empatia. co sadzicie?

Ezoteryka, czyli wszelkie działania, prowadzące do zrozumienia natury człowieka i jego otoczenia
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

empatia. co sadzicie?

Post autor: Isen »

Tak jak w temacie chodzi o empatie. Uwazacie ja za zdolnosc parapsychiczna czy raczej za ceche ktora jest wyuczona u nas? Jest bardzo wiele teorii na ten temat a mnie ciekawi wasze zdanie ;]
Ja osobiscie uwazam ze to parapsychiczna zdolnosc, przynajmnie tak mi się wydaje w moim przypadku ... Potrafie wyczuwac emocje innych, gdy cos ich martwi lub maja z czyms problem, lub sa smutni. Na szczescie pozytywne emocje takze odczuwam :) . Potrafie odczuwac emocje zarowno ludzi mi znanych jak i nowo poznanych. A i jesli przebywam za dlugo z osoba ktora jest pod wplywem silnych emocji to oddzialuja one i na mnie.
elwis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-07, 15:04

Re: empatia. co sadzicie?

Post autor: elwis »

Moim zdaniem empatia jest wynikiem odpowiednio dużego spokoju ducha. Jesteś spokojny -- emocje nie zagłuszają sygnałów z zewnątrz. Proste.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: empatia. co sadzicie?

Post autor: |-_-| »

Jak dla mnie każdy z nas ma taką zdolność, ale może uważa to za coś naturalnego.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: empatia. co sadzicie?

Post autor: DanaS »

Empatia nie jest moim zdaniem zdolnością naprzyrodzoną. Każdy człowiek ją ma, jednak nie każdy ją wykorzystuje. Dzieje się tak ze wzgędu na światopogląd ludzi; no bo "po co się martwić problemami innych, pomagać im i wczuwać się w ich sytację skoro sam/a mam dość problemów i co mnie inni obchodzą". Niestey takie rozumowanie dominuje dzisiaj w społeczeństwie przez co wiele problemów pozostaje niezauważonych aż do chwili kiedy taka bomba emocjonalna wybucha. A wtedy jest juz za późno.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ezoteryka ogółem”