Nibiru

Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: FaKtoMaaN »

kometa??
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

Ja polecam obserwować perseidy, które spalają się teraz w atmosferze ;) 12tego, czyli pojutrze będzie ich najwięcej.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

U mnie też katastrofa dzisiaj- oby jutro w nocy się polepszyło.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

Twój znajomy siedzi w astronomii nie głową, ale d....
Mam teleskop, obserwowałem ostatnio niebo i nie znalazłem niczego, co byłoby jaśniejsze od Jowisza (którego księżyce też są widoczne i pewnie o niego chodziło, ale teleskop nie czyni astronoma).
Pomijając oczywiście fakt, że Nibiru to bujda...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

Nie wiem, nie znam się.
Kolega nie jest amatorem, pracuje w Las Campanas :wink:
To co, w jajo mnie zrobił? :shock:

Albo robił cię świadomie w jajo, albo nie powinien tam pracować, bo się nie nadaje. No chyba, że zawodowo czyści szkła.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nibiru

Post autor: Spooky Fox »

DanaS pisze:I na pewno w mediach też juz by się i niej coś pojawiło. A póki co jest cisza.
Wybaczcie. Wiem, że to było dawno temu napisane, ale...kurde...nic złego nie mam na myśli, ale to zdanie rozśmieszyło mnie do łez. Po prostu zacząłem płakac, że ktoś jeszcze wierzy w mass media. Ale to inna sprawa, nie mam zamiaru się tutaj nad tym rozczulac, chociaż nie powiem, zabawa była przednia.


Accurs, co do twojej przepowiedni na rok 2012. I dlaczego właśnie 21 grudnia. To wszystko nie jest wyssane z palca. Proponuję obejrzec cały film pod tytułem "Esoteric Agenda". Świetny film opowiadający o rzeczach, które z pewnością Ciebie zaciekawią. Pozwolę sobie przytoczyc kilka faktów, które w filmie się pojawiały.

"Co 26 tyś. lat nasz System Słoneczny przechodzi przez wszystkie 12 faz Zodiaku. Antyczne cywilizacje jak Hopi, Egipcjanie, Cherokee, Apacze i Majowie byli świadomi tego cyklu i zgodnie z nim opracowali swoje kalendarze. Ten cykl jest podzielony na pięć mniejszych cykli trwających 5125 lat, które tworzą osobne epoki. Kalendarz aztecki, czy środkowoamerykański Kamień Słońca, przedstawia każdy z cykli niszczony przez jeden z pięciu żywiołów. Cykl w którym jesteśmy obecnie jest 'Erą Piątego Słońca'. 3113 p.n.e. - 2012 n.e., a dokładniej cykl ten kończy się 21 grudnia 2012 roku. Czwarta Ziemia, w której jesteśmy obecnie, jest też znana jako ruch, zmiana, ewolucja i świadomość. Żyjący strażnicy czasu Majów głoszą, że Ziemia przeszła przez Ogień, Ziemię, Powietrze i Wodę. Ostatnim żywiołem jest Eter lub Centrum. Hopi wierzyli, że 'Czwarty Świat Destrukcji' kończy się z datą 21 grudnia 2012 kiedy to zaczyna się'Piąty Świat Pokoju'. Wielki Cykl rozbity jest na coś co Majowie uważali za 13 Baktunów. 13 Baktun zaczął się w roku 1618, znanym jako triumf materializmu, oraz czas wielkiego zapomnienia."

Tylko względem wyjaśnienia samej daty. Teraz może co do samej Nibiru. Uważam, że informacja o tym, że Ziemia ma się z Nią zderzyc to fake. Oczywiście jasności 100% nie mam. Już raz tak było, że z Ziemią zderzyła się inna planeta, bądź duża planetoida i dlatego posiadamy naszego satelitę. Nie wiem gdzie to oglądałem, nie pamiętam. Natomiast samo myślenie, że naszej Ziemi przeznaczeniem jest właśnie Nibiru, to wierutna "bezeduuura". Świat może znaleźc swój koniec w przeróżny sposób. Jedni widzą tutaj asteroidę, planetoidę etc. Inni inwazję małych szarych ludzików bądź olbrzymich spaghetti-potworów. Ci biedni i idiotyczni zieloni widzą koniec świata w silnikach v8. Jeszcze inni koniec świata widzą wśród rakiet z głowicami jądrowymi.

Ja doszedłem do wniosku, że nie ma co się przejmowac. Ja, DanaS i grupka naszych najbliższych znajomych mamy już umówione spotkanie na plaży przy piwku, dwudziestego pierwszego grudnia dwa tysiące dwunastego roku o godzinie 11:10. Otworzymy browarki, stukniemy zdrówko i poczekamy do godziny 11:11 i rzeczonego końca naszego świata. I co ma byc to będzie. I wszystkim, którzy wierzą w tę datę, bądź nie są pewni, proponuję zrobic to samo.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: FaKtoMaaN »

ja tam wolę spieprzać gdzieś w góry:P nie wiem czemu, ale będę się tam czół o wiele bezpieczniejszy niż nad morzem:P:D
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nibiru

Post autor: Spooky Fox »

Góry, morze...jak coś będzie miało Cie zeżrec, to Cię wtryni, gdziekolwiek byś nie był xP
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

gdyby w wiadomościach powiedziano co nasz czeka za 3lata.
A co nas czeka?
Skoro jej ruch po swojej orbicie wynosi 3600 lat a ewolucja liczy sobie 4,5 mld lat.
Niestety, ale nie ma takiej planety. Zresztą życie liczy sobie troszkę więcej.
Jedna Planeta, a wywraca wszystko do góry nogami.
W sumie dobrze- Nibiru jest chyba teraz najpopularniejszą teorią spiskową- gdy się skończy, to może w końcu ludzie przestaną w głupoty wierzyć.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nibiru

Post autor: Arek »

Rzucam tutaj to jako mięso do pożarcia

Wróciłem dopiero co z urlopu a w skrzynce mam taką wiadomość:
31 lipca
Pasadena/ USA
Na zdjęciach europejsko- amerykańskiej sondy Cassini naukowcy NASA zaobserwowali coś dziwnego.
Jakiś obiekt przeciął pierścień F Saturna i to w takim rozmachu że zabiera materiał pierścienia ze sobą. Naukowcy jak na razie są bezradni i nie mają wytłumaczenia. Zdjęcie pokazuje wycinek 5 kilometrów. Badania trwają.

Wiem że z opisów Nibru jest większa, niż to coś ale (Nibru) ciągnie za sobą ogon i możliwie ten ogon zawadził o pierścień. To tak ogólnie na wasze pożarcie mnie, ale że ogólnie jest trochę gadki o Nibru to chciałem dorzucić swoje 3 grosze.
Chyba to tylko zwykły asteroida tam się zamieszał i takie zjawisko nam ukazał.
Oto zdjęcie
http://3.bp.blogspot.com/_WWUzaO9pYcA/S ... /06399.jpg
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nibiru

Post autor: Spooky Fox »

accurs pisze:to byłby dla nas wstrząs! Nie dość że starożytni
wiedzieli coś czego my nie wiemy, to jeszcze można spodziewać się obcych,
których to nazywali Bogami.
Śledź temat "Paleoastronautyka", a dokładniej "Fakty i mity". Temat założony przeze mnie i własnie jestem w trakcie szykowania dosyc dużego tematu. O czym? Przekonasz się. Powiedz mi tylko, co byś powiedział, kiedy bym Ci wyłożył informację, że małe plemienie liczące kilkadziesiąt osób, które żyje gdzieś "in the middle of nowhere", które nie miało nigdy styczności chociażby z żarówką, czy elektrycznością, powiedzieli na kilkanaście lat przed odkryciem naukowców o wyglądzie i księżycach planety oddalonej od nas o kilkanaście lat świetlnych? Teraz tak dokładnie tego nie przytoczyłem, ale poczekaj jeszcze kilka dni, to się zdźiebko zdziwisz.

OFFTOP OFF

Sorka za off...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

iągnie za sobą ogon i możliwie ten ogon zawadził o pierścień.
Niby jak to możliwe, że ten ogon się za nim ciągnie? nawet komety nie ciągną ogona poza układem słonecznym, ponieważ pojawia się on, gdy kometa jest blisko słońca. Co prawda nie wiem, co tam masz na zdjęciu, ale obstawiałbym jakiś księżyc (ma ich 61) lub wadę sprzętu..
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nibiru

Post autor: Arek »

Więc tak
W wiki. wyczytałem że większość historyków uważa Nibru jak ciało kosmiczne możliwym faworytem jest Venus, Jupiter czy inne. Ja znam tylko Nibru z opisów Sitchina oraz chanelingów projektu Cheops. I to właśnie tam było te stwierdzenie że Nibru ciągnie za sobą ogon meteorytów. Jak pamiętasz kiedyś nawet wkleiłem taki rysunek z ich strony co przedstawiał możliwą trasę w kierunku Ziemi.
Obiekt ten nie był widocznie duży bo jak napisałem
Zdjęcie pokazuje wycinek 5 kilometrów.
można sobie na "oko " przeliczyć na nasze.
A jak nikt tego nie wyjaśni to mamy przynajmniej prawdziwego NOL-a :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kosmos i jego tajemnice”