Technologie i zagadki budowli

Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Technologie i zagadki budowli

Post autor: Arek »

"Po fachu"
Miałem na myśli że Dana pracuje w firmie budowlanej, a takowe budują budowle :grin:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Technologie i zagadki budowli

Post autor: Darnok »

Może po prostu w okolicy zabrakło drzew? wyniosły się zwierzęta i zaczęli głodować.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Technologie i zagadki budowli

Post autor: Spooky Fox »

Arku, ja pracuję w ochronie. I niech mi ktoś powie, że jestem w tym fachu, to zagryzę. Jeśli Ryszard Kalisz założy sobie na twarz maskę Cameron Diaz, to będziesz chciał go przeleciec? xD

Darnok, mam nadzieję, że to z tymi drzewami to był żart. Zobacz, jak wygląda okolica ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Technologie i zagadki budowli

Post autor: Darnok »

Darnok, mam nadzieję, że to z tymi drzewami to był żart. Zobacz, jak wygląda okolica ;)
No stary- kilkanaście/kilkadziesiąt lat i w tamtych warunkach klimatycznych (to dżungla przecież) całe miasto znika- to nie moja wymyślona teraz opinia ;] . Teraz drzewa mogły odrosnąć, ale majowie i inkowie nie mieli budynków między drzewami- to były wyjałowione przez ludzi tam zamieszkałych ziemie, a brak możliwości zapewnienia sobie podstawowego surowca i żarcia jest wystarczającym powodem, by miasto rzucić. Fajnie zobrazowane jest to w filmie "Apocaliptica".
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Technologie i zagadki budowli

Post autor: Arek »

Spooky, nie obrażając Dany, oczywiście że był to półżart.
Faktem jest że nikt z Machu Pichu Majów nie przepędził. Hiszpanie dzięki Bogu tego miasta nie znależli (ponieważ swoim zyczajem zamienili by je w gruzy).
Być może było tak że w tym mieście nie doznali "opieki bogów", doszli do tego że trzeba nowe miasto gdzie indziej zbudować. W innym miejscu gdzie bogowie znowu będą po ich stronie?, w miejscu gdzie bogowie znowu pojawią się wśród nich?. Z naszego punktu widzenia to bardzo naiwne, ale jeżeli bogowie kiedyś im pomagali to napewno chcieli wrócić do dobrych dawnych czasów.
To jest tak: jeżeli coś budujesz masz na myśli jakiś skutek. Jeżeli Majowie zrobili na takiej wysokości npm. ołtarz dla bogów, i bogowie się nie pojawili, to coś poszło nie tak. Dlatego być może uznali że trzeba gdzie indziej wybudować nowy ołtarz, nową stolicę i dlatego opuścili M. Pichu?.....
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Majowie, Inkowie”