Powód

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Morgis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-25, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Powód

Post autor: Morgis »

Na początku chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post na tym forum :). no to przejdźmy od tematu... Interesuje się duchami i spirytyzmem już jakiś czas (z 1-2 lat) i nurtuje mnie pytanie:
Większość osób na forum odpowiada, że przywoływanie duchów jest niebezpieczne itp. (psychoza itd.) i, że większość osób przywołuje je z ciekawości... moje pytanie brzmi jaki jest inny powód niż ciekawość ?? Przecież każdy kto się tym interesuje mysli jak to jest i jak to wygląda?
Awatar użytkownika
Morgis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-25, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Powód

Post autor: Morgis »

Póki co nie mam zamiaru wywoływać żadnych duchów. Ale wydaje mi się że można też wywołać duchy dobre lub neutralne a nie tylko złe. Oczywiście większa szansa że wywoła się złę duchy lub demony...
Awatar użytkownika
Morgis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-25, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Powód

Post autor: Morgis »

Biblia to księga w której skład wchodzą księgi które kościół uznał za dobre i prawdziwe więc nie zawsze musi mówić prawdę. W historii jest potwierdzone, że kościół blokował postęp nauki i technologii w średniowieczu, więc nie wszystko co mówi kościół musi być prawdą...
Awatar użytkownika
Morgis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-25, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Powód

Post autor: Morgis »

Trochę Offtop się zrobił ;p, a więc czy ktoś odpowie mi na moje pytanie ??
Awatar użytkownika
Morgis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-25, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Powód

Post autor: Morgis »

Ze strachu ?? rozwiń tę myśl bo nie bardzo rozumiem... Nie wiedziałem że na czarnych mszach wywołuje się duchy :P Cele badawcze to jednak też jest ciekawość... A jaka jest możliwość zabezpieczenia się przed opętaniem albo przynajmniej zmniejszenie ryzyka opętania ?? I jakie są możliwości przyzwania takiego bytu ?? Napewno wiele osób na tym forum próbowało przyzwać Duchy z różnym skutkiem i chciałbym poznać sposoby w jakie to robiły razem ze skutkami. Zaznaczam, że nie mam zamiaru tego próbować (może cieżko uwierzyć po mojej dociekliwości ale taki już jestem), poprostu bardzo się interesuje tymi rzeczami i chce mieć dużą wiedzę :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Powód

Post autor: Darnok »

Nie wiedziałem że na czarnych mszach wywołuje się duchy
Bo się nie wywołuje- Teolog powiela katolickie mity, pewnie z ambony. Tak samo, jak te rogi heavymetalowe.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Powód

Post autor: Darnok »

Na czarnych mszach się modli do Szatana. Zależy zresztą też od stopnia debilizmu wierzących. A heavymetalu słuchasz?
Awatar użytkownika
Morgis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-25, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Powód

Post autor: Morgis »

Ja czy Teolog ? ;p Ja nie słucham ;]
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Powód

Post autor: Dagmara »

Czarne msze zazwyczaj miały na celu modlitwy ku czci szatana, a nie wywołaniu go tak jak Darnok napisał, tylko małolaty nie mające żadnej wiedzy organizowały- organizują- sobie takie pseudo czarne msze próbując jakiś byt wywołać.
Co jest skończonym debilizmem niczym więcej.
I pierwsze słyszę, aby złe duchy wywoływane były poprzez strach, czy to jakaś nowa teoria kościoła?
Pein
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 100
Rejestracja: 2008-12-17, 22:26

Re: Powód

Post autor: Pein »

Zanim zaczniesz wywoływać duchy czy wiesz że wywołujesz tylko duchy złe? Czyli anioły które poszły za Szatanem? Sa różne sposoby ja raczej interesowałem się wypędzaniem złych duchów czyli szlachetna sztuka egzorcyzmów
Teolog jakie możesz polecić książki na temat egzorcyzmów?:)
Czy zajmowałeś się też tym praktycznie?
kozakkzk

Re: Powód

Post autor: kozakkzk »

Teolog pisze:Zanim zaczniesz wywoływać duchy czy wiesz że wywołujesz tylko duchy złe? Czyli anioły które poszły za Szatanem? Sa różne sposoby ja raczej interesowałem się wypędzaniem złych duchów czyli szlachetna sztuka egzorcyzmów
Nie myl duchów z demonami ! Powodem może być skontaktowanie się z bliskim , tęsknota lub smutek .
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Powód

Post autor: ElohimMihael »

"Ale wydaje mi się że można też wywołać duchy dobre lub neutralne a nie tylko złe" - to prawda. Można wywołać złe, neutralne i dobre duchy (Anioły, Demony itp.).

Jeśli chodzi o "wywoływanie" Aniołów to pewnego rodzaju taką czynnością/składnikiem jest po prostu modlitwa np. do Anioła Stróża itp.

"Złe duchy wywołuje się ze strachu" - co za debilizm.
Awatar użytkownika
Morgis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-25, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Powód

Post autor: Morgis »

A więc w pewnym sensie na Mszy także przywołujemy Boga, modląc się do niego, czyli na czarnych mszach także wywołuje się Szatana modląc się do niego dobrze rozumiem ;p?

No wywoływanie duchów ze strachu nie ma sensu... Co innego z powodu tęsknoty za bliską osobą:)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”