Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: FearTheReaper »

Co prawda nie zajmuję się Małymi Arkanami, a pracuję z Wielkimi Arkanami i nie do wróżb, tylko do medytacji i kontemplacji. Jednak odpowiem na pytanie: na przełomie stycznia i lutego.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Dagmara »

Cóż, wczoraj po rozmowie z Chantelle uznałam iż nie będę się wypowiadać w tym temacie, ponieważ zapewne co bym nie napisała to starsza pani uzna, że nie mam żadnej wiedzy na temat tarota, nie trzeba być jasnowidzem by to stwierdzić, wystarczy spojrzeć na posty...
Szkoda, że temat przemienia się w wojnę, kto ma lepszą wiedzę, oraz bezsensowną segregacje wiekową. Żadna doświadczona tarocistka nie powinna robić takowej segregacji, tylko dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi tarocistami, a nie wyzywać ich na pojedynek, tego typu, co mag oznacza, ósemka mieczy, as kielichów, wieża boga itd...Trzeba wzbogacać się wzajemnie, na tym to wszystko polega.
Czy jestem doświadczoną tarocistką? Nie nazywam siebie tak, moje ego nie należy do wygórowanych, zawszę powtarzam, że człowiek uczy się aż do swej śmierci.
Co do kart, każdy tarocista posiada własny system wróżenia, co może również odpowiadać jego upodobaniom, to że ja stawiam tak czy siak karty, to nie znaczy, że inni w ten sam sposób też będą nimi posługiwać, także ja mogę mieć całkiem inną technikę stawiania moich kart, niż ty.
Ale ogólnie przyjmowana jest taka technika-
buławy-żywioł ogień-wiosna
kielichy-żywioł woda-lato
miecze- żywioł powietrza- jesień
denary- żywioł ziemi- zima
Także jeśli w zapytaniu wypadnie królowa denarów, będzie to znaczyło, że dane zdarzenie wystąpi w okresie zimowym. Jeśli ta karta np. danej osobie wypadłaby dzisiejszego dnia, powiedziałabym, żeby spodziewał się danej sytuacji od grudnia, do przyszłego roku tak jak FearTheReaper zaznaczył.
A teraz z innej beczki, dlaczego uważam iż to co jest napisane na tym blogu to stos dyrdymałów, jeśli chodzi o zagrożenia typu opętanie, dolegliwości,pogmatwane sytuacje życiowe itd .Jak wiadomo już XV wieku, stosowano te karty do wróżenia, wcześniej były stosowane do gier (gdyby ktoś nie wiedział ;)) już wtedy kościół katolicki uznał tarota za biblię szatana, także takie spostrzeżenia że w tarocie tkwią złowieszcze moce wywodzą się właśnie ze średniowiecza i takowe poglądy zostały utrwalone u niektórych aż po dzień dzisiejszy.
Dlaczego ludzie tak reagują, problem nie tkwi w kartach, tylko w psychice danej osoby, to że opierają swoje życie na wróżbach jest ich własnym błędem, ja zawsze powtarzam tym, którym tarota stawiam, tarot to nie wyrocznia, każdy jest kowalem własnego losu, to jak twoje życie będzie wyglądać, nie zależy od kart, tylko od samego ciebie. To co wyszło wcale nie musi w przyszłości się sprawdzić, ty sam kreujesz swój otaczający cię świat, a nie tarot.
Z tego względu też, tarot jest zdecydowanie odradzany osobą nadwrażliwym, które nie potrafią sobie poradzić z własnym życiem sami.
Jako doświadczona tarocistka powinnaś na pierwszym miejscu o tym wiedzieć...
Dlatego ja jestem zdecydowanym sceptykiem, jeśli chodzi o poglądy tego typu iż tarot to narzędzie zła itd. Szukam konkretnych dowodów na to, ale wciąż jest ich brak, przy okazji napiszę iż zajmuje się w dużej mierze psychologią i pomaganiu innym i w przypadku ludzi ''pokrzywdzonych przez tarota'' nie wynajduje żadnych złych mocy, lecz zwykłe psychologiczne aspekty.
To tyle jeśli chodzi o moją wypowiedz.
I jeszcze z ciekawości się zapytam, jakimi taliami się posługujesz?
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Chantelle »

Nie mam ogromnego doswiadczenia z tymi kartami jako narzedziem dywinacyjnym , korzystam , a raczej korzystalam z nich tylko we wlasnym zakresie i raczej nie do wrozenia , a rytualow , medytacji ,
Nie jestem profesjonalna tarocistka i nigdy tak nie napisalam. , wiec nie bede się tutaj wypowiadac , tutaj osoba ktora na pewno się na tym zna jest dagmara, ktora (przepraszam za wyrazenie ) zjechalas.
Nie jestem tarocistka, ale wiem czym te karty sa i czym nie sa , mam rowniez swoj rozum , zeby ocenic dobry blog od zlego . Dla mnie pisanie ze karty sa zle , bo mozna się uzaleznic od odpowiedzi to glupota, to samo mozna powiedziec prawie o wszystkim . Rowniez przypisywanie nadprzyrodzonych mocy zwyklym tekturowym kartkom , to glupota i osoba wypowiadajaca takie rzeczy nie bedzie dla mnie nigdy autorytetem w tej sprawie , niezaleznie od doswiadczenia. I po co zaczynasz wyjezdzac z wiekiem , przeciez dobrze wiesz ze to nie ma znaczenia . Spooki dobrze Ci odpowiedzial , sama narazilas się na takie teksty, rzucajc na prawo i lewo swoim wiekiem . I przykre , ze osoba w Twoim wieku wie tak malo i ma w sobie tak malo szacunku wobec innych.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Dagmara »

Nieszczęśliwe zdarzenia z kartami owszem występują, podobnie jak z nadużywaniem alkoholu, leków, narkotyków itd.
Wszystko to jednak jest powiązane z ludzką psychiką niczym innym, jak już wiele razy podkreślałam, a nie z ukrytymi demonami.
Same karty nie są niczym groźnym, groźny jest sam dla siebie człowiek nieumiejętnie posługujący się nimi.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: siloam »

@dagmara

Uważam, że się mylisz. Tarot jak najbardziej jest groźny i silnie uzależniający. Później ludzie dochodzą do sytuacji kiedy przy byle błahostce pytają się kart. Czują się ubezwłasnowolnieni. Czy to przypadek Twoim zdaniem, że wielu tarocistów trafia w końcu do egzorcystów? Obawiam się, że nie masz pojęcia o zagrożeniach jakie niesie ze sobą tarot.

Zobacz tu: http://video.google.com/videoplay?docid ... 2029590559#
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Dagmara »

Tak tarot jest groźny, tak jak seks bez prezerwatyw, alkohol, narkotyki oraz zupki chińskie, bo przecież od tego też idzie się uzależnić prawda?
Podaj mi imiona tych tarocistów, to że niektórzy wariują przez karty nie jest za sprawką ukrytych demonów, tylko słabej ludzkiej psychiki, która to jak najbardziej ma podatność na różnego rodzaju uzależnienia.
Karty nie kierują ludźmi, lecz ich słabości i to właśnie jest ubezwładniające, niektórzy zbyt dosłownie do tego podchodzą uzależniając tym samym swe życie na własne życzenie, tak jak np. od narkotyków. Nikt ci tego przecież nie wciska na siłę.
Czy to więc przypadek, że tak wielu narkomanów, alkoholików trafia do psychologów-psychiatrów?
To jak twe życie się potoczy zależne jest tylko od Ciebie, a nie od kart, czy innych przedmiotów.
Niczego nie można brać dogłębnie do siebie, szczególnie jeśli o wróżby chodzi, bo później się to właśnie kończy wariatkowem, trzeba znać te granice, których przekraczać nie można.

Widzę tu w dużej mierze katolickie podejście, bo to demony, opętanie, a nie ludzka mentalność, podatność i słaba psycha. Bo lepiej jest iść na łatwiznę i przypisać wszystko złowrogim bytom, a człowiek jako biedna istota jak zwykle jest tylko ofiarą bez winy.
Wszystko może być dla człowieka groźne, wszystko na swój sposób może uzależniać, czy to karty, czy też codzienne spoglądanie na siebie w lustrze.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Spooky Fox »

Widzę, że mamy nowego księdza w mieście ;]

Tak, tarot jest bardzo niebezpieczny. Tak samo jak, nie przymierzając, gry RPG, internet, bajki, erotyka, anime a już w ogóle to Harry Potter.
fraterp

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: fraterp »

Polecam początkującym świetny film o Tarocie, nauka, wprowadzenie, po polsku:

Niniejszy film jest profesjonalnym instruktażem zrealizowanym na podstawie autentycznego kursu prowadzonego przez najwybitniejszą Tarocistkę w Polsce – Alicję Chrzanowską. Kurs Tarota odbył się w malowniczej miejscowości niedaleko Białegostoku – w Supraślu. Autorka wielu książek z dziedziny ezoteryki (między innymi na temat Tarota czy Run) jest uznana nie tylko w Polsce. Jej rzetelna wiedza propagowana jest w kręgach osób zajmujących się ezoteryką w sposób rzetelny a jednocześnie skuteczny i uczciwy. Dzięki tej szkole zarejestrowanej na DVD można poznać właściwe podstawy Tarota, który okazuje się być jedną z ciekawszych i bardzo inspirujących dróg samopoznania czy rozwoju. Tak więc TAROT to nie tylko „tajemnicze wróżby” – to doskonałe ogniwo mogące połączyć świat wyobraźni, duchowego rozwoju, intuicji i codziennej rzeczywistości w sposób profesjonalny.
W części pierwszej Alicja Chrzanowska zapozna Cię z kartami co stanowi fundamentalny początek do niecodziennej przygody. Omówienie i interpretacja kart na kilku podstawowych poziomach pozwoli Tobie poznać ich przesłanie i zorientować się w najważniejszych tajemnicach Tarota.
Część pierwsza instruktażu trwa 1 godzinę 30 minut i stanowi esencję kilkudniowych zajęć prowadzonych „na żywo”.


http://www.czarymary.pl/product_info.ph ... anner_id=1
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Dagmara »

Pomimo iż praktykuję tarota od paru lat i szanuję Alę Chrzanowską, między innymi za jej świetną, przepiękną talię, której jestem szczęśliwą posiadaczką- Tarota Świetlistej Drogi- i za ciekawe książki, to jednak mam małe ale...

Nie wiem czy wiesz, ale jej interpretacje poszczególnych kart wzbudzają nie małe kontrowersje pośród poszczególnych tarocistów. Owszem dzieła Alicji są niezmiernie interesujące i bardzo znane, tak jak filmy, które również było mi dane oglądać. Jednak co do interpretacji tarota to nie polecam całkowitego wzorowania się na tej właśnie tarocistce, bez względu na to jak bardzo jest sławna.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Tarot”