Moja teoria na temat magii

Awatar użytkownika
Drago11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-12-04, 03:34

Moja teoria na temat magii

Post autor: Drago11 »

Na początek chciałbym podkreślić, że wszystko co jest napisane poniżej jest tylko i wyłącznie moją teorią na temat magii, która jest w trakcie powstawania. Chciałbym też zaznaczyć, że nie lubię i nie umiem pisać artykułów ani nic w tym stylu. Teoria składa się z niezliczonej liczby elementów i nie opisze nawet połowy z tego czego dotyczy.

Podstawowym założeniem jest to, że człowiek posiada coś co nazwałem „aspektami”. Jest ich niezliczona ilość, ale są trzy (być może nawet więcej) „aspekty” którym cała reszta pomniejszych „aspektów” podlega. Oto skrótowe informacje o nich:

”Ciało”

”Ciało” to „aspekt” w małej części znany i łatwo wykorzystywany przez większość społeczeństwa, choć nie sprowadza się tylko do ciała fizycznego jest z nim silnie powiązany, dzięki temu „aspektowi” możemy się poruszać i robić wszelkie „normalne” rzeczy, ale też wiele mniej „normalnych”. Odpowiada ono także za myślenie. Wpływa głównie na zjawiska fizyczne.

”Umysł”

”Umysł” podobnie jak „ciało” jest częściowo wykorzystywany przez wszystkich ludzi, jednak w dużo mniejszej części niż „ciało”. Pozwala myśleć, podobnie jak „ciało”, jednak nie jest już tak związane z ciałem fizycznym. Dzięki niemu możemy czytać w myślach, używać telekinezy, pirokinezy, kriokinezy itp. częściowo kontrolować zjawiska fizyczne ale w większości oddziałuje na umysł.

”Duch”

’Duch” jest również wykorzystywany przez wszystkich, jednak w jeszcze mniejszej mierze niż umysł. Odpowiada za kontrolę energii, kontaktowanie z bytami czy aury. Dzięki niemu istnieje OBEE, Astral (nagranie jak i świat(wytłumaczone w dalszej części)). Możemy się za jego pomocą kontaktować z bytami, oraz wpływać delikatnie na świat fizyczny. Wpływa głównie na zjawiska duchowe.

Wszystkie „atrybuty” działają na pozostałe w dość znaczący sposób. Każdego z tych trzech „atrybutów” możemy używać samodzielnie, lecz nie zawsze daje to wymagane efekty. Można również łączyć je w pary, tak np, połączeniem „umysłu” i „ciała” możemy min. Wzmocnić znacznie nasze ciało fizyczne czy zmysły.

Magia właściwa

Magią właściwą, jest połączenie i wykorzystanie trzech atrybutów w idealnej równowadze, przez co możemy oddziaływać na świat w sposób godny nazwania magią.

Kręgi - pieczęcie i bramy

W mojej teorii jednym z istotniejszych aspektów są kręgi. Dzielą się one min. na pieczęcie i bramy.

Bramy

Bramy dzielą się na światy i nagrania. Nagrania, to nic innego jak stworzona wizja, pewien rodzaj pamięci, posiadające cechy podobne do świata. Światy są… światami są w nich byty, miejsca, możliwe, że wszystkie bramy prowadzą do jednego niezwykle rozbudowanego świata.

Pieczęcie

Kręgi są w sumie odmianą bram kryjącą w sobie zazwyczaj jednolitą strukturę, jak np. pewien rodzaj energii.

To jak na razie na tyle, jeśli znajdą się chętni do czytania tego możliwe, że wkrótce napisze jeszcze coś o mojej teorii magii.

PS. Taki sam artykuł zamieściłem też na innym forum dotyczącym magii (pisze o tym, aby nie osądzono mnie o plagiat).

Pozdrawiam Drago.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Darnok »

Równie dobrze sam mogę wymyślić własną "teorię" i nie poprę ją żadnymi danymi. Napiszę tylko, że jest zawiła.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Iluzjonista »

dzięki temu „aspektowi” możemy się poruszać i robić wszelkie „normalne” rzeczy, ale też wiele mniej „normalnych”
W mojej teorii jednym z istotniejszych aspektów są kręgi. Dzielą się one min. na pieczęcie i bramy.
Kręgi są w sumie odmianą bram kryjącą w sobie zazwyczaj jednolitą strukturę
Bajki,aż się prosi o publiczne wyśmianie...
Ta Twoja teoria ma więcej niewiadomych niz faktów ;D
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: NightRaven »

Raz, to nie teoria tylko paradygmat, system magiczny.
Dwa, przypomina mi to trochę mój własny system, tylko, że ja mam jeszcze dwa elementy i trochę więcej danych na temat każdego z nich.
Trzy, opis kręgów jest bardzo ubogi informacje a za to bogaty w niezrozumiałą terminologię. Innymi słowy - błekot.

Ale jak na początek ok.
Ostatnio zmieniony 2010-12-04, 17:11 przez NightRaven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Derawen
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-04, 16:18

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Derawen »

Pierwsze pytanie jakie mi się nasunęło to czym jest tak na prawdę magia właściwa.. Jeśli tylko z tych 3 "atrybutów" to według mnie już jest to minięte z prawdą. Magia to bezkresny "świat", który nie ma granic, lecz ma wady.. 3 Atrybuty to za mało aby nazwać ją właściwą.. Na pewno są na forum ludzie znający się więcej na ten temat. Ja magie nie poznałem za szczegółowo i najpewniej nie poznam. Choćbym całe życie spędził przy poznawaniu tej pięknej sztuki. Nadal jej nie pojmiesz w 100%. Ten kto stworzył to dzieło sztuki wiązał się z konsekwencjami, a ty chcesz opisać ją w 3 atrybutach w jakiś bramkach i pieczęciach? Spodziewam się, że nawet po dziś dzień magia jest źle interpretowana po przez ludzi.. Dlatego dalej dążymy do jej poznania. Gdy jedną ścieszke odkryjemy ukazują się następne trzy do jego poznania. A pomijając to.. O ciele wiesz bardzo mało.. Gdyż każdy człowiek nie pojął ciała własnego i nie pojmie. Lecz nie wykorzystujemy go w 100%, gdyż istnieją pewne granice dla nas ciężko je przejść, lecz nie mówię, że nie jesteśmy w stanie. Jego wykorzystanie zawdzięczamy umysłowi także aspekt winien być drugi, ale najważniejsza jest dusza.
Awatar użytkownika
Drago11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-12-04, 03:34

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Drago11 »

Absolutnie nie chciałem opisywać magii w trzech atrybutach, chodziło mi o to, że te trzy jej aspekty są najłatwiejsze w użyciu. Poza tym to tylko teoria, więc nie wiem skąd takie "napady" na mnie, nikt nikogo nie zmusza do uznania jej, a nawet czytania tego co napisałem.

Pozdrawiam Drago.
Awatar użytkownika
Derawen
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-04, 16:18

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Derawen »

Zrozumiałe jest to, iż to tylko teoria, lecz inni raczej naprowadzają, iż jest błędna i co należy skorygować. Oczywiście nie powiedzą Ci całej prawdy bo któż ma ją znać? Lecz z całą pewnością twoja teoria zawiera braki i pewne wady. Wolałem napisać je, gdzie nie ma ich wszystkich, bo sam wiem za mało i nie było to w formie "napaści" wobec twojej osoby, czy też teorii, wybacz jak odebrałeś to inaczej..

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-12-04, 18:59 przez Derawen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drago11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-12-04, 03:34

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Drago11 »

Danych na temat "aspektów" i wszystkiego innego jest o wiele więcej, jednak jak już napisałem, absolutnie nie potrafię pisać artykułów, zazwyczaj jest taka, że nie umiem czegoś opisać, bądź zapominam o tym, jeśli ktoś poczuje chęć dowiedzenia się czegoś więcej na temat tej teorii czy też paradygmatu proszę o pisanie na nr gadu gadu: 4714460.

Pozdrawiam Drago.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Iluzjonista »

Zapewniam Cię,że w tygodniu znajdę wolną chwilę i sprawdzę co wiesz ;]
Awatar użytkownika
Derawen
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-04, 16:18

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Derawen »

Jeden mały problem.. Z tego co się dowiedziałem kolega zaczytuje się w internecie.. I sam wymyślił w/w teorię.. Lecz brak mu podstaw.. Możesz sprawdzać co kolega potrafi.. Lecz spodziewam się, że to sezonowiec.. Zobaczę co dalej powie..
Darnok pisze:Równie dobrze sam mogę wymyślić własną "teorię" i nie poprę ją żadnymi danymi. Napiszę tylko, że jest zawiła.
I zgadzam się tu z Darnok'iem, iż bez żadnych danych teoria nie może zostać w 100% stwierdzona za fakt..

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-12-04, 23:15 przez Derawen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drago11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-12-04, 03:34

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Drago11 »

Cóż, ciekawe wnioski wyciągasz z naszej jakże krótkiej rozmowy. Zaczytuje się w internecie? Zacytuję moje słowa w naszej rozmowie "(...) od jakiegoś czasu czytam o magii w internecie i na nic podobnego się nie natknąłem(..)" "Szczerze mówiąc z internetu nie wyniosłem jeszcze nic pożytecznego (...)". Jeżeli to świadczy o tym, że zaczytuje się w internecie, widocznie źle rozumiem słowo "zaczytuję". Ciekawi mnie także, to skąd wniosek, że jestem "sezonowcem" nie padło nawet pytanie od jakiego czasu się tym interesuje. Dane? O nie też nie padło żadne pytanie więc skąd wniosek, że ich nie ma. Poza tym moim celem nie jest stwierdzenie, że ta teoria jest prawdą, po prostu stwierdziłem, ze warto by było poczytać opinie na jej temat.

Pozdrawiam Drago.
Awatar użytkownika
Derawen
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-04, 16:18

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Derawen »

Hmm przyznam, że zaskoczyłeś mnie, iż napisałeś w swojej obronie. Nie mniej jednak gubisz pewne wnioski, które wyjmuje tuż przed tym pytaniem.. Więc uważaj na takie gry, bo łatwo padasz jak na razie ich ofiarą. Nie przeczytałeś "nigdzie" o tym jak tworzy się takie systemy a jedyne gdzie się zaczytywałeś to internet, lecz znowu zgubiłeś następny fakt.. Skąd miałbyś wyciągnąć w/w wiedzę? Stąd pierwszy wniosek internet źródłem wiedzy.. Gdyż nawet w bzdetach jest zawarta odrobina prawdy. Tylko trzeba ją dobrze poszukać. Następną sprawą jest fakt, że idąc dalej drogą dedukcji jeśli nie posiadasz innych źródeł wiedzy nie zajmujesz się tym dość długo. Gdyż na wstępie zapytałem czy nie jesteś za młody na zajmowanie się takimi sprawami. Jeszcze dobrze nie wiesz w co chcesz wierzyć czemu chcesz się poświęcić, a już chcesz sobie palić mosty. Dlatego też napisałem, że spodziewam się, iż jesteś sezonowcem.. Mogę się mylić gdyż jak wspomniałeś wyżej była to bardzo krótka rozmowa. Ale nie widziałem sensu, aby dalej ciągnąć rozmowę..

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-12-05, 00:04 przez Derawen, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Drago11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-12-04, 03:34

Re: Moja teoria na temat magii

Post autor: Drago11 »

Jak na razie moim głównym źródłem wiedzy są moje doświadczenia, interesuje się tym już od dosyć dawna, ale praktykować zaczynałem jakiś niecały rok temu. Poza tym nie mam najmniejszego zamiaru tworzyć systemu magicznego, dziele się po prostu moimi przemyśleniami. Napisałeś, że jeszcze nie wiem w co chce wierzyć, otóż mi się zdaje, że wiem, ale to już pozostawię dla siebie.

Pozdrawiam Drago.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Inne”