Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Kryptozoolog »

Czytałem, czytałem... po prostu nie dostrzegam w tym mądrości.
Podstawowe zasady etyki i innych takich każdy człowiek zna :P Nawet Hitler... a spisywanie ich na papier nie ma wielkiego sensu skoro nawet najgorszy człowiek ma w sobie coś dobrego. Dlatego też pomimo swoich ''mądrości'' święte księgi założę się że pisano tylko w taki sposób by wydawały się ''mądre'' i wiedzące jaki jest każdy człowiek, czego potrzebuję jak kocha i inne pierdoły. To nie nauki proroków, a udawanie kujona z etyki.
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

przecież na onecie prawie codziennie są jakieś doniesienia o śmierci jakiegoś aktora albo piosenkarza.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

Nie kazdy jednak znany jest na skale swiatowa :)
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

W przepowiedni nie ma nic o tym że ma być znany na skalę światową

Czy tego człowieka można uznać za cenionego i sławnego http://www.tvn24.pl/0,1652994,0,1,juan- ... omosc.html

Czyli spełnia przepowiednię według mnie jeśli by dotyczyła kwietnia
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

BYL znany na skale swiatowa,przed smiercia zapewne nie,a teraz z powodu jego smierci pewnie znow się stanie znany.Z reszta...Tak zawsze jest.Niektore kiedys slawne osoby ktore zapadly w cisze dopiero po smierci staja się slawne.
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

Nie ma takiego człowieka którego wszyscy znają. To jedynie niektórym się wyda albo chcą w to wierzyć że skoro zginął prezydent naszego kraju to " cały świat go opłakuje" takie wypowiedzi słyszałem a to nie prawda po prostu.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

Mowilem ze sa znane na swiatowa skale,a nie ze caly swiat je zna :)
Plemiona murzynow pozbawione pradu,telewizji itp..nawet nie wiedza co to polityka,a co dopiero kto to Kaczynski..
Jednak z pewnej strony,Zblaz,racje masz.Ta przepowiednia z gory raczej skazana jest na porazke,po prostu jest zbyt ogolna.Realniejsza byla by gdyby osoba napisala z jakiego kraju,lub,najlepsze,jak się nazywa osoba ktora ma umrzec!
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

No wiadomo wielu jest takich co zna ich cały świat bo wiele osiągnęli a jeszcze więcej jest takich co są znani z tego że są znani.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Dagmara »

Nawet nie sądziłam, że na naszym forum został poruszony temat ''proroctwa'' z samosi, kiedyś na SB właśnie podałam linka Kryptowi i wspominałam o rzekomej przepowiedni.
Osobiście uważam iż owa przepowiednia jest fałszerstwem, zapewne administratorzy forum stworzyli ją dla dobrej reklamy, choć muszę przyznać, że moja znajoma z pracy w nią uwierzyła.
Jeżeli natomiast sprawdzi się wszystko to, co wspominano tam o lipcu tego roku, czyli wzmianka o kolejnej tragedii to wtedy będę w stanie uwierzyć, że osoba, która wypowiadała się na forum ma faktycznie dar jasnowidzenia.

Co do snów to Chantelle masz rację, duzo osób pisało wtedy o swych niby proroczych snach związanych z katastrofą, takowe posty pojawiały się tak szybko niczym grzyby po deszczu ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Darnok »

Fałszerstwo to już fakt.
Prawda i fałsz są niezależne od argumentów np. albo UFO istnieje, albo nie- ciekawymi (nie znaczy, że prawdziwymi) argumentami można oczy mydlić, a nie prawdy szukać. By stwierdzić, czy coś jest prawdą potrzebujemy dowodu, a nim nie można manipulować, albo inaczej interpretować- albo jabłko na ziemię spada i dowodzi grawitacji, albo nie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”