Swiat snów jest naszym drugim domem w doczesnym życiu?

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Swiat snów jest naszym drugim domem w doczesnym życiu?

Post autor: FaKtoMaaN »

sen stanowi 1/3 naszego życia.. są różne nawet i książki poświęcone tematyce snu, próbujące wytłumaczyć dane sny, i wyjaśniać ich znaczenie.. osobiście podchodzę do tego sceptycznie, twierdząc ze jest to po prostu nasza podświadoma wyobraźnia, wygrawerowana podczas spoczynku umysłu jakim jest sen, i nad którą nie mamy kontroli, bo w śnie zdarzyć się może wszystko.
Nawet gdzieś kiedyś czytałem o przeprowadzonych eksperymentach, które miały na celu udowodnienie rzekomego opuszczania ciał podczas snu..
eksperymenty wyszły negatywnie..
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Swiat snów jest naszym drugim domem w doczesnym życiu?

Post autor: DanaS »

Popieram Cię Fakto. Sen jest tylko projekcją naszych przeżyć, marzeń i pragnień. Czasami jest ukojeniem a czasami jest przerażającym doświadczeniem. Jednak czasami sobie myślałam, jakby to wyglądało, gdyby snów nie było. Gdyby człowiek zasypiał i zapadał się w swego rodzaju czarną dziurę...Nie chciałabym tak śnić. Czasami, kiedy zdarzają się noce, że nic mi się nie śni (a przynajmniej rano nic nie pamiętam) czuję się bardziej zmęczona i sfrustrowana niż kiedy się kładłam. Może sny to naturalny sposób psychiki żebyśmy nie pofiksowali ;)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Swiat snów jest naszym drugim domem w doczesnym życiu?

Post autor: DanaS »

Co nie zmienia faktu, że sen ma właściwości regeneracyjne i lecznicze. Nie można więc całkiem wykluczyć czynnika "cielesnego". To, że my śnimy wcale nie znaczy ze nasz ogranizm odpoczywa w dosłownym tego słowa znaczeniu.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Swiat snów jest naszym drugim domem w doczesnym życiu?

Post autor: DanaS »

Ciało nie jest w bezruchu. Poruszasz się. Bezwiednie nawet przerwacasz się z boku na bok. Poza tym co jakiś czas (może nawet o tym nie wiesz) doświadczasz mimowolnego skurczu różnych grup mięśni, co jest skutkiem tego, że jeśli głęboko śpisz to czasami umysł będzie odbiera stan snu jako letarg, paraliż lub (nawet) śmierć i poza Twoją wolą pobudza ciało. Może czułeś czasami jak przez samym zaśnięciem drga Ci mimowolnie ręka lub noga. Więc jakbyś nie patrzył, ciało wcale nie jest w bezruchu (spóbuj to pojęcie wytłumaczyć lunatykowi na przykład).
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Swiat snów jest naszym drugim domem w doczesnym życiu?

Post autor: DanaS »

Odłącza się bo tracisz kontakt z rzeczywistością. Nie można porównywać jawy ze snem. Sen jest konieczny żebyśmy się zregenerowali po dniu. Żeby oczy i mięśnie mogły odpocząć. Jednak Twoje teorie jak dla mnie sa trochę na wyrost.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”