Szatan

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
fire girl

Re: Szatan

Post autor: fire girl »

Moim zdaniem piekło istnieje ale zostanie po jakimś czasie przez Boga zniszczone na prośbę wszystkich demonów
O tym mówi apokatastaza http://pl.wikipedia.org/wiki/Apokatastaza
bimber55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-31, 15:06

Re: Szatan

Post autor: bimber55 »

Jezus mówił, że piekło znajduje się w samym środku Ziemi. Nie jest to wcale tak daleko, ale wydaje mi się, że jest to jedynie porównanie do cierpienia, w jakim przyjdzie żyć piekielnym istotom. Tak w ogóle to piekło nie jest miejscem, lecz stanem duszy, która odrzuciła Boga i obrała własną drogę, całkowicie różną od tej, której nauczał Chrystus.

Jezus mówił także, że ten kto zobaczyłby demona, umarłby natychmiast ze strachu, takie są one brzydkie. Więc nigdy nie dowiemy się czy ktoś tą istotę ujrzał. Nawet ludzie opętani nie oglądają swoich prześladowców, czują jedynie ogromną nienawiść i zło jakie płynie od tego bytu. Czasem jednak człowiek jest sprowadzany na niewłaściwą ścieżkę przez objawienie się złego, ale wtedy ogląda coś ładnego i miłego dla oczu, bo celem nie jest uśmiercenie, lecz namieszanie w głowie.

Po śmierci nie będzie ograniczać nas czas ani przestrzeń, więc będziemy mogli obejrzeć wielki wybuch czy zapadanie się wszechświata (jeżeli rzeczywiście tak się to odbywa). Nic nie zostanie przed nami ukryte. Na tym polega życie w całkowitej prawdzie.
bimber55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-31, 15:06

Re: Szatan

Post autor: bimber55 »

Piekło nie jest miejscem, ponieważ czas i przestrzeń są ograniczeniami jedynie dla materii, ale jednocześnie Jezus mówił, że niesprawiedliwi się tam znajdą, więc wychodzi na to, że jest miejscem. Wiesz dlaczego nie potrafimy tego zrozumieć i jest to dla nas sprzeczność? Bo duchowość jest całkowicie odrębnym światem, którego nie można nazwać ludzkimi słowami, a tym bardziej człowiek, będąc istotą materialną, nie potrafiłby go zrozumieć i ogarnąć, dlatego przedstawiono mu to w sposób zrozumiały i przystępny.
tak

Re: Szatan

Post autor: tak »

Czy ja dobrze rozumiem - wy się spieracie, który z was ma "lepsze", niewidzialne i niesprawdzalne aksjomaty? To jak spór kreta i ptaka, kto ma "lepsze" gniazdo.

Gadałeś o piekle z Jezusem? Gadałeś z Bogiem? Gadałeś z Szatanem? BYŁEŚ TAM!?
To skąd wiesz jakie jest, gdzie jest, czy jest?
bimber55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-31, 15:06

Re: Szatan

Post autor: bimber55 »

To nie jest spór, tylko wymiana poglądów, a źródłem wiedzy o piekle, jak i o całym duchowym świecie są Boże objawienia.
tak

Re: Szatan

Post autor: tak »

"Boże objawienia", czyli..?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Szatan

Post autor: Darnok »

Biblia. Chyba o to chodzi.
bimber55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-31, 15:06

Re: Szatan

Post autor: bimber55 »

Objawienia św. Brygidy Szwedzkiej, Anny Dąmbskiej, siostry Faustyny czy w Fatimie też przekazują wiele informacji. Podałem tylko te, z którymi się zapoznałem i wiem, że pochodzą od Boga. Nawet ludzie po przeżyciu śmierci klinicznej opowiadają nieraz o wielu aspektach świata duchowego.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Szatan

Post autor: Darnok »

Jeżeli śmierć to zatrzymanie pracy serca, to zwidy nie są regułą.
Podałem tylko te, z którymi się zapoznałem i wiem, że pochodzą od Boga.
Mam pytanie- czy wniebowstąpienie NMP to też pochodzi od Boga?
bimber55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-31, 15:06

Re: Szatan

Post autor: bimber55 »

Nie, według mnie wniebowzięcie NMP nie pochodzi od Boga, ponieważ nawet nie ma jakichkolwiek wzmianek o tym, że Pan tą prawdę ludziom objawił. Zresztą w duchowym świecie nie ma miejsca na materię, więc żywe ciało byłoby tam zbędne, a nawet by zawadzało.

Zatrzymanie pracy serca nie jest jeszcze śmiercią i nie każdy zawał kończy się wyjściem z ciała. Oczywiście, że te "zwidy" nie są regułą, ale w zasadzie mogłyby nią być, ponieważ nie różnią się od prawd objawionych czy nauczania Jezusa.
tak

Re: Szatan

Post autor: tak »

Ty wiesz, że pochodzą od Boga, ale skąd ty to wiesz?

-- 2010-09-21, 01:18 --

Skąd wiesz, że nie pochodzą ode mnie!?
bimber55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-31, 15:06

Re: Szatan

Post autor: bimber55 »

Mt 7, 15-20 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.

Jaki Ty mógłbyś mieć cel podszywając się pod Boga?
tak

Re: Szatan

Post autor: tak »

..a pomyśl - jaki można mieć cel wkładając swoje myśli w usta Boga? Boga, w którego wierzą tłumy!!

Ja się wciąż pytam skąd ty masz taką pewność, że to są objawienia boskie a nie ludzkie?
Ostatnio zmieniony 2010-09-21, 10:48 przez tak, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Szatan

Post autor: Darnok »

Zatrzymanie pracy serca nie jest jeszcze śmiercią i nie każdy zawał kończy się wyjściem z ciała.
A co jest śmiercią kliniczną? śmierć mózgu? śmierć pnia mózgowego to jest już kaput na wieki wieków, bo nie potrafimy reanimować mózgu. Kilka procent ludzi doświadcza zwidów podczas zatrzymania akcji serca- mózg wtedy cały czas działa. Wyjście z ciała podczas śmierci to mały ułamek i do tego dający się racjonalnie wytłumaczyć.
bimber55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-31, 15:06

Re: Szatan

Post autor: bimber55 »

tak pisze: ..a pomyśl - jaki można mieć cel wkładając swoje myśli w usta Boga? Boga, w którego wierzą tłumy!!

Ja się wciąż pytam skąd ty masz taką pewność, że to są objawienia boskie a nie ludzkie?
M.in. bogactwo, ale są jeszcze inne korzyści. A kto mógłby osiągnąć taką korzyść? Chyba tylko kler. Tylko, że oni akurat na tym stracili, ponieważ Jezus bardzo na nich narzekał. Np rozmowy Anny Dąmbskiej były wydawane na początku w książkach przez Kościół, ale potem to się odmieniło właśnie z powyższego powodu. Jest jeszcze jakaś inna instytucja lub grupa ludzi, która mogłaby to stworzyć dla pieniędzy? Nie, nie ma. A tak właściwie w tych objawieniach jest wiele informacji i wydarzeń, które nie mogłyby być powołane do istnienia przez człowieka, jak np cud wirującego Słońca w Fatimie, który oglądało dziesiątki tysięcy osób, czy sprawdzające się przepowiednie.
Darnok pisze: A co jest śmiercią kliniczną? śmierć mózgu? śmierć pnia mózgowego to jest już kaput na wieki wieków, bo nie potrafimy reanimować mózgu. Kilka procent ludzi doświadcza zwidów podczas zatrzymania akcji serca- mózg wtedy cały czas działa. Wyjście z ciała podczas śmierci to mały ułamek i do tego dający się racjonalnie wytłumaczyć.
Poczytaj sobie o Glorii Polo. Jej mózg i serce nie pracowały przez kilka godzin, a jednak przeżyła i jest zdrowa.

I podaj mi to racjonalne wytłumaczenie zjawiska śmierci klinicznej, bo nigdy o nim nie słyszałem.

Poza tym może byś się ustosunkował do tych kilku postów, które zamieściłem w temacie śmierci klinicznej?
tak

Re: Szatan

Post autor: tak »

bimber55 pisze:
tak pisze: ..a pomyśl - jaki można mieć cel wkładając swoje myśli w usta Boga? Boga, w którego wierzą tłumy!!

Ja się wciąż pytam skąd ty masz taką pewność, że to są objawienia boskie a nie ludzkie?
M.in. bogactwo, ale są jeszcze inne korzyści.
O których "całkiem przypadkiem" nie wspominasz.
A kto mógłby osiągnąć taką korzyść? Chyba tylko kler.

Chyba raczej na pewno nie tylko, ale kapłanom z racji swojej funkcji w społeczeństwie najłatwiej takiego oszustwa dokonać.
Tylko, że oni akurat na tym stracili,
Tak? NA PEWNO? A te legendarne majątki kleru to mit? W średniowieczu nie stawiali sobie zamków jak władcy, nie chodzili w jedwabiu i purpurach i dzisiaj nie jeżdżą limuzynami?
To ja Ci proponuję przejść się po swoim mieście i sprawdzić jaki duży jego teren należy do Kościoła. Ile samej ziemi w Twoim mieście należy do Kościoła?
ponieważ Jezus bardzo na nich narzekał.
Narzekał na żydowskich rabinów :roll:
Np rozmowy Anny Dąmbskiej były wydawane na początku w książkach przez Kościół, ale potem to się odmieniło właśnie z powyższego powodu.
Bo Jezus narzekał na Kościół, którego w tej formie nie było za jego życia - tak?
Jest jeszcze jakaś inna instytucja lub grupa ludzi, która mogłaby to stworzyć dla pieniędzy?
Tak, jest. I nie tylko dla pieniędzy, ale i dla władzy.
Na przykład ktoś, kogo nigdy w życiu nie będziesz mieć szansy zobaczyć, kto stanie w cieniu za arcykapłanem i będzie tylko spijał śmietankę.
A tak właściwie w tych objawieniach jest wiele informacji i wydarzeń, które nie mogłyby być powołane do istnienia przez człowieka, jak np cud wirującego Słońca w Fatimie, który oglądało dziesiątki tysięcy osób, czy sprawdzające się przepowiednie.
Zbiorowa halucynacja? WOW - jadłeś kiedyś grzyby halucynogenne? Ja jadłem. I udało mi się wkręcić czternastu osobom, które były ze mną - tą samą halucynację.
Czyli to była przepowiednia, a ja jestem prorokiem!?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Szatan

Post autor: DanaS »

Nie, nie jesteś. Natomaist to się nazywa siła sugestii i wcale nie trzeba być na grzybach, żeby komuś coś umówić. Nawet szerszemu gronu.
fire girl

Re: Szatan

Post autor: fire girl »

O cudzie wirującego słońca jest temat pt ,,cud wirującego słońca" w dziale ,,wiara, religie, sekty.

o Glorii Polo można przeczytać np. tutaj http://www.voxdomini.com.pl/sw/gloria_polo.htm
Jednak jest tylko mowa o tym że stanęło serce. Mózg działał nadal.

Nie znam przypadku gdzie ktoś zmartwychwstał po stwierdzonej śmierci mózgu.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”