Wierzysz w reinkarnację?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Ivellios »

Pytanie jak w temacie. Czy wierzycie w reinkarnację :?:

Zacznę od siebie - tak, wierzę.
Gość

Post autor: Gość »

hm , myśle ze mamy wybór wracać tu , lub iść dalej, czytałem kiedyś nawet opowiadanie o tym, że kolejny los losuje się ze słoja (taki konkurs) moze tak jest faktycznie....jedno jest pewne - JUZ NIGDY LOSOWAŁ NIE BEDE, CHOĆBY NIE WIEM CO!!!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

W mitologii greckiej jest coś takiego, że umarli, aby odpokutować za swoje grzechy i aby zapomnieć o swoim poprzednim wcieleniu, piją z Rzeki Zapomnienia i wracają na ziemię. To chyba Platon czy Sokrates zapisał, nie pamiętam dokładnie.
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Ten świat nie jest aż tak fajny żebym chciał do niego jeszcze raz wracać :D
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Wiara w reinkarnację jest przede wszystkim wygodna - jest to chyba najbardziej przyjazna teoria tego co po śmierci.
Osobiście w reinkarnację jako taką nie wierzę. Nikt nie podał jeszcze dobrych argumentów ani teorii mówiąchych jak to ma działać. Pamiętanie przeszłych wcieleń uważam za całkowity wymysł. Pamięć ma mieścić się w mózgu - razem z nim więc umiera.

Bardziej przychyliłbym się do teorii E. Cayce'go lub elementów Księgo Umarłych chociaż pewne sprawy tam są też bardzo uproszczone. Różnica pomiędzy teorią reinkarnacji a tą do której się przychylam jest to, że ta pierwsza uznaję duszę jako osobliwą jednostkę, która się reinkarnuje. Ta druga uznaje bezosobową świadomość która jest jak woda - jedna ale niby podzielna. Teoria ta - co najważniejsze - nie przeczy logice.
Strike
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2006-06-19, 13:02
Lokalizacja: pochodzę?

Post autor: Strike »

Sam nie wiem;/ Gdybym miał nie pamiętać wszystkich wspomnien jakie istnieją we mnie w tym wcieleniu byłoby to dla mnie najgorszą rzeczą jaka może mnie spotkać. Chciałbym żeby nie istniało coś takiego jak reinkarnacja...Człowiek bez wspomnień jest nikim...
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

ja w reinkarnację wierzę

wspomnienia poprzednich wcieleć pozostają... głęboko w podświadomości

ja sama, podobnie jak Kamila, chciałabym poddać się hipnozie, aby sięgnąć głębiej do mojej podświadomości - jak na razie mam tylko niepotwierdzone przypuszczenia, że w poprzednim (lub którymś z poprzednich) wcieleń byłam wilkiem i zostałam zastrzelona - być może było to po II wojnie światowej, w Bieszczadach wtedy był wysyp wilków i rząd płacił za każde upolowane zwierzę
leszek

Post autor: leszek »

reinkarnacja....wierzę....To tak jakbyśmy mieli wiele szans :D albo...hmmm/poprzez reinkarnację przygotowywali się do zycia na ziemi ?
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Ja w reinkarnacje wierze,co do pamięci to czy aby napewno żeby pamiętać coś potrzebny jest nam mózg a dusza co to gips?
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

Nie.
Nie wierzę.
Wolę przeżyć jedno życie - raz a dobrze.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Wierzę! Jestem przekonany że po śmierci (ciała) dusza wędruje do innego ciała, by ponownie przeżywać życie
Strike
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2006-06-19, 13:02
Lokalizacja: pochodzę?

Post autor: Strike »

Wierzę! Jestem przekonany że po śmierci (ciała) dusza wędruje do innego ciała, by ponownie przeżywać życie
I nie martwisz się? Przecież to najgorsza kara - zapomnieć wszystko co się przeżyło w obecnym życiu, utracić wspomnienia...Smierć jest niczym przy takiej reinkarnacji;/
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

no wiesz przy teorii Kościoła śmierc jest zaniknięciem ciała i duszy, a przy reinkarnacjii ciało przynajmniej jest i dalej uczestniczy w życiu. Możliwe jest też że duchy (poltergeisty itp.) są właśnie niedokończoną reinkarnacją, czyli ciało zmarło, a dusza nie umi znaleźć sobie nowego!!
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

wcale nie kara... może to nagroda, może dusza sama dokonuje wyboru, może tego właśnie chce, potzrebuje - nie możemy nawet przypaszczać, co nią powoduje, jaka jest jej motywacja, bo obarczeni i związani z ciałem nie jesteśmy w stanie sobie tego wyobrazić, tak jak drzewo nie potrafi sobie uzmysłowić potrzeby chodzenia (jeśli drzewo myśli i ma świadomość, nie wiem, podałam przykład)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”