Ouija

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Usunięto użytkownika 9127

Re: Ouija

Post autor: Usunięto użytkownika 9127 »

Jeśli możecie, odpowiedzcie:
Ktoś z was aktualnie praktykuje tego typu seanse z Ouija?
W dziełach Laury odnośnie Kasjopean, posługiwano się właśnie taką tabliczką.
Z tego co wiem rytuał wygląda następująco: drewniana tabliczka, drewniany pionek na którym każdy musi trzymać palec(?), odpowiednie wywołanie ducha i patrzenie co się dzieje?
Czy naprawdę są potrzebne aż takie szczegóły?
Nie wystarczy zwykła, wydrukowana kartka z tabliczką, jakiś wskaźnik? Energetyka zostaje taka sama... Ktoś może wyjaśnić?
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: Ouija

Post autor: Remik »

Korzystałem kiedyś z tabliczki. O ile "pionkiem" może być zwykły kieliszek postawiony dnem do góry, to drewniana tabliczka jest niemal konieczna. Powierzchnia, na której wskaźnik się przesuwa, musi być równa i gładka. Kartka papieru nigdy nie spełni roli podstawy tak dobrze jak sztywna deska. Dobrze jest również wypoziomować wcześniej stolik/taboret, na którym ma znajdować się tabliczka.

Po przywołaniu ducha koniecznie trzeba rozpocząć rozmowę, inaczej sobie pójdzie. Nie można tak po prostu przywołać i patrzeć co się dzieje. Jeśli ma się jakiś konkretny cel, to rozsądnym rozwiązaniem będzie wcześniejsze ustalenie pytań i tematów do dyskusji. Warto również pamiętać o zachowaniu grzeczności wobec ducha.
Usunięto użytkownika 9127

Re: Ouija

Post autor: Usunięto użytkownika 9127 »

Czyli to, czy jest to tabliczka drewniana/metalowa, ma literki od a-z lub aą - zźż to tak naprawde nie ma znaczenia?
Chodzi o idee i sposób, tak?
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: Ouija

Post autor: Remik »

Tak. Efekt zależy przede wszystkim od uczestników seansu. Jak ktoś jest wyćwiczony, to może komunikować się z duchami zupełnie bez żadnych narzędzi, w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie (chyba że znajduje się właśnie w środku komunikacji miejskiej - ludzie dziwnie się patrzą). Początkującym natomiast zaleca się używanie największej ilości najlepszej jakości pomocy. I w tym wypadku deska będzie lepsza od kartki papieru, a cicha i ciemna piwnica pełna świec lepsza od stolika nr 10 w McDonaldzie.
Lord
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2012-08-03, 16:24

Re: Ouija

Post autor: Lord »

Remik z dowolnym duchem jesteś w stanie porozmawiać ? Często duchy kłamią ?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Ouija

Post autor: Vampirio »

Hm... ostatnio wpadł mi do głowy pewien pomysł. Czy zamiast "pionka" można użyć zwyczajnego wahadełka? Tak było by znacznie łatwiej w przypadku jednoosobowego seansu i nie każdy może sobie pozwolić na tabliczkę. Jeśli wahadełkiem można zastąpić pionek to problem ze zginającą się kartką zostanie łatwo zażegnany.
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: Ouija

Post autor: Remik »

Remik z dowolnym duchem jesteś w stanie porozmawiać ?
Nie z każdym duchem można rozmawiać. Ouija nie nadaje się do kontaktu ze wszystkim.
Często duchy kłamią ?
Kwestia tego co przywołujesz, ale zwykle jest tak, że nie potrafią przełożyć na język tego, co mają na myśli.
Czy zamiast "pionka" można użyć zwyczajnego wahadełka?
Pomysł dobry, ale wymaga wprawy z posługiwaniu się wahadełkiem. Jeśli korzystasz z tego, to może sam spróbujesz i podzielisz się efektami? :)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Ouija

Post autor: Vampirio »

Właśnie mój problem polega na braku kasy czy umiejętności, żeby zrobić sobie tabliczkę i z wahadełkiem nie mam doświadczenia. To takie smutne. Miałem nadzieję, że ktoś już próbował i powie mi czy warto się wysilać.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”