Była w ciąży przez 60 lat!

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: DanaS »

Wracając do tematu. Nie rozumiem stanowiska lekarzy chińskich. Świnie im było pasać a nie ludzi leczyć. Moi drodzy, na zdrowy rozum, jeśli przychodzi kobieta, u której stwierdza się obumarcie płodu, to dlaczego za usunięcie (przepraszam za dosadność, ale w tym momencie jest to konieczne i zrozumiałe) ciała obcego z jej łona chciano pobrać opłatę?! Przecież lekarze powinni doskonale wiedzieć na jak wielkie ryzyko wystawiają młodą kobietę pozostawiając płód woli Boskiej. Z drugiej strony dziwi mnie postawa samej kobiety.
Jeśli wiedziała, że była w ciąży, że nie było jej stać na usunięcie martwej ciąży to jeszcze mogę zrozumieć. Ale fakt, że NIE PORONIŁA martwego dziecka chyba musiała zauważyć. Jak mogła się nie zorientować? Ciąże sama z siebie nie znikają, tak samo jak nie pojawiają się samorzutnie. Dziwi mnie także całkowity brak (przez to 60 lat) jakichkolwiek dolegliwości związanych z noszeniem martwego płodu, można powiedzieć, że to cud, że nie wdała się infekcja wywołana bądz co bądz, martwym ciałem. Szkoda, że w arcie nie ma podanego wieku płodu (o ile taki był wogóle gdziekolwiek podany). Bo szczerze mówiąc ciekawi mnie w jakim wieku był martwy zarodek. Jak widać człowiek zniesie dużo, ale Chińczycy biją wszelkie rekordy.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

Dana, oczywiscie ze wiedziala ze ma płód w sobie, ale co mogla z tym fantem zrobic?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: DanaS »

No jasne jest, że nie mogła zrobić nic. Ale jednak istniały już wtedy organizacje społeczne, które mogły pomó, gdyby tylko się do nich zgłosiła.Ja rozumiem, że oni mają przeludnienie i wogóle może ich rząd ma to w powarzaniu, ale ta martwa ciąża zagrażała życiu tej kobiety. Czy w cywilizowanym państwie w XX w. taie rzeczy powinny mieć miejsce? Nie wydaje mi się. To tylko świadczy o jakości ich opieki medycznej w tamtych czasach. Dobrze, że chociaż teraz nie kazali jej płacić za operację bo już byłby szczyt wszystkiego. Z głupotą i krótkowzrocznością na czele.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

a co kogo obchodziła bidna kobieta z jakiejs wioski:) maja tam takich setki tysiecy, jedna wte czy we wte, zadna roznica.
pozatym sadze ze ona nie wiedziala ze ktos moze jej pomoc, no bo skad miala by się dowiedziec o organizacjach tego typu?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: DanaS »

Co jest klinicznym przykładem na to, że w epoce lotów na księżyc żyją ludzie zacofani jak w epoce średniowiecza i lekarze którym kompletnie nie zależy na ludzkim życiu. W przysiędze Hipokratesa są słowa "primum non nocere" - "przede wszystkim nie szkodzić". Jak widać jest to łaciński idiom nieprzetłumaczalny na chiński :/
Aneirol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 96
Rejestracja: 2008-08-15, 12:04
Lokalizacja: Czasem lepiej jest nie wiedzieć

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Aneirol »

Łacina to język wymarły właśnie dla tego że ludzie przestali się do niego od nosić, niestety.

A człek to człek, jest kasa, jest pomoc nie ma, to won!
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: DanaS »

Sad but true.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Kazzone »

Łacina to język wymarły właśnie dla tego że ludzie przestali się do niego od nosić, niestety.
Nie zgodze się, w medycynie jest on używany do dziś i bez jakiejkolwiek znajomości jego w medycynie ani rusz :), mało tego gatunki wszystkich roślin i zwierząt w naukowym języku mają nazwe właśnie w tym języku ;)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

Kazzone, chodzi o prowadzenie rozmów :P a nie o nazwy
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Kazzone »

W takim razienie zrozumieliśmy się z Aneirol :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”