Ouija

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

dobra przestancie się klucic bo temat jest zupelnie o czym innym
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Fakto X to papierowy odpowiednik "Nie do wiary", słabe źródło wiedzy.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

zgadzam się z darnokiem .... hehe pamiętam jak to kiedyś czytałem to czasami aż brzuch od śmiechu bolał ..... ;] a tak w ogóle to z tego co wiem wszystko zależy od pewności że nic am się nie stanie i tyle... krzyczciena mnie bo mało wiem (krzyczcie krzyczcie moze się czegos dowiem :P)
deflevi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-19, 22:28

Re: Ouija

Post autor: deflevi »

Powyższa instrukcja obsługii tabliczki OUIJA jest poprawna ale po takim "niezabezpieczonym" przez nas seansie moze się do nas coś przyplątać ... Tabliczka OUIJA to tyko 5% udanego seansu spirytystycznego... " jeśli przez dłuższe przywoływanie nie przybędzie najlepiej wybrać innego ducha. " - nie ma innego ducha... to jest o wiele trudniejsze niż się komukolwiek wydaje ... cały układ seansu jest bardzo trudny i trzbea go dorbze dopracować a w szcególnosci znaleźć medium i się umiec zabezpieczyć a po seansie wykapac się w soli ... seansow nie polecam ... a tabliczke OUIJA stoswac wraz z okragłym stolikiem!!!!!!!!!! ;)
PemdyBanus
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2013-04-02, 22:13
Komentarze: 1

Re:

Post autor: PemdyBanus »

KrypoArion pisze:Ale jedno z lepszych w porównaniu z dzisiejszymi pismami paranormalnymi

Mój wuja ze stanów(USA) ma tabliczke i dla jaj z kolegami bawią się w spirytyzm-czyli kolejne rzecz która jest za obszernaby pojeły ją ich małe mózgi
Dlaczego małe mózgi? Ludzie szukają wrażeń i próbują zaspokoić ciekawość. Pewnie kiedy wywołają ducha to będą mieli wspomnienie do końca życia a ty będziesz tylko słuchał i płakał w kącie
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ouija

Post autor: Dagmara »

Tego typu wspomnienia mogą nie być niestety dobre, znam paru takich co bardzo żałowali swych czynów, jeden mój temat znajduje się na forum o nieudanym seansie.
Weronika
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-06, 19:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ouija

Post autor: Weronika »

Jestem sceptycznie nastawiona do słynnej tabliczki ouija. Zresztą mój sceptycyzm jest podstawą mojego spirytyzmu, którym się zajmuję i który kontempluję.
Nie dodam nic nowego do filozofii spirytystycznej, jeśli napiszę, że za przyplątanie się czegokolwiek odpowiadają głównie nasze myśli, które mają moc sprawczą. Na tabliczki, machadełka i wąchadełka po prostu lepiej zwalić winę i łatwiej je wywalić.
Oczywiście nie jestem zwolenniczką używania tabliczki i jej podobnych gadżetów (dla seansów) przez osoby niedoświadczone i niezaznajomione z obsługą tych gadżetów, przebiegiem i możliwymi skutkami seansów, o czym też wspomina Kardec w swoich księgach (Duchów i Mediów), ale ich właściwości i wartość często są przeceniane (duchowo i materialnie $$$).
Na spotkaniach spirytystycznych coraz częściej wspomina się o kontaktach z duchami przy pomocy komputerów - tabliczki komputerowe, komputerowe pisanie automatyczne, itp. I już nawet horrory oraz opowiadania grozy odeszły od posługiwania się tabliczką tradycyjną na rzecz otwierania portali dla duchów i energii przy pomocy komputerów oraz komunikacji i zamykaniu tychże istot w komputerach. Co będzie następne?
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Ouija

Post autor: Pandemonium »

^ Był nawet taki Japoński film o podobnej kwestii - Kairo bodaj miał tytuł, gdzie klątwa przenosiła się przez komputery, ale ludzie ginęli wtapiając się w ścianę :D

Mówisz, że zajmujesz się i kontemplujesz spirytyzm. Co dokładnie przez to rozumiesz ? ;)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ouija

Post autor: Dagmara »

Dla mnie komputerowe tabliczki to już całkowity obłęd, podobnie jak te bransoletki na rękę, które jakiś czas temu reklamowano.
Ale cóż, wszystko się zmienia, czasy się zmieniają, upodobania, jak i metody przywoływania bytów.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Ouija

Post autor: Sothis »

Swoją drogą, czemu komputerowe tabliczki miałyby być gorsze od "analogowych"? Pytam z ciekawości, nie złośliwości ;)
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Ouija

Post autor: Sothis »

Swoją drogą, czemu komputerowe tabliczki miałyby być gorsze od "analogowych"? Pytam z ciekawości, nie złośliwości ;)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ouija

Post autor: Dagmara »

Wygłoszę swoją opinię, otóż dla mnie to jest lipa te komputerowe, bo jak niby masz się skontaktować z bytem przez komputer, co z przepływem energii, skupieniem, całkowitym wyciszeniem?
To tak samo jakbyś miał przez internet, program wróżyć sobie z kart tarota, tego typu wróżby nie będą sprawdzalne, ponieważ nie będzie przepływu energetycznego, bo co zamiast kart, czucia ich, będziesz macać monitor? :D

Dla mnie to jakaś paranoja, no ale idziemy z postępem do przodu, co róż wymyślają coś nowego, modnego co młodym się podoba.
Ja stara już jestem i powoli nie nadążam za tymi nowoczesnymi praktykami w ezoteryce, wole dobre stare metody, gdzie człowiek posługuje się wiedzą, a nie idzie na łatwiznę i popstryka sobie w klawisze, mając na dany temat pustkę w głowie.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Ouija

Post autor: Pandemonium »

W "Kairo", czy "Nieodebranym połączeniu" - japońskich horrorach, klątwa przenosiła się drogą elektroniczną, więc któż to wie. Wszystko zależy od naszej fantazji, bo przecież gdzie tam kawałek tektury z dodatkiem naiwnego zaangażowania może zdziałać ^^"
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ouija

Post autor: Dagmara »

A daj spokój z tymi filmami i właśnie takie badziewia z filmów się niestety wzięły, co jest niestety smutne.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”