tabliczka ouija

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: tabliczka ouija

Post autor: siloam »

Voozie pisze:Treserzy lwów nie mają łatwej pracy, ale mogą sobie dawać radę, jeżeli umieją odpowiednio dużo, rozumiesz?
Żadna magia Cię przed nimi nie uchroni z prostego powodu: magia jest właśnie ich liturgią, to jest ich wymysł. Możesz sobie czarować do woli i obsypać wokoło tonę soli. To na nic. Znam ludzi, którzy robili sobie okadzenia i kręgi z soli myśląc, że to ich uchroni przed złem. Niestety bardzo się pomylili.
Ile miałeś w swoim życiu kontaktów z takowymi bytami, że w tak śmiały sposób wyrażasz się o naturze "duchów"?
Bezpośrednich nie miałem żadnych i sól czy jakieś ziółka nie były mi potrzebne, aby się przed nimi bronić. Nie, nie wzywam ich, nie jestem na tyle głupi, aby to robić.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: tabliczka ouija

Post autor: Vampirio »

Bezpośrednich nie miałem żadnych i sól czy jakieś ziółka nie były mi potrzebne, aby się przed nimi bronić.
Nie miałeś żadnych? Zatem jak możesz wypowiadać się o czymś nie mając zielonego pojęcia o temacie. To tak jakby mówić "lubię placki" bez ich uprzedniego spróbowania. A zioła czy sól były ci potrzebne bo nie miałeś przed czym się bronić.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: tabliczka ouija

Post autor: Spooky Fox »

Voozie pisze:Nasza dyskusja nie będzie miała sensu, bo żadne z nas nie będzie w stanie udowodnić drugiej stronie racji, a za chwilę jeszcze do dyskusji przyjdzie ktoś z umysłem bardziej ścisłym od naszych i powie tylko "brzytwa Ockhama".
"Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem"

Zadowolony? :D
siloam pisze:magia jest właśnie ich liturgią, to jest ich wymysł.
Czekałem tylko na jakieś chrześcijańskie mambo-jambo w Twoim wykonaniu.
siloam pisze:Bezpośrednich nie miałem żadnych i sól czy jakieś ziółka nie były mi potrzebne, aby się przed nimi bronić.
Zdanie co najmniej bez sensu. Skoro nie miałeś żadnych bezpośrednich spotkań z owymi, to skąd wiesz, czy sól i "inne ziółka" nie były Ci potrzebne? Myślisz, że modlitwa Ci pomoże? Że Twój wyimaginowany bóg bardziej Ci pomoże aniżeli sól i ziółka? Bzdura. Dla jednego pomocą będzie modlitwa, a dla innych sól. Oczywiście dla katoli będzie to tylko i wyłącznie nieugięta wiara w jednego możliwego boga, a każde inne wyjaśnienie należy spalić na stosie lub połamać kołem. Ot tak, dla zabawy, "bo bóg tak chce".
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: tabliczka ouija

Post autor: Pandemonium »

^ A prawda jest taka ,że ani magia, ani bóg nie jest prawdziwy. I co teraz ? ; )
Każda wiara jest w pewien sposób naiwnością. Wiara wypacza logiczne rozumowanie w każdej sprawie. Jest to nie dopuszczanie innej możliwości pomimo często sprzecznych faktów. Dla mnie nie ma większej różnicy pomiędzy wiarą w boga, magię ,czy w to ,że jutro spadnie śnieg. Ta sama naiwność i ta sama siła psychiczna z tego wynikająca jeśli się odpowiednio wierzy. Po co w kościele mówią ,że trzeba MOCNO WIERZYĆ ? No właśnie po to by nie zadawać pytań. Kto wierzy zostanie zbawiony = kto naiwny będzie żył w chmurkach = kto wierzy w magię poczuje się lepiej po użyciu soli = efekt placebo.

Mam wrażenie ,że zagmatwałem jednak. :roll: Jakoś nie mogłem ukształtować swoich myśli ,ale mam nadzieję ,że się ogarniecie w tym ^ ^"
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: tabliczka ouija

Post autor: Dagmara »

A widzieliście coś takiego, nowość na rynku http://www.snobka.pl/artykul/hit-branso ... chow-13060

Jak dla mnie jest to totalna porażka, dzieciaki nakupują sobie takich ''zabawek'', a później będzie krzyk i płacz i szukanie pomocy wśród egzorcystów lub psychiatrów.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: tabliczka ouija

Post autor: Pandemonium »

^ przynajmniej będzie więcej odwiedzających forum ^^
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: tabliczka ouija

Post autor: Spooky Fox »

^ i więcej 'egzorcystów'
Awatar użytkownika
Dewastator
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-13, 23:24

Re: tabliczka ouija

Post autor: Dewastator »

Dagmara pisze:A widzieliście coś takiego, nowość na rynku http://www.snobka.pl/artykul/hit-branso ... chow-13060

Jak dla mnie jest to totalna porażka, dzieciaki nakupują sobie takich ''zabawek'', a później będzie krzyk i płacz i szukanie pomocy wśród egzorcystów lub psychiatrów.
No tak teraz wszystko w cenie osobiście bym nie kupił.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: tabliczka ouija

Post autor: Dagmara »

Też bym sobie czegoś takiego nie kupiła, zresztą ta błyskotka do najtańszych również nie należy. Za niedługo to jeszcze będą produkować koszulki z wydrukowaną tabliczką ouija.
Angel_of_Death
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-25, 20:00

Re: tabliczka ouija

Post autor: Angel_of_Death »

brzydka ta bransoletka ;D Obrazek
Kirk z Metaliki ma na gitarze motyw ouija :P
osobiście uważam, że bez odpowiedniego wzywania duchów czy demonów takie rzeczy nic złego nie zrobią, a jedynie wizualnie mogą się podobać komuś :P
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: tabliczka ouija

Post autor: Dagmara »

Wizualnie to ta gitara naprawdę wygląda nieźle, choć w przypadku tych bransoletek to jak dla mnie jest to jedna wielka porażka, ale zapewne znając życie znajdą się tacy co to kupią.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: tabliczka ouija

Post autor: Sothis »

Te bransoletki zapewne mają tyle samo mocy i potencjału ewokacji bytów nadprzyrodzonych, co siusiaki nasmarowane kumplowi z klasy w zeszycie.

ps. przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: tabliczka ouija

Post autor: Sothis »

Voozie pisze:
Sothis pisze:(...) bytów nadprzyrodzonych (...)
Czyli jakich?
Wszystko jedno jakich; post jest utrzymany w żartobliwym i lekko sarkastycznym tonie, więc nie sądzę by precyzacja była w tym miejscu potrzebna. ;]
angela30vip
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-19, 13:10

Re: tabliczka ouija

Post autor: angela30vip »

Witam a gdzie taką`wiedzę`można`zdobyć`żeby`zrobić`bezpieczny`seans? Bo nikt o tym nic nie pisze???
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: tabliczka ouija

Post autor: Dagmara »

Nikt nie pisze ponieważ tak szczerze mówiąc żaden seans tak do końca bezpieczny niestety nie jest.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: tabliczka ouija

Post autor: Monomagnum »

Witam a gdzie taką`wiedzę`można`zdobyć`żeby`zrobić`bezpieczny`seans? Bo nikt o tym nic nie pisze???
Tylko pokazanej powyżej bransoletki nie kupuj :luzak:

Te tablicę produkuje Hasbro, ta od kucyków pony i innych dziecięcych zabaweczek - więc jest ogólnie dostępna jak się niedawno dowiedziałem. Na pewno niczego złego takowy przedmiot nikomu nie wyrządzi. Do czasu, do kiedy nie zaczniemy się bawić w "wywoływanie ducha", a wiedzę na ten temat oprzemy o internetowe relację podjaranych nastolatków. Osobiście nigdy nie wepchał bym się w takowy seans, tak ze strachu. o ile interesuje się spirytyzmem, o tyle coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że najlepiej będzie jeśli poprzestanę tylko na czytaniu.
Pozdrawiam!
PemdyBanus
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2013-04-02, 22:13
Komentarze: 1

Re: tabliczka ouija

Post autor: PemdyBanus »

Witam, mam pytanie, czy seans odprawiony w starym odizolowanym budynku będzie bezpieczny? I czy duch w razie problemów zostanie w budynku?

Wiecie zamierzam spróbować, wiem że to niebezpieczne, ale kiedy czytam tak wiele relacji to nie moge się oprzeć. Osoby które zabierały się za takie seanse najlepiej jakby się tutaj wypowiedziały, przecież jak ktoś bardzo chce to i tak nic go nie zatrzyma
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”