....
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: pentargam gwiazda piecioramienna

Post autor: Leanna »

A wg mnie.. :) To wymysł ludzi, tak jak kiedyś reszta bogów. Już wypowiadałam się na ten temat milion razy i nie chce mi się powtarać. Mój podpis mówi sam przez się.

I proponuję przeczytać "trylogie Pięciorga" Trudi Canavan. W trzecim tomie jest to o czym wspominaliście- Bóg a Szatan- jedno i to samo, tylko w trochę innych wcieleniach... Bogowie robią sobie (za przeproszeniem) jaja z ludzksści ;)
Ostatnio zmieniony 2010-05-13, 16:47 przez Leanna, łącznie zmieniany 2 razy.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: pentargam gwiazda piecioramienna

Post autor: Ruskof »

Leanna,jednak dla czlowieka dobrze sprawia w cos wierzyc,chocby na psychike,moze czasem to dobrze wplynac.W przypadku chrzescijanstwa,to wierzymy w boga,lub w poszczegolnych aniolow,zeby w razie czego,moc się chociaz w modlitwie do bytow w ktore wierzymy wypowiedziec,bo modlitwa nie musi byc rozmowa z bogiem,mozemy ja kierowac do Maryji lub Jezusa,albo i aniolow,obojetnie z reszta do kogo.Wlasciwie,to napisze dzis lub jutro temat w ktorym m.in. napisze o modlitwie,to tam wiecej wypisze z tego co moge o niej powiedziec.
joker1290
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2009-11-17, 23:15

Re: pentargam gwiazda piecioramienna

Post autor: joker1290 »

Nie ma ani boga ani szatana jest dobro i zło które było od zawsze i to od ludzi zalezy
czy światem rządzić będzie zło czy dobro.
RezeX
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-20, 19:30
Lokalizacja: Krynica - Zdrój

Re: Pentagram - gwiazda pięcioramienna

Post autor: RezeX »

Bóg jest dla mnie stworzycielem świata. Na tym opiera się moja wiara. Na Bogu. Zawsze jest lepiej się czuć, gdy ma się świadomość tego, że jest ktoś nad nami. Ta świadomość często dodaje siły, a jak coś nie wyjdzie, to zawsze można się trochę pownerwiać i powzywać imiona świętych i Boga nadaremno. ;]
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Pentagram - gwiazda pięcioramienna

Post autor: DanaS »

Ale odchodzimy od tematu, bo na temat Boga i szatana kłócimy się gdzie indziej. Pentagram jako taki ma znaczenie głównie symboliczne. Był znany już w starozytnym Egipcie gdzie był znakiem bogini Izydy a wcześni prześcijanie wierzyli, że symbolizuje rany Chrystusa. Dopiero długo, długo później został wykorzystany przez kręgi satanistyczne któree odwróciły znany chrześcijanom pentagram który symbolizował "sacrum" i wykorzystali go do symbolizowania "profanum", ciemnej strony/mocy/magii (niepotrzebne skreślić).

Poza tym - albo pentagram albo gwaizda pięcioramienna. Bo pomimo takiej samej ilości kątów to dwa różne symbole i różnym znaczeniu.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Pentagram - gwiazda pięcioramienna

Post autor: DanaS »

A ja bym powiedziała, że powielasz posty i robisz off top na temat Boga. Bo to co napisałeś jest dokładnie tym, co jest wyżej ujętym tylko inaczej a reszta to off top. Ostatni raz takie coś widzę. Bo usunę cały post i wlepię warna.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Pentagram - gwiazda pięcioramienna

Post autor: Dagmara »

Wiemy wiemy, radzę czytać uważniej posty pisała o tym wyżej DanaS, a i ja wspominałam w innym temacie o tym również ;]
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”