ktos moze pomoc?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
paradox2604
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-16, 20:59

ktos moze pomoc?

Post autor: paradox2604 »

witam jestem nowy na forum i szukam odpowiedzi na moje pyt. mianowicie niedawno zginela mi bardzo bliska osoba bardzo to przezywam :( jak i moja cala rodzina czy ktos by mogl mi pomoc w pozyskaniu jakiejs informacji od tej zmarlej osoby ? :(
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Darnok »

Nie będę zmyślał, że łączę się w bólu- nawet Cię nie znam, więc nie będę hipokrytą. Mogę sobie tylko wyobrażać, że chcesz pozałatwiać niedokończone sprawy, lub tylko się pożegnać, ale przestrzegam Cię- wszyscy ludzie, którzy ponoć rozmawiają z duchami to oszuści. Wiem, że nie takiej informacji się spodziewałeś (i pewnie ją zignorujesz- na innych forach już w kolejce pewnie stoją do wróżenia), jedyne co możesz zrobić to pogodzić się ze stratą (ale nie jestem odpowiednią osobą, by z Tobą na takie tematy rozmawiać).
paradox2604
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-16, 20:59

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: paradox2604 »

tyle się slyszy tyle pisze na necie ze ludzie jakos moga się porozumiec :( czyli mam rozumiec ze to wszystko klamstwa i nikt mi niezdola pomoc?:(
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Ivellios »

No niestety, nawet jeśli nie wszystko to na pewno większość tego, co podają w internecie, to kłamstwa.

W ogóle poszukiwanie mediów przez internet to moim zdaniem głupota i zbytnie pójście na łatwiznę. Sam też średnio wierzę w kontakty ze zmarłymi, ale gdybym znalazł się w podobnej do twojej sytuacji i chciał za wszelką cenę skontaktować się ze zmarłym bliskim, to raczej nawiązałbym konwersację z jakąś grupą badawczą czy redakcją czasopisma ezoterycznego typu "Nieznany Świat" czy "Czwarty Wymiar". Bo tak jak pytasz na forach internetowych, to zapewne zgłosi się dużo, ale nie mediów, a dowcipnisiów i zwykłych naciągaczy.
paradox2604
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-16, 20:59

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: paradox2604 »

wlasnie tak prosze o pomoc i co najdziwniejsze nikt się nie zglosil :(
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Chantelle »

Moze i moglabym Ci pomoc , ale nie na odleglosc nie internetowo, mailoo , czy przez kamere. Potrzebny jest osobisty kontakt .

Po drugie zastanow się dobrze , czy tak osobista sprawe chcesz powierzyc komus obcemu, kogo nie znasz. W ten sposob mozesz trafic do wielu naciagaczy ....

Jesli az tak bardzo Ci to potrzebne , to popytaj ludzi , ktorych znasz , ewentualnie w internecie poszukaj informacji o jakims w miare znanym medium , poczytaj co ludzie maja do powiedzenia o takiej osobie... Tylko licz się z tym , zebedzie to wzglednie droga 'impreza'.
Na pewno wiele osob się do Ciebie zacznie odzywac , ale pamietaj ze duzo oszustow zeruje na takich osobach jak Ty , uwazaj nasiebie..
Jestes osoba wierzaca? Kiedy odszla osoba , z ktora chcesz się skontaktowac?

Masz jakies doswiadczenie w tego typu rzeczach? Moglbys sprobowac sam się skontaktowac, ale jest to niebezpieczne bez jakiejkolwiek wiedzy...Aczkolwiek widze ze jestes dosyc zdesperowany , wiec pewnie sprobujesz i tak...
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Dagmara »

Czasami wystarczy pójść na cmentarz i porozmawiać w myślach z osobą, która odeszła i której strata była bardzo bolesna, taka ''rozmowa'' może sprawić iż cały ciężar noszony w sobie spadnie z Ciebie, do tego nie potrzebne są żadne seanse, wystarczy tylko otwarte serce na tą osobę.
paradox2604
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-16, 20:59

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: paradox2604 »

ta osoba byl moj brat zmarla tragicznie 2 tyg temu pogrzeb byl tydzien pozniej z powodu sekcji zwlok :( codziennie jestem przy jego grobie ciagle tam przebywam liczac na jakis znak :( juz nie moge dluzej patrzec na rodzicow jak co wieczor siedza i placza cala noc przy jego zdjeciu chcial bym im pomoc i sobie tez ale nie wiem jak :(
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Chantelle »

Bardzo mi przykro. Wiem , ze to boli , ale pomysl ile wiecej bolu moga przyniesc Ci proby kontaktu, pewnie glownie nieudane... Jesli jestes osoba wierzaca modl się i pros brata , zeby przyszedl do Ciebie we snie , jak tylko bedzie mogl . Nie mieszaj w to osob posrednich , generalnie jestem za tym , by nie naruszac spokoju zmarlych , mysle , ze gdy bedzie chcial Ci cos przekazac , zrobi to...
Napewno chcialby teraz , zebys postaral się zyc normalnie. Staraj się pamietac dobre chwile, kiedy byliscie razem , kiedy się usmiechal , tak go zapamietaj....
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Dagmara »

Raczej nic teraz nie jesteś w stanie zrobić, by pomóc rodzicom, strata dziecka jest najbardziej bolesna, to świeża sytuacja także obecny ból sięga zenitu, zapewne jeszcze długo tak będzie.
Co mogę doradzić w tak trudnej sytuacji, czas zapewne zaleczy rany, nawet jeśli teraz jest to spostrzegane za niewyobrażalne, wasze życie brnie dalej, choć ta strata zapewne do końca życia będzie o sobie dawała znać.
Naprawdę bardzo mi przykro z tego co Was spotkało.
I popieram to co napisała koleżanka wyżej, zostaw seanse w spokoju, myśl o bracie cały czas, o swojej miłości do niego, nie zakłócaj spokoju umarłego poprzez seanse...
Możliwę iż sam w krótce da o sobie znać.
Pozdrawiam.
paradox2604
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-16, 20:59

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: paradox2604 »

bardzo dziekuje za slowa pociechy.staram się jakos zyc dalej ale moje zycie jak by przestalo miec sens :( a czy ktos z was rozmawial kiedys z "duchami"? czy ktos moze mi przyblizyc cos na ten temat :( ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Darnok »

bardzo dziekuje za slowa pociechy.staram się jakos zyc dalej ale moje zycie jak by przestalo miec sens :(
Wyobraź sobie, że to Ty masz umrzeć, a Twój brat zastanawiałby się nad odebraniem sobie życia. Pochwaliłbyś to?
Strata kogoś bliskiego jest zawsze bolesna- czas leczy rany. Nie chodzi mi tutaj o to, by o bracie zapomnieć, ale byś za 15 lat opowiedział swoim dzieciom, jaki był Twój brat. To chyba najwspanialsza rzecz, jaką możesz dla niego zrobić, a nie tworzenie złudnych (niestety) nadziei, że jeszcze z nim porozmawiasz.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Chantelle »

Na pewno beda jeszcze chwile, ze poczujesz jego obecnosc... On jest przy Tobie i zawsze bedzie , jak przyjdzie odpowiedni moment sam się z Toba skontaktuje, da Ci znak i wtedy bedziesz wiedzial , ze to on .
paradox2604
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-16, 20:59

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: paradox2604 »

jak ja bym umarl to napewno staral bym się jakos skontaktowac z rodzina aby tak nie rozpaczali i mysle ze on tez jak by cos bylo po drugiej stronie to tez znalazl by sposob n zeby dac nam znak :( bardzo chcial bym sobie odpuscic toen kontakt z bratem ale niestety nie potrafie caly czas mam takie mysli ze on potrzebuje mojej pomocy sam nie wiem dlaczego :( :( zginal daleko od domu i moze teraz nie moze wrocic :( :( :(
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Dagmara »

Ale zrozum proszę, Ty nie jesteś już wstanie pomóc bratu, on odszedł, jedyne co możecie zrobić to pomagać sobie, swemu życiu, które brnie dalej.
I nie powinieneś pisać, że gdybyś Ty odszedł to starałbyś się skontaktować z rodziną, nikt z nas przecież nie wie jak to jest po tamtej stronie...
To nie ważne gdzie brat zginął, czy w Polsce, lub w Anglii, on jest przy was, w waszych sercach, musisz zacząć myśleć w tej perspektywie, a nie krążyć wokół seansów,
to trudne, szczególnie dla człowieka pogrążonego w rozpaczy, ale nie jest to proces nieosiągalny.
Wątpie bardzo, czy seans by coś zmienił w tej sytuacji.
paradox2604
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-16, 20:59

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: paradox2604 »

tyle czytam o ludziach co prowadzat takie seanse czyli cos musi w tym byc czy to jedno wielkie klamstwo? jezeli dal by mi rade moj brat mozliwosc przekazania mi od niego wiadomosci wszystko bym zrozumial :(
dagmara wiem ze bratu pomoge teraz modlitwa i codzien to robie modle się za niego calym moim sercem :( jak napisalas chcial bym pomoc tez w pewnym rodzaju tez sobie :( zebym się nie udreczal niewiadomo jakimi myslami :( dlatego poszukuje jakiejs wiadomosci sygnalu od niego :(
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Ignorant »

W odpowiednim momęcie da ci znak więc nie martw się kiedyś przyzwyczaisz się do tego że go nie ma (chodź nie mówię że o nim zapomnisz) i wszystko się unormuje tylko odwagi ;]
zblazowany

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: zblazowany »

takie seanse to czyste oszustwa. Przeczytaj mój temat http://www.paranormalium.pl/spirytyzm/t ... t7101.html
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Dagmara »

Owszem, jeśli o modlitwę za jego duszę chodzi to jak najbardziej tak.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: ktos moze pomoc?

Post autor: Chantelle »

paradox 2604 jestes osoba wierzaca, modlisz się , teoretycznie nie powinienes odprawiac seansow spirytystycznych .
A nawet jesli uda Ci się cos wywolac , moze to byc byt tylko podajacy się za Twojego brata.
Jesli uprzesz się , ze chcesz to odprawic na sto procent , to na pewno nie teraz, poczekaj az emocje przestygna, za kilka miesiecy , moze rok i zobacz , czy wtedy tez bedziesz mial na to chec.
A jak ustosunkowuja się do tego Twoi rodzice, rozmawiales z nimi o tym?

Tu masz dobre forum spirytystyczne http://www.spirytyzm.pl/ Przeczytaj tez 'Ksiege Duchow' Allana Kardec'a , byc moze doda Ci otuchy ....
Pozdrawiam cieplo.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”