LD - pytania i odpowiedzi

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
crstone
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-04-15, 21:24
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: crstone »

Mi w sumie to bardzo rzadko się coś śni albo nie pamiętam tych snów ale jak pamiętam to miałem parę razy sny, które kontrolowałem w jakimś stopniu (a przynajmniej tak mi się wydaje) i żeby się obudzić zaciskałem bardzo mocno powieki (zamykałem oczy) i wtedy się budziłem.

A tak OTowo to ostatnio miałem coś takiego, że jak się obudziłem (a przynajmniej tak mi się wydawało) nie mogłem się poruszyć znaczy widziałem ścianę i kawałek łóżka ale za nic nie mogłem się poruszyć. Dopiero po jakiejs chwili coś mrugnęło i mogłem wstać normalnie. Ale się zestrachałem wtedy. Co to mogło być :P ?
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

crstone pisze:Mi w sumie to bardzo rzadko się coś śni albo nie pamiętam tych snów ale jak pamiętam to miałem parę razy sny, które kontrolowałem w jakimś stopniu (a przynajmniej tak mi się wydaje) i żeby się obudzić zaciskałem bardzo mocno powieki (zamykałem oczy) i wtedy się budziłem.
Przeżywanie snów nie polega na tym, że zmuszamy nasze ciało do zmęczenia i z całych sił zamyakmy oczy... Śnić można z otwartymi oczami, a by się utrzymać w śnie wystarczy się odprężyć i myśleć, tworzyć...
crstone pisze:A tak OTowo to ostatnio miałem coś takiego, że jak się obudziłem (a przynajmniej tak mi się wydawało) nie mogłem się poruszyć znaczy widziałem ścianę i kawałek łóżka ale za nic nie mogłem się poruszyć. Dopiero po jakiejs chwili coś mrugnęło i mogłem wstać normalnie. Ale się zestrachałem wtedy. Co to mogło być :P ?
Uwierz że nie tylko tobie się to przytrafiło, a przerażające potrafi być... oj potrafi... Ja za pierwszym razem stwierdziłem, że pewno jeszcze śpię więc zamknałem oczy i się obudziłem rano :)
Awatar użytkownika
arucard
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-10, 21:03
Lokalizacja: gdynia

LD - przychodzi świadomość i pobudka

Post autor: arucard »

Witam, otóż często i to bardzo jest tak że w trakcie snu świadomość że to sen przychodzi 'szybko' / 'powoli' ale to różnie, niestety w momencie gdy już sobie uświadomię i upewnię że śnie, prawie momentalnie lub ciut później nie chcąc tego, naprawdę nie chcąc budzę się :/ a dopiero wtedy zaczyna się najlepsza zabawa :( tzn jestem na tyle świadomy że wiem iż to sen ale kontrolować mi go to 'kulawo' idzie :/ tzn chcę polecieć to albo ledwo albo spadam lub wogule :/ a gdy chcę gdzieś być to w końcu muszę tam sam iść a czasem już przestając o tym myśleć się tam 'przenoszę' xD chodzi mi głównie o to, co zrobić by go kontrolować lepiej/w pełni oraz ważniejsze, gdy uzyskuje kontrolę i wiem już że to sen co zrobić by się nie obudzić :/ bo to jest najgorsze :( słyszałem rady typu 'skup się, musisz tego chcieć...' ale ja chcę i próbuje, staram się ale nie wychodzi, może za bardzo albo robie to często ze strachem że się obudzę :/ proszę o pomoc i z góry dziękuje ^^ pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Offtop:
arucard, są przyklejone dwa tematy przeznaczone na wszelkie pytania i odpowiedzi tyczące się LD lub OOBE i to w tych tematach należy te pytania zadawać. Jak jeszcze raz zobaczę, że się komuś nie chciało popatrzeć i założył nowy temat, to taki temat będę bezzwłocznie usuwał.

Pamiętajcie - są przyklejone tematy o LD i OOBE i to w nich macie zadawać pytania.

Koniec offtopa.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

a ja się tak zapytam, by odświeżyć temat :>

jak zrobić przed snem, by we śnie mieć LD? o, i co zrobić...
i drugie, co sobie pomyśleć jak się ma LD, jak chce się mieć OOBE????????
ufcio
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-12-01, 20:25
Lokalizacja: Otwock

Post autor: ufcio »

ja dziś spróbuję LD, chyba metodą sugestii, będę sobie powtarzał, że będę miał świadomy sen :) trzymajcie kciuki :P Jak się nie uda, to spróbuję jutro, nie poddam się łatwo :)
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

W dzisiejszych czasach, codziennie mam LD ;p
Sugestia spoko działa.

Nie wiem, czy powtarzanie sobie "będe miał świadomy sen" jest dobre... Czemu patrzysz przez pryzmat przyszłości? Będziesz, czyli mózg wykonuje... kiedyś ufcio będzie miał, ale nie dzisiaj, bo dzisiaj brzmiało by to "chcę mieć świadomy sen" albo "dzisiaj mam świadomy sen" :>
matihood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2007-02-04, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: matihood »

Jak miałem z 9 lat to z własnej woli wmówiłem że chce wiedzieć że śnie i podziałało ;)
Kruk
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-20, 19:26
Lokalizacja: Polana

Post autor: Kruk »

3 dni ćwiczę ld - tę technikę z rękami- i jeszcze nie miałem świadomego snu.Czy coś ze mną nie tak czy poprostu dłużej poćwiczyć?
ona1306
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-02, 21:32
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: ona1306 »

ja w sumie bym chciała spróbować LD ale po 1 nie jestem pewna czy to zgodne z religią i całkowicie bezpieczne (wysłałam maila do mojego znajomego ksiedza i czekam na odpowiedz) a po 2 czy to w ogole mi pomoże...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

[hide]ona1306, wybacz szczerość ale przy twoim stanie skatolicyzowania, umodlitewnienia i w ogóle opanowania umysłu przez Jedynie Słuszną Religię szanse uzyskania LD widzę marniutkie.
I jestem pewien, iż od księdza otrzymasz odpowiedź stuprocentowo bzdurną...[/hide]
ona1306
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-02, 21:32
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: ona1306 »

Ivellios,nie powiedziałam że jestem ortodoksyjna katoliczka czy coś takiego, po prostu wole znac kazda opinie na ten tamat, jest to lepsze wyjscie niz pakowanie się w coś o czym się nie wie i potem żałowanie tego. A jak gdzieś czytałam o LD to bylo napisane że to niezgodne z religia katolicka dlatego jestem ciekawa.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Tiii... A skąd pewność, że ksiądz w ogóle ma pojęcie co to jest LD, OOBE, itp? Założe się, że nie wie... Sprawdzi w necie co to ma być i uzna za szatanizm, a potem Ty się będziesz bać, że ci, co z tego korzystają są potworami i będziesz ich nawracać na swoje prawdy... To błędne koło głupoty. Nie pchaj się w księdza.

W ogóle łączenie LD i religii to nowość dla mnie :D LD to sztuka panowania nad sobą także we śnie, więc dzięki opanowaniu LD można sprawniej kontrolować swoje zachowania w realu. To wiedza, a nie religia - bynajmniej, nie żadne zwariowane i gromowładne czary. Księdzu podziękujemy. Amen :)

[ Dodano: 2008-02-05, 05:46 ]
"nie mam w ogóle snu kompletna czarna dziura czym to może byś spowodowane"

Wycięczeniem ducha, energii życiowej... (u mnie tak było, ale tu może być inaczej). Może zmęczenie, przepracowanie. Więcej luzu :)

[ Dodano: 2008-02-05, 05:48 ]
"3 dni ćwiczę ld - tę technikę z rękami- i jeszcze nie miałem świadomego snu.Czy coś ze mną nie tak czy poprostu dłużej poćwiczyć?"

Nie nauczysz się latać, jeśli nie umiesz stać/biegać. Poszerz/zdobądź inne umiejętności, które dadzą ci wolne pole do upragnionych działań.

[ Dodano: 2008-02-05, 05:50 ]
Wybaczcie, że się przyczepię personalnie:

"ja dziś spróbuję LD, chyba metodą sugestii, będę sobie powtarzał, że będę miał świadomy sen :) trzymajcie kciuki :P Jak się nie uda, to spróbuję jutro, nie poddam się łatwo :)
_________________
Jestem ufcio :]
Moją liczbą jest 27"

Nie 27, lecz 9!
Sagan
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2008-07-10, 00:06

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Sagan »

Nie chcę mi się tego wszystkiego czytać ale mam tak jak ktoś z pierwszej strony. Jeżeli widzę co mi się śni to kontroluje ten sen. 8/10 LD są to złe sny. Cały czas albo w nich uciekam, albo ktoś ciągle chce mnie zabić, albo mnie ktoś rani, albo obchodzą mnie jakieś robaki itp. Ostatnio widziałem siebie jak umarłem. Pozostałe dwa sny to śnią mi się dziewczyny, które mi się podobają, na które ostatnio bardzo dużo patrzyłem. I te 2 sny chcę przetrzymać jak najdłużej to się nie da bo nawet nie wiem kiedy zamieniają się w ciemność i nie jestem już świadomy i się budzę natomiast te 8 pozostałych snów są straszne. Ciągle powtarzam sobie "chcę się obudzić" i w końcu mi się to udaje lecz nie jest to takie łatwe. Czasami są to sny bardzo realistyczne, nie powtarzam w nich chcę się obudzić bo wydaje mi się, że jest to wszystko na prawdę.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”