Magia Chaosu

Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Magia Chaosu

Post autor: Fluxres »

Znalazłem ciekawą stronkę która przyda się początkującemu magowi.


http://www.angelard.ostrowiec.net.pl


Polecam zajrzec do dzialu jak stac się magiem i wyzsza szkola jazdy wtedy zrozumiecia jak zaczac tak jak ja xD
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Magia Chaosu

Post autor: Fluxres »

http://www.angelard.ostrowiec.net.pl/chaos_03b.php


sprobujz tego linku juz mozesz czytac wszystko

Widze ze sam skozystales z linkow z tej strony nie zauwazylem an poczatku
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Magia Chaosu

Post autor: Fluxres »

Zalezy o co chodzi bo z chaosem to dzis zaczolem czytac.
Z pionka tak jak pisalem.
Servitoru nie sa mi potrzebne wiec się nie biore za nie. Wychodze z zalozenia ze nie robie czegos po to zeby pozniej tego nie uzywac. Zreszta moge w wirze prcy cos pomonac choćby podstawowa autodestrukcje a to moze byc zgubne.

A niedawno zrozumialem o co tak naprawde chodzi w magi.
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Magia Chaosu

Post autor: Fluxres »

Mam pytanie.
Przeczytalem na forum ze serwitory moga wplywac na otaczajacych nas ludzi a dokladnie na nasze otoczenie.

Nie probowalem ich poniewaz nie mialem potrzeby a uwazam, ze jesli zrobie to dla zabawy to mi to nic nie da.

Nie chodzi mi o jakas super ingerencje w zycie kogos innego tylko pomysle nad czyms co prawie nic nie zmienia a bd mogl to zauwazyc zeby sprawdzic czy mi się udal.

Edit: CZy moglbym osiagnac podobny efekt dzieki sigilli.

Wiem do czego mi glownie bd potrzebny. Zalagodzic stosunki z siostra bo moge miec przez to prze.....
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Magia Chaosu

Post autor: Fluxres »

Nie chodzi o jakies uspokojenie glownie jej. Wsumie to pomoc dla niej w opanowaniu nerwow wyjdzie xD ale trudno poswiece się i zrobie cos z mysla nie tylko dla siebie.


Edit: A rytulal to moze troszke za wysoko ;) Ale obmyslam jakis prosty. Bardzo mi na nerwy nauczycielki dzialaja na nerwy mysle o jakims rytuale lub czym w tym stylu zeby jej wlosy wypadly czy cos. Ja i tak lysy chopdze wieec nie bd to dla mnei zagrozeniem jesli powroci.
Kocci
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-04, 22:29

Re: Magia Chaosu

Post autor: Kocci »

Tak, wierzcie cioci wikipedii w takich sprawach to na pewno daleko zajdziecie...
Chaos? Stosunkowo młody?? O,o
Chaos to pierwsza religia świata, to z niego wszystko powstało, z niego wszystko się wyłoniło.
Viperius
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2009-06-12, 21:17

Re: Magia Chaosu

Post autor: Viperius »

Tak, ale Cioci chodziło zapewne o to, że jest młody jako magia stosowana, a nie jako całokształt Chaosu.
Drops
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2010-09-08, 10:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magia Chaosu

Post autor: Drops »

To powstało wszystko z tego chaosu czy nie?
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Magia Chaosu

Post autor: blood.luna »

Należy tutaj zwrócić uwagę na bardzo ważny fakt, jeśli pytamy, czym jest chaos (w sensie: zdefiniowany przez pryzmat współczesnego tworu zwanego magią chaosu, a nie ten pierwotny Chaos, który pojawił się, zanim Rzymianie zaczęli budować pierwsze chodniki) : skąd pierwotnie teoretycy i praktykujący magię współczesną czerpali inspirację, z jakiej kultury, z jakich wyobrażeń? Odpowiedź jest dosyć prosta: źródłem tym był głównie starożytny Egipt, gdyż w starożytności chyba nigdzie magia nie była tak istotną częścią codzienności jak u Egipcjan właśnie. Z Egiptu wywodzi się pierwsza wersja Tarota, która przeszła szereg metamorfoz i udoskonaleń podczas modyfikacji w kulturach, które Tarota przejęły, Egipcjanie również znali wahadełka, spisywali jako pierwsi tak obszerne księgi zaklęć, zwłaszcza zaklęć praktycznych, pomocnych w życiu tu i teraz, nieprzeznaczonych tylko do dyspozycji np. jedynego wioskowego maga, ale dostępnych praktycznie każdemu...

Sam Aleister Crowley, po którego teoriach dopiero stopniowo wzrastała idea magii chaosu, odnosił się do magii starożytnoegipskiej (np. teorie nt. eonów, odniesienia do bóstw egipskich etc. etc.). I nawet jeśli twórca koncepcji magii chaosu, Peter Carroll, "odwrócił" się nieco od Egiptu na rzecz inspiracji z kultury Indii, to zauważmy, że bóstwa egipskie, cały egipski panteon, wciąż cieszą się olbrzymią popularnością wśród magów chaosu, jak i akcesoria typu egipskie wahadła.

Tutaj musimy, chcąc nie chcąc, powiedzieć o egipskiej wizji chaosu i ładu. Dla Egipcjan jasne było, że kiedyś istniał "tylko chaos", z tego chaosu Re stworzył wszystko, co materialne, generalnie z chaosu wyszło mnóstwo dobrego. To zaś, co pozostało, co nie zostało użyte w kreacji, to taki nieład - Apop (lub Apep). To jasno daje nam do zrozumienia, że chaos nie ma nic wspólnego ze złem, jest pierwotnie neutralny i można z niego było wyciągnąć mnóstwo dobrego, choć część oczywiście energii tego chaosu może być destrukcyjna (Apop, Apophis). Egipcjanie ogólną równowagę tudzież naturalny ład wszechświata, czy jakkolwiek by to inaczej określić, nazwali przepięknym, wyrazistym słowem: Maat. Na wikipedii oczywiście tłumaczą, że Maat to jakaś osobowa bogini, lecz nie jest to prawda. Osobowość Egipcjanie już te tysiące lat przed Jezusem traktowali bardzo luźno i symbolicznie, Maat to było przede wszystkim coś bezosobowego, co roztaczało się we wszechprzestrzeni.

Mamy więc, pomimo neutralności i potencjału drzemiącego w Chaosie, wyraźne rozgraniczenie między pojęciem Chaosu a Maat i należałoby się tego jednak trzymać. To tak, jakby powiedzieć, że jak ktoś jest pełen spontaniczności, to jest osobą opanowanym, wszystko planującym formalistą. To nie to. Spontaniczność oczywiście nie wyklucza planów, ale gdy zaczyna się działanie spontaniczne - plany lecą na łeb, na szyję. ;-) W magii również trzeba to brać pod uwagę, jeśli - jak starożytni Egipcjanie - traktuje się magię jako naturalną, logiczną część Wszechświata. Oczywiście, wkraczając w pole "kontrolowanego świadomego chaosu" - wchodzimy na jakieś hybrydyczne pola manewru. Ja tutaj mówię o czystych, wstępnych założeniach - w praktyce oczywiście zawsze wszystko ma nieskończoną gamę możliwości, nic nie jest prostacko czarne lub białe.

Chaos porównałabym do morza - można by w nim zanurzyć dłonie i wiele energii jest zupełnie nieuchwytnej, można jednak wyciągnąć coś drogocennego z samego jego dna, ale również wymyślnie użytkować jego energię, nieustanny ruch.

Chociaż za chaotkę się nie uważam, bynajmniej. ;)
Awatar użytkownika
Lukasg91
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-09, 09:23

Re: Magia Chaosu

Post autor: Lukasg91 »

Te Twoje linki do stron nie działają. Interesujacy temat.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Magia Chaosu

Post autor: Sothis »

blood.luna pisze: Chaos porównałabym do morza
Dokładnie.

vide Traktat o historii religii Mircei Eliadego.
Woda jest pramaterią, z której wszystko bierze swój początek.
Koncepcja stara i uniwersalna, obecna w wielu kulturach świata, rudymenty kołaczą się nawet w chrześcijaństwie (chrzest).
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Magia Chaosu

Post autor: Spock »

Woda jest pramaterią, z której wszystko bierze swój początek.
Koncepcja stara i uniwersalna, obecna w wielu kulturach świata
A nawet bardziej: hipoteza eteru (zarzucona), kwintesencja, energia próżni, materialna przestrzeń (puki co SF)... Idea jest tak nieodparcie piękna, że po prostu musi być prawdziwa :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia Chaosu”