Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Joela pisze:niektóe kazania sa niczego sobie nawet ,nawet.
Podobnie jak mowy Stalina czy Hitlera...
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Nightwalker pisze:
Joela pisze:niektóe kazania sa niczego sobie nawet ,nawet.
Podobnie jak mowy Stalina czy Hitlera...
No to juz wiem z czego czerpiesz relatywizm :shock: :grin:
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Z tymi niektórymi kazaniami to owszem, ale są to tylko te obiektywne. Porównywanie ich do przemówień Stalina i Hitlera, cóż, nagięcie, przegięcie i przełamanie...
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie

Post autor: Joela »

Poeta2008 pisze:Matka Boża jest Matką Jezusa Chrystusa . Chrystus umarł za grzechy wszystkich ludzi . Rola Matki Bożej w Chrześcijaństwie jest więc ogromna . Matka Boża jest wzorem do naśladowania . Spokojnie można prosić matkę Bożą o wstawiennictwo . Chrystus Kocha swoją Matkę i spełnia jej prośby . W modlitwie ważna jest intencja . Jeżeli jest dobra wówczas zgadza się z wolą Boga . Różaniec jest czymś wspaniałym . Jest bardzo skuteczny . Matka Boża Wyciąga ludzi z najgorszych opresji .
No cóz to co napisałeś ja nie znajduję w Biblii ,jest to wycinek jakiejś religii -jednej z wielu
A co wiesz o matce bożej ,i w czym ja naśladujesz - powiedz .
Jezus kocha ,to FAKT ,ale co do spełniania próśb ,to wymień ile ich było ?
Czy tylko wino na wesele ma tak wielkie znaczenie ,a co z chlebem dla głodnych ,
co z odzieniem dla nagich i domach dla bezdomnych ?
Różaniec maja i buddyści i muzułmanie ,a widziałes różaniec u Zyda ?!?
Czy mozesz w tym naśladowac Jezusa -czy on przebierał paciorki ,a moze jego matka
odmawiała na różańcu ?
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie

Post autor: Joela »

A jak rozumiesz słowa Piotra ,że to Sara jest naszą matka .
No i słowa Izajasza na ten temat .
Nie mam nic do twojej wiary ,wierzysz jak wierzysz ,ale co z Biblia.
Loucas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 71
Rejestracja: 2008-12-13, 22:53
Lokalizacja: Olsztyn

Re:

Post autor: Loucas »

cleric pisze:Moim zdaniem Matka Boska odgrywa wielką rolę w chrześcijaństwie. Świadczyć może o tym chociażby liczba świąt kościelnych Jej poświęcona. Odbiera się Ją jako pełną miłości i wyrozumiałą, pozatym jest matką Jezusa więc ludzie kierują swe prośby własnie do Niej jako też pośredniczki między nimi a Bogiem. Pozatym wydaje się bliższa nam bo była całkowicie zwykłą kobieta :)

Można powiedzieć, że cały katolicyzm sprowadza się do kultu Matki Boskiej... ale tak wziąć to na zdrowy rozsądek, to jak ktoś może być niepokalany... natchniony przez Ducha Świętego. Przecież takich bredni nawet wariat nie plecie. Jak można zrodzić nowe życie samemu?? Jezus urodził się przez podział komórki z Marii?? Nie rozumiem jak miliony ludzi na świecie mogą wierzyć w takie brednie od pokoleń.

A po za tym to w Piśmie Świętym jest więcej modlitw do Maryi niż do samego Boga, nie wspominając już o Jezusie :|
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie

Post autor: Zaara »

A po za tym to w Piśmie Świętym jest więcej modlitw do Maryi niż do samego Boga, nie wspominając już o Jezusie
Yyy...że co??? W Biblii NIE MA modlitw do Maryi...bo Biblia kategorycznie takich zabrania!!! Modlitw do Maryi jest dużo, ale w modlitewnikach ;)
Zresztą Jezus kocha wszystkich, nie ma względu na osobę...nie wyróżniał jakoś specjalnie swojej matki "Matką moją i braćmi moimi są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i wypełniają je" (Łk. 8:21)
Co do wstawiennictwa świętych, Maryi itp.: "Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, TYLKO przeze mnie"...ten werset pokazuje też, że Jezus wcale nie zabronił czczenia Go, wręcz przeciwnie... :)
Loucas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 71
Rejestracja: 2008-12-13, 22:53
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie

Post autor: Loucas »

Modlitewniki modlitewnikami, ale po nie rozumiem jak można czcić i modlić się do drugiego człowieka. To tak samo jakbym kazał modlić się Wam do mojej matki, no nie wiem ta wiara w ogóle nie ma żadnych zasad ani doktryn, wszystko wyssane z palca, żadnych dowodów na potwierdzenie, same cuda - niewidy - i w to wierzymy, bo babcia każe... ehhh
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie

Post autor: Zaara »

Właśnie o tym mówię...modlitewniki to NIE Biblia...
Problem w tym, że większość ludzi ślepo wierzy w to, co mówi kościół...nawet, jeśli się myli. Co do cudów-niewidów ;) Ktoś wcześniej pisał, że Maryja objawiła się wielu ludziom i w ogóle...no ok, w to nie wątpię, przecież szatan też może takie rzeczy, czyż nie? Nie chodzi mi o to, że Maryja była zła, broń Boże!!! Ale w tym momencie to ona raczej nie ma wpływu na to, co ludzie wyprawiają...a szatan z tego korzysta...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”