tzw. media i ich kontakty z duchami.

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
zblazowany

tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: zblazowany »

W tym temacie chciałbym się przyjrzeć psychotronikom, a zwłaszcza ludziom którzy twierdzą że mogą komunikować się ze zmarłymi.

Na pewno wiecie że historia rozmów z duchami jest długa. Przeczytacie o tym na większości stron traktujących o zjawiskach paranormalnych.

Medium to osoba która rzekomo komunikuje się z duchami http://pl.wikipedia.org/wiki/Medium_%28osoba%29 . Media można też kojarzyć z seansami spirytystycznymi, gdzie dochodziło do różnych ciekawych rzeczy, stoły się podnosiły( były podnoszone kolanami albo stopami) albo można było usłyszeć jak coś gra np. na fortepianie( medium uwalniało ręce z więzów i grało). Ale w tym temacie chciałbym tylko wyjaśnić kilka spraw związanych z rozmowami z duchami.

Kiedyś w Ameryce bardzo popularne były programy rozrywkowe z udziałem medium. Medium stało sobie na scenie i wykonywało pokaz. Przeważnie zaczynało się od stwierdzenia ,, czuję kontakt" Potem było wymawiane imię np. Johny albo Steve tzn. ,, czuję że na widowni jest człowiek imieniem stefan" Jeżeli na widowni rzeczywiście był człowiek o takim imieniu to medium zaczynało rozmowę. Medium stwierdzało że złapało kontakt z zmarłą matką albo ojcem tego kolesia i zaczęło zadawać pytania w stylu ,,jesteś zdruzgotany tym faktem" i była odpowiedz ,,tak" Potem kolejne pytanie albo stwierdzenie ,,byłeś nieszczęśliwy przed jego śmiercią". Widz potwierdza. Medium mówi rzeczy o których teoretycznie nie powinno wiedzieć np. na co chorował zmarły, co zostawił w spadku itp. Publiczność jest pod wrażeniem, co okazuje bijąc brawo.
Czy medium naprawdę nawiązało kontakt z duchem? Czy może ma jakieś zdolności telepatyczne i potrafi przenieść się w czasie i przestrzeni i zobaczyć fakty z życia tego człowieka? Niestety prawda jest przyziemna i nie ma w tym nic paranormalnego. Warto się przyjrzeć tym pokazom od kuchni.

Wszystko opiera się o tzw. cold reading czyli zimny odczyt. Zimny odczyt (ang. cold reading) to technika używana do przekonywania ludzi, że wie się o nich znacznie więcej niż faktycznie się wie. Nawet bez żadnej wcześniejszej wiedzy o kimś, odczytujący za pomocą tej techniki może szybko uzyskać dużą ilość informacji przez uważne analizowanie mowy ciała badanego, jego ubioru, uczesania, pochodzenia, sposobu mówienia itp. Określa się to jako profilowanie.

Przykłady typowych stwierdzeń:

* "Wyczuwam że czasem czujesz się niepewnie, szczególnie w otoczeniu osób, których dobrze nie znasz."
* "Trzymasz w domu mnóstwo nieuporządkowanych starych fotografii."
* "W dzieciństwie miałeś nieprzyjemne zdarzenie z udziałem wody."
* "Masz problem z przyjacielem albo krewnym."
* "Twój ojciec zmarł po ciężkiej chorobie."

Nie zawsze taki pokaz się udaje. Może być nawet tak że przepytywana osoba kilka razy pod rząd odpowie przecząco. W takiej sytuacji medium nie może tracić głowy i przechodzi do planu b, tzn. zmienia temat, albo każe tej osobie usiąść, czyli kończy rozmowę. Następnie nawiązuje rozmowę z podstawionym widzem. Na każdym takim pokazie jest przynajmniej kilka takich podstawionych osób, żeby w razie kłopotów medium mogło łatwo się uratować.

To tyle na razie, będę potem dopisywał resztę interesujących rzeczy. Jak macie jakieś pytania to czekam i postaram się na wszystko odpowiedzieć
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Serephinea »

Łatwo ten chwyt zauważyć, jeśli w programie takowym pojawia się rozmowa, jako wywiad niby po seansie rozmowy z publicznością. Ma to służyć pewnej emocjonalności widza z historią osoby. Ale jednocześnie sceptycyzm nakazuje myślenie- czy ta osoba jest przypadkowo wybrana czy też nie? I to jest ciekawe, bo medium niby tak ważne, ale np nie przyszła do niego rodzina Kennedy'ch i nie pytała o to kto zabił jednego i drugiego. Żadne niewyjaśnione zagadki nie zostały postawione przed medium. Rozmowy takowe między rodziną i medium sa na zasadzie- przekazuję ci, że dobrze się czuję i jestem obok. Nie służą w sumie niczemu. A czemu polityka, policja itd nie uzyje medium? Jak można ufać dowodom bez dowodów? No właśnie, wszystko więc polega na wierze nie w to, że on mówi prawdę, ale na tym, że chcemy by ją mówił. Samonakręcanie się, kreacja i praktycznie poddawanie się obcej osobie.
zblazowany

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: zblazowany »

Większość z tych osób to są ludzie przypadkowi, nie podstawieni. Medium wybiera sobie jakiś obiekt i zaczyna grę. Poprzez pdchwytliwe pytania i obserwację zachowania może dowiedzieć się wielu potrzebnych rzeczy. To są przeważnie ludzie z jakimiś problemami, którzy przychodzą żeby doświadczyć ukojenia i jak się uda: skontaktować się ze zmarłym członkiem rodziny. Stosuje się też taką metodę, że wybrane osoby związane z realizacją programu przypytują losowo przed programem wybranych uczestników o jakieś szczegóły. Potem przekazują medium jak taka osoba wygląda i jak jest ubrana. Wtedy zadanie jest prostsze. Wystarczy wypowiedzieć imię tej osoby i zacząć rozmowę, wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Chantelle »

Ok ,wiele osob korzysta z cold reading , ale sa uczciwe , prawdziwe osoby ze zdolnosciami mediumicznymi.
zblazowany

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: zblazowany »

nie ma takiego czegoś jak ,,prawdziwe zdolności mediumiczne" . Wiele osób korzysta z cold readingu nawet o tym nie wiedząc.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Chantelle »

Nie mam niestety odpowiednich dowodow , zeby Cie przekonac ze jest cos takiego :( Wiec nie bede się klocic . Ja doswiadczylam czegos takiego i wiecej przekonania nie potrzebuje.
Czy uwazasz ze nie ma ludzi , ktorzy sa w stanie kontaktowac się z 'duchami'? Nawet sami dla siebie , nie zarabiajacy w ten sposob i nie pracujacy z innymi?
Ostatnio zmieniony 2010-04-18, 20:07 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
zblazowany

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: zblazowany »

Nie ma takich ludzi. Są jedynie tacy co twierdzą że mają niewidzialnych przyjaciół, można ich znaleźć w psychiatrykach. Ktoś może przekonywać wszystkich innych że ma naprawdę kontakty z duchami, ale to jest takie gadanie w stylu ,,a ja mam w domu łódź podwodną". Nie przekonują mnie takie zapewnienia. Bo jak się wszystkim znanym mediom dokładnie przyjrzeć to się okazuje że wszyscy ściemniają, nie ma ani jednego prawdziwego. A reszta która na tym nie zarabia nie jest wcale bardziej wiarygodna od tych co za to kasę biorą. Czyli inaczej mówiąc nie biorący pieniędzy mają tak samo urojone kontakty z duchami jak ci co biorą kasę.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Chantelle »

Acha , rozumiem.
'Nie ma takich ludzi ' , sluchaj takiej pewnosci nie mozesz miec, co cold reading jest Twoim dowodem na nieistnienie prawdziwych mediow?? Dla mnie to smieszne, nie zaprzeczam istnieniu tego i wiem ze wiekszosc pseudo-mediow to robi i trzepie na tym ogromna kase , ale jest mozliwy kontakt z 'duchami' , bo one istnieja.
zblazowany

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: zblazowany »

Jeśli jest możliwy to gdzie są ludzie którzy takie możliwości mają? Nie ma ich? nie istnieją? Uri Geller był oszustem, reszta tak samo. Wszystkich ludzi nie znam ale skoro 99% z tych znanych nie ma żadnych zdolności to czemu mam wierzyć że akurat pan zdzisiu( ten 1%) ma jakieś zdolności. Słyszenie głosów albo inne przypadki nie przesądzają że ktoś ma kontakt z duchami.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Chantelle »

Nie rozumiem jak dana osoba miala by Cie o tym przekonac.
Jakbym powiedziala Ci ze miewam takie kontakty , to jak mialabym Ci to udowodnic?
Zauwaz ze Ci znani robia to dla pieniedzy , maja dobre gadanie , opanowane coldreading do perfekcji, sa dobrymi showmenami , dlatego tez sa znani.
zblazowany

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: zblazowany »

dało by się udowodnić, trzeba tylko znaleźć odpowiednie metody. james Randi już dawno temu wyznaczył za to sporą nagrodę i jeszcze nikt tego nie wygrał. Niedawno Australijscy sceptycy wyznaczyli nagrodę i też jeszcze nikt nie wygrał.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Chantelle »

A nie przyszlo Ci do glowy , ze sa osoby , dla ktorych kasa nie ma zadnego znaczenia? Nie zalezy im tez na slawie , cz potwierdzeniu ich umiejetnosci. Nie wszyscy maja takie priorytety!
zblazowany

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: zblazowany »

Byli tacy co twierdzili że na kasie ani sławie im nie zależy.. i co ? i polegli w testach tak jak reszta podobnych.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Chantelle »

Ok, rozumiem.
A co sadzisz o slynnej osmiornicy ?;) Myslisz ze to byl przypadek , ze wytypowala dobrze wszystkie mecze tych mistrzostw?
Ostatnio zmieniony 2010-07-20, 18:12 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
zblazowany

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: zblazowany »

Tak myślę że to był przypadek. Ta ośmiornica kierowała się pewnie kolorem flag na tych pojemnikach. Przeważnie wybierała bardziej kolorową flagę. Z tego co słyszałem, źle przewidziała wyniki kilku meczów.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Chantelle »

Nie, w tych mistrzostwach przewidziala kazdy , co do jednego. Niemcy wkurzyli się ze Hiszpanie wtedy wybrala ;)
Teraz Rosjanie przyjechali dowiedziec się czy przewidzi , kto zostanie prezydentem w terazniejszych wyborach . Juz wybrala i czekaja na wynik. Jakis magnat rosyjski chcial ja za pol miliona odkupic ale nie dali.
zblazowany

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: zblazowany »

Nie przewidziała wszystkich meczów. Jakiś gościu z tego zoo mówił że przewidziała około 80%.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Chantelle »

W 2008 w Mistrzostwach Europy przewidziala 70 procent, w tych wszystkie mecze Niemcow.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Arek »

Huh, widzę że gadka o ośmiornicy "Pawełek", wprawdzie nie uważam że ośmiornica umie przepowiadać, ale wyniki były szokujące, no cóż szczęście jej dopisało.
Za każdym razem była 50% szansa że "powie" dobrze i udało jej się niesamowicie często, wszyskie porażki i zwycięstw Niemców dobrze przepowiedziała plus finał Hiszpania - Holandia także dobrze. Furorę zrobiła już 2 lata temu na ME, tam Pawełek także pokazał co umie, szkoda że za 2 lata już go nie będzie bo ten gatunek nie żyje dłużej niż 4 lata.
Ostatnio jakiś Hiszpan proponował 35.000 euro za nią, chciał ją jako atrakcja turystyczna wystawić w swoim mieście, ale zoo odmówiło
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: tzw. media i ich kontakty z duchami.

Post autor: Chantelle »

No tak , final tez dobrze przepowiedziala. Tak jak mowie w tegorocznych mistrzostwach ani razu się nie pomylila.
Ja nie mam do tego jakiejs konkretnej teorii, nie wiem jak to zrobila , ale troche za duzo trafien jak na przypadek.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”